Lenovo Legion 5 5600X RTX 3060 11.999 TL'ye alınır mı?

Garanti önemli değil hiçbir teknolojik aletimi garantiye götürmedim fakat laptop tam güvenceyle geliyor mu? Yani parçalarında bir sıkıntı, yazılımsal hata vs oluşur mu? Hiç güvenemezsem bu laptopu alacağım 12K TL'ye yapacak bir şey yok.

Aorus alacaktım da pek rehber bulamadım o PC ile ilgili o yüzden güvenemedim. Tekrar indirime girebilir belki bakarım o zaman.
Hocam amazon garantisi altında zaten, bi sıkıntı olursa onlara yolluyorsunuz. İade hakkınız 1 ay mevcut. Daha sonrasında sizden kaynaklı olmayan bi sıkıntıda bile iade-tamir işlemleri yapabilirsiniz. Sadece yurtdışı olduğu için süreç biraz uzun sürer. Kargoya verip faturayı amazona yollayıp kargo parasını talep edersiniz, belki garantiden dönüşte yine gümrüğe takılabilir orada uğraşmanız gerekir. Eğer sıkıntı yok diyorsanız bunu alın direk.

Lenovo Legion 5 15ACH6H 15.6 Inch FHD 165 Hz Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB GDDR6, Windows 10 Home) – Phantom Blue (top) + Shadow Black (bottom) : Amazon.co.uk: Computers & Accessories

Vergi, kargo dahil herşey 15bin'e geliyor.

Böyle bir inceleme var, bir bakın isterseniz.
Tamamdır hocam çok teşekkürler bunu inceleyeceğim.
Hocam amazon garantisi altında zaten, bi sıkıntı olursa onlara yolluyorsunuz. İade hakkınız 1 ay mevcut. Daha sonrasında sizden kaynaklı olmayan bi sıkıntıda bile iade-tamir işlemleri yapabilirsiniz. Sadece yurtdışı olduğu için süreç biraz uzun sürer. Kargoya verip faturayı amazona yollayıp kargo parasını talep edersiniz, belki garantiden dönüşte yine gümrüğe takılabilir orada uğraşmanız gerekir. Eğer sıkıntı yok diyorsanız bunu alın direk.

Lenovo Legion 5 15ACH6H 15.6 Inch FHD 165 Hz Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB GDDR6, Windows 10 Home) – Phantom Blue (top) + Shadow Black (bottom) : Amazon.co.uk: Computers & Accessories

Vergi, kargo dahil herşey 15bin'e geliyor.
Baya iyi duruyor buna da bakacağım biraz araştırmam lazım. Sağ olun

Hocam Amazon garantisi altında zaten, bir sıkıntı olursa onlara yolluyorsunuz. İade hakkınız 1 ay mevcut. Daha sonrasında sizden kaynaklı olmayan bir sıkıntıda bile iade-tamir işlemleri yapabilirsiniz. Sadece yurt dışı olduğu için süreç biraz uzun sürer. Kargoya verip faturayı amazona yollayıp kargo parasını talep edersiniz, belki garantiden dönüşte yine gümrüğe takılabilir orada uğraşmanız gerekir. Eğer sıkıntı yok diyorsanız bunu alın direk.

Vergi, kargo dahil her şey 15Bin'e geliyor.
Hocam bu R7 5800H GTX3060/3070'in burada satışa çıkma durumu var mı? Yurtdışından daha önce hiçbir ürün almadığım için kafamda soru işareti oluşuyor gümrükte sorun olur mu ekstra vergi vs alırlar mı diye. Benim 15-16K bütçem var ve R7 5800H serisinin çıkmasını bekliyorum

Hocam bu R7 5800H GTX3060/3070'in burada satışa çıkma durumu var mı? Yurt dışından daha önce hiçbir ürün almadığım için kafamda soru işareti oluşuyor gümrükte sorun olur mu ekstra vergi vs alırlar mı diye. Benim 15-16k bütçem var ve R7 5800H serisinin çıkmasını bekliyorum.

