Lenovo IdeaPad Gaming 3 vs. Creator 5

Bütçe
9.500

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar başlıktan da anlaşılacağı üzere uzun arayişlar sonrasi bu iki model arasinda kaldım yardımcı olursaniz cok sevinirim. İndirimler bitmeden birisini kapmak istiyorum.

Creator 5 diğerinden daha ağır, Creator de 5 16 GB RAM var. Neredeyse tek fark bu. Creator 5 almanız daha iyi olacaktır.
Teşekkürler. Ayni fiyat bandında acer nitro 5 ryzen 4. Nesil 1650ti laptop da buldum fakat onerilmedi fikriniz nedir ? Acer daha mi iyi olur?

Bu Lenovo'ların ısınma sorunu var ve o bütçe ile GTX 1660 Ti alman daha mantıklı olur:

Eğer bütçeni biraz daha arttırısan RTX 2060 bile var:

Teşekkürler. Ayni fiyat bandında Acer Nitro 5 Ryzen 4. nesil 1650 Ti laptop da buldum fakat onerilmedi fikriniz nedir? Acer daha mi iyi olur?

Acer çok daha iyi 144Hz ekran ve Acer kalitesi ile.

Ben MSI öneririm.

Bu Lenovo'ların ısınma sorunu var ve o bütçe ile GTX 1660 Ti alman daha mantıklı olur:

Eğer bütçeni biraz daha arttırısan RTX 2060 bile var:

Acer çok daha iyi 144Hz ekran ve Acer kalitesi ile.

Ben MSI öneririm.
Msi thin modellerinde tek fan bulunuyor ayni şekilde ısınma sorunu olacağını soyleniyor
Aslında ryzen daha iyi. Neden önerilmedi acaba?
Bizzat kullanan arkadaşım ve birkac kullanan kişinin dediklerine gore mavi ekran sorunu varmış. Ayrıca creator 5 ile acer nitro 5in(aklimdaki modelin) kasalari ayni. Herhangi bir ısınma problemi ikisinde de olabilir, cift fanin ikisi de sol tarafa konmuş.

MSI Thin modellerinde tek fan bulunuyor ayni şekilde ısınma sorunu olacağını soyleniyor.

Yanlış bilgi vermeyin benim attığım modelde 2 fan var, tek fan olan model GF63 modeli.
creator 5 ile acer nitro 5in(aklimdaki modelin) kasalari ayni. Herhangi bir ısınma problemi ikisinde de olabilir, cift fanin ikisi de sol tarafa konmuş.

Bu bilgide yanlış, Acer Nitro 5 2019 kasası için geçerli sizin dediğiniz ama benim attığım modelde 2 fan ayrı ayrı duruyor ve soğutması çok başarılı, aslında fotoğraflara baksanız anlardınız.

Yanlış bilgi vermeyin benim attığım modelde 2 fan var, tek fan olan model GF63 modeli.

Bu bilgide yanlış, Acer Nitro 5 2019 kasası için geçerli sizin dediğiniz ama benim attığım modelde 2 fan ayrı ayrı duruyor ve soğutması çok başarılı, aslında fotoğraflara baksanız anlardınız.
Bakayim o halde thin modeller tek fanli diye biliyordum. Dediginiz gibiyse attiginiz modeli hemen alayım.

1606460154906.png

1606460194631.png

Geri
Yukarı