Lenovo Legion 5 82JU00EBTX Alınır mı?

Peki yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yüksek ihtimalle Lenovo Legion 5 Ryzen 7 5800H'lı 2022 modeli alacağım. Konuyu kapatabiliriz.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben yaklaşık bir hafta sonra falan kendime bir laptop almayı planlıyorum. Bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyorum ve programlamayla çok uğraşıyorum. Hem derslerimde kullanabileceğim hem de oyun oynayabileceğim bir şey istiyorum. Şöyle bir göz gezdirdiğimde Amazon'da şuna rastladım: https://www.amazon.com.tr/Lenovo-Dizüstü-Bilgisayar-FreeDos-82JU00EBTX/dp/B0BG2FWYTL?ref_=Oct_DLandingS_D_5739b870_65 bütçem tam da bu fiyat bandında. Aynı fiyata Acer Nitro serisinin daha iyi donanımlı hali var farkındayım fakat nedense inceleme yaptığım her forumda Lenovo Legion 5 serisi aşırı övülürken Acer Nitro serisinde ara sıra bazı sorunlar çıktığından ve Lenovo Legion serisinin elit bir seri olduğundan bahsediliyor. Acaba bunu tercih ederek hata mı yapıyorum? Ben çok kararsız kaldım acaba bu devirde Ryzen 5 5600H'lı Lenovo mu yoksa güncel donanımlı orta veya giriş seviyesi başka dizüstü bilgisayarlar mı? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Elektronik tamamen şans işi. Elimden 4 tane bu cihazın Intel versiyonu geçti, sorunsuz. Ama 5. olan önce GPU sonra board arızalandı :) Ideapad 3 aldım 2 tane, birinin adaptörü 1 haftada bozuldu mesela.

Şans olmayan kısmı için konuşuyorum. Marka güzel, bu ürün çok güzel. Bakır dizilimi yeterli, fanlar güzel. Klavyesine %70 puan veririm. Ortama göre hava tutmak şart çok toz topluyor altı. Premium care vardı bunda var mı bilmem mesela. Nedir bu p.c dersen yerinde servis özelliği.

Markayı tavsiye ederim ama Ryzen markalı bir ürünü henüz uzun kullanım olarak diz üstü cihazda deneyimlemedim.
Keşke Legion adı altında genel kullanım cihazları da yapsalar. Mx350 330 ne koyarsa koysun farketmez. Tek renk klavye ışığı, 120hz panel müthiş olurdu.

Mobil RTX 3060 çok kötü bir GPU.

Asus G14 kullanmıştım ve RTX 3060 mobil hemen her oyunda vram sorunu yaratıyordu. Laptopu aldığım dönemde Forza Horizon 5 oynuyordum ve zırt pırt vram az diye mesaj çıkartıyordu karşıma ve performans düşüşü oluyordu. İsimlendirme olarak masaüstü ile aynı olsa da RTX 3060 laptopta çok kötü.

1080p'de en az 8GB vramli bir laptop tercih edin derim. Eski nesil RTX 2070 bile 8GB iken RTX 3060'ın mobil versiyonunu açgözlülüğü yüzünden Nvidia kırpıp 6GB vramli yaptı. Buna karşılık masaüstünde RTX 3050 bile 8GB vram'e sahip.

Açıkça fikrim bu yönde. Bence RTX 3060 mobil karttan uzak