Bu konfigürasyon Türkiye'ye gelir mi emin değilim. Gelse bile 20 Bin'e yakın çıkar. R7 5800H+ 3060'lı model 13-15 bin bandına çıkacaktır tahminimce. O paraya Türkiye'den R7 5800+RTX 3060'lı Lenovo alacağıma, aynısının 3070'lisini amazon.co.uk'dan almayı tercih ederim. Dediğim gibi her şey dahil 15bin TL tutuyor. Ekstra vergi falan yok. Tek sıkıntı garantiye işiniz düşerse amazona yollarsanız dönüşte gümrükte tekrar vergi vb. isteyebiliyorlarmış. Bunu da Amazon'la konuşup onlara bildirirseniz ödeyeceklerini düşünüyorum, çünkü kargo ücretini vb. karşılıyorlar.

Hocam bu R7 5800H GTX3060/3070'in burada satışa çıkma durumu var mı? Yurtdışından daha önce hiçbir ürün almadığım için kafamda soru işareti oluşuyor gümrükte sorun olur mu ekstra vergi vs alırlar mı diye. Benim 15-16K bütçem var ve R7 5800H serisinin çıkmasını bekliyorum
@nstaydn

Amazon.co.uk sanırım Amazon.com gibi zaten gümrük ücretini ekleyerek alıyor sizden. Sepetinize ekleyip ileri ileri deyip en son kaç para olduğunu görebilirsiniz.

Bu konfigürasyon Türkiye'ye gelir mi emin değilim. Gelse bile 20 Bin'e yakın çıkar. R7 5800H+ 3060'lı model 13-15 bin bandına çıkacaktır tahminimce. O paraya Türkiye'den R7 5800+RTX 3060'lı Lenovo alacağıma, aynısının 3070'lisini amazon.co.uk'dan almayı tercih ederim. Dediğim gibi her şey dahil 15bin TL tutuyor. Ekstra vergi falan yok. Tek sıkıntı garantiye işiniz düşerse amazona yollarsanız dönüşte gümrükte tekrar vergi vb. isteyebiliyorlarmış. Bunu da Amazon'la konuşup onlara bildirirseniz ödeyeceklerini düşünüyorum, çünkü kargo ücretini vb. karşılıyorlar.
Hocam ben pek güvenemedim ya belki bilgisizlikten. Next next yaptığım zaman ödenecek tutarın 1319 Pound olduğu yazıyor. Bunun kesinliğinden nasıl emin olacağım ? Gümrük vergisi istenmeyecek mi benden ?

Hocam ben pek güvenemedim ya belki bilgisizlikten. Next next yaptığım zaman ödenecek tutarın 1319 Pound olduğu yazıyor. Bunun kesinliğinden nasıl emin olacağım ? Gümrük vergisi istenmeyecek mi benden ?

Hocam ödeme aşamasında karşınıza gelen ekran resmini ekleyebilir misiniz?
Son ekranda "Custom vs vs" yazıyor ve karşısında da bir miktar varsa, gümrüğü zaten Amazon sizin yerinize ödeyecek yani fiyata dahil olacak. Siz ekstra hiçbir şey ödemeden alacaksınız.

1631115137949.png

Import Fees Deposit yazan kısmı gümrük vergisi. Amazon bunu hesaplayıp sizden alıyor, gümrükte ödüyor, başka hiç bi ücretle karşılaşmazsınız.

Hocam ödeme aşamasında karşınıza gelen ekran resmini ekleyebilir misiniz?
Son ekranda "Custom vs vs" yazıyor ve karşısında da bir miktar varsa, gümrüğü zaten Amazon sizin yerinize ödeyecek yani fiyata dahil olacak. Siz ekstra hiçbir şey ödemeden alacaksınız.
Buyrun hocam.

Dosya Ekleri

• InkedEkran Görüntüsü (2)_LI.jpg
    InkedEkran Görüntüsü (2)_LI.jpg
    102,7 KB · Görüntüleme: 65

Yeni konular

Geri
Yukarı