Lenovo Ideapad Gaming 3 adaptör yetersizliği

Lenovo'nun Türkiye'de sattığı modellere yetersiz adaptör koyması artık çok sinir bozucu oldu. Bir modelde yanlışlıkla vs olan bir durum olsa neyse. Yurtdışında her modeline besleyecek cihazı adaptör koyarken, bizde legion gibi üst segment bilgisayarlara bile düşük adaptör veriyor. Kaliteli cihazlara sahip bir firmanın böyle ucuz ve rahatsız edici maliyet kırma politikasına anlam veremiyorum.

Lenovo'nun Türkiye'de sattığı modellere yetersiz adaptör koyması artık çok sinir bozucu oldu. Bir modelde yanlışlıkla vs olan bir durum olsa neyse. Yurt dışında her modeline besleyecek cihazı adaptör koyarken, bizde Legion gibi üst segment bilgisayarlara bile düşük adaptör veriyor. Kaliteli cihazlara sahip bir firmanın böyle ucuz ve rahatsız edici maliyet kırma politikasına anlam veremiyorum.

Yurt dışı Ideapad'larda da benzer sorun var diye biliyorum, dediğiniz durum Legion'da vs geçerli olması lazım.

Son düzenleme:
Yurt dışı Ideapad'larda da benzer sorun var diye biliyorum, dediğiniz durum Legion'da vs geçerli olması lazım.
Doğrudur, 3050 Ti ilk çıktığında genel bir sorundu sanırım. Ama ayyuka çıkınca yurtdışında satın alırken opsiyon koymuşlardı. 170watt veya 135watt seçmek için. Bizde düşük watt gelecek servise iletilecek de değişecek.

Legion modelleri ha keza öyle, legion 5'ler düşük geliyor pro modellerinde 300watt oluyordu. Şimdi görece daha ucuz legion 5 pro 16ITH6H gibi modellerde bile 230watt geliyor ki bunda ideapad gibi değişim de olmuyordu yakın zamana kadar çünkü 300watt adaptör ellerinde yoktu, şuan durum nedir bilmiyorum.

Reddit'te, twitter'da gördüğüm bu durum bir bizde bir de Hindistan'da satılan modellerde var. Böyle olunca da bana bilinçli bir maliyet düşürme politikası gibi geliyor. Gümrükte, yönetmeliklerde yüksek watt adaptörlerin girişiyle ilgili bizden kaynaklı bir sıkıntı yoksa.

Doğrudur, 3050 Ti ilk çıktığında genel bir sorundu sanırım. Ama ayyuka çıkınca yurt dışında satın alırken opsiyon koymuşlardı. 170watt veya 135watt seçmek için. Bizde düşük watt gelecek servise iletilecek de değişecek.

Legion modelleri ha keza öyle, Legion 5'ler düşük geliyor Pro modellerinde 300watt oluyordu. Şimdi görece daha ucuz Legion 5 Pro 16ITH6H gibi modellerde bile 230watt geliyor ki bunda Ideapad gibi değişim de olmuyordu yakın zamana kadar çünkü 300watt adaptör ellerinde yoktu, şu an durum nedir bilmiyorum.

Reddit'te, Twitter'da gördüğüm bu durum bir bizde bir de Hindistan'da satılan modellerde var. Böyle olunca da bana bilinçli bir maliyet düşürme politikası gibi geliyor. Gümrükte, yönetmeliklerde yüksek watt adaptörlerin girişiyle ilgili bizden kaynaklı bir sıkıntı yoksa.

Markalar tarafından Orta Doğu ülkeleri vs pek önemsemiyor gibi bence zaten, en azından adaptörü 170W'ye sorunsuz degistirmelerine şükür denenebilir bizim açımızdan. İlk çıktığı zamanki incelemelerini okuduğumda hatırlıyorum dalga geçer gibi bahsediliyordu oradan aklımda kalmış, sonradan eklediler mi bilmiyorum satış olarak.

Markalar tarafından orta doğu ülkeleri vs pek önemsemiyor gibi bence zaten, en azından adaptörü 170W'ye sorunsuz degistirmelerine şükür denenebilir bizim açımızdan. İlk çıktığı zamanki incelemelerini okuduğumda hatırlıyorum dalga geçer gibi bahsediliyordu oradan aklımda kalmış, sonradan eklediler mi bilmiyorum satış olarak.

Adaptörü gönderdim de yurt dışından gelecekmiş uzun süre bekleyeceğim sanırım bu arada 175 W adaptör oyun performansını arttır mı?

Adaptörü değiştirdiler mi?

Gönderdim ama stok yokmuş ürün sorgulama sitesinde yurt dışından geleceği yazıyor umarım kısa zamanda gelir.

Adaptörü gönderdim de yurt dışından gelecekmiş uzun süre bekleyeceğim sanırım bu arada 175 W adaptör oyun performansını arttır mı?

Gönderdim ama stok yokmuş ürün sorgulama sitesinde yurt dışından geleceği yazıyor umarım kısa zamanda gelir.

Arttırmaz cihaz zaten gerekli yükü şimdi de cekiyordur, şarj azalma durumu düzelecek sadece.

Geri
Yukarı