Lenovo Legion 5 5600X RTX 3060 11.999 TL'ye alınır mı?

Dostlar, en hızlı pil ve performans modu arası geçiş nasıl yapılır? Çok uzun ve uğraştırıcı her yerden tek tek ayar yapmak. Aklıma, ikinci bir oturum açıp ondaki ayarları tamamen pilde kullanım için ayarlamak geldi. Ne dersiniz bu fikir işe yarar mı? Yaramaz ise tavsiyelerinizi bekliyorum.
1631704243723.png

Sağ altta pile tıklayınca burdan ayarlayabiliyorsunuz, bir de FN-Q kombosu ile mavi moda alın.

böyle bir hata verdi iki üç saat uğraştım ama yükleyemedim AMD Radeon Software'i hibrit modu kapalıydı onu açtım bir daha denedim kurdum sonunda

Hocam bazı modellerde ekranı açtığın da klavye yükseliyor çok iyi bi özellik ama bizim lenovo da yok. eğer sıcaklıkları çok düşürürse zaten ben soğutucuyla kullanmayi düşünüyorum bundan sonra bakalım hem yükseltmeye de gerek kalmaz
ve şunu farkettim hibrit modu kapalıyken AMD Radeon Software açılmıyor

Hocam bu hatayı ben de almıştım, hatta bende Radeon Software kurulurken bu hatayı verdi. Ama benim cihazım HP Omen, MUX yok.

Araştırdığımda sorunun Windows'un otomatik kurduğu AMD sürücüleriyle cihazdaki ekran kartının uyumsuzluğu olduğunu öğrendim.

Biraz uğraştıran bir işlem oldu, önce Windows'un AMD sürücülerini otomatik olarak güncellemesini kapattım (bu kısım biraz uğraştırıyor)

Sonra laptoptaki AMD sürücülerini temizledim (AMD nin kendi uygulaması var bu temizliği yapan)

Son aşamada AMD nin kendi sitesinden sürücüeri indirdim, daha sonra Radeon Software sorunsuz kuruldu ve çalıştı.

Hocam bu hatayı ben de almıştım, hatta bende Radeon Software kurulurken bu hatayı verdi. Ama benim cihazım HP Omen, MUX yok.

Araştırdığımda sorunun Windows'un otomatik kurduğu AMD sürücüleriyle cihazdaki ekran kartının uyumsuzluğu olduğunu öğrendim.

Biraz uğraştıran bir işlem oldu, önce Windows'un AMD sürücülerini otomatik olarak güncellemesini kapattım (bu kısım biraz uğraştırıyor)

Sonra laptoptaki AMD sürücülerini temizledim (AMD'nin kendi uygulaması var bu temizliği yapan)

Son aşamada AMD'nin kendi sitesinden sürücüeri indirdim, daha sonra Radeon Software sorunsuz kuruldu ve çalıştı.

Hocam ben hibryd modu kapatınca yeniden kurmayı denedim hata vermeden kurdu dediğim gibi hibryd açıkken software e girmiyor

Ağ yükseltme sürücüsünde (FBNetFlt.sys) sorun var bazen mavi ekrana sebep olabiliyor. Zaten Lenovo da şu an driver sayfasında sunmuyor, ileride düzeltirler muhtemelen ama şu an mavi ekran yaşamamak için ağ yükseltme sürücüsünü kurmadıysanız kurmayın. Kurduysanız ve ara ara mavi ekran alıyorsanız önce analiz edin, FBNetFlt.sys sonucunu alıyorsanız System32 klasöründe 2 farklı konumdan da silin bu driverı. Açık olduğu için silinemeyebilir. Bu durumda ya işlemi bulup sonlandırın, ya güvenli modda silin ya da unlocker ile silmeyi deneyin. Son olarak da aygıt yöneticisinden ağ yükseltme aygıtını sürücüleri ile birlikte silin. Sorun yaşamayan silmek zorunda değil, ben sadece bu sorunu yaşayıp da sebebini merak edenler için açıkladım, sorunun kaynağı ufak ve çok da gerekli olmayan bir driver.

Ayrıca yenileme hızını düşürüp batarya süresini uzatmak isteyen arkadaşlar Windows 11 de Dynamic Refresh Rate özelliği geliyor.

Arkadaşlar lenovo bir laptopta ilk defa bu kadar sorun dile getirildiğini görüyorum. Hem yazılımsal, hem donanımsal cidden çok şaşırdım. Lenovo bana kusursuz gibi geliyordu.

Arkadaşlar lenovo bir laptopta ilk defa bu kadar sorun dile getirildiğini görüyorum. Hem yazılımsal, hem donanımsal cidden çok şaşırdım. Lenovo bana kusursuz gibi geliyordu.
Bu kadar ufak tefek sorunlar her bilgisayar için normal, bak laptop demiyorum masaüstü, mac vb dahil. Sorunların çoğu yazılımsal zaten.

Herkese merhaba ürünü alan arkadaşlara sorum. Ses çıkışı Nahimic mirroring device yapınca ses gelmiyor? Olan ya da bu durumu bilen var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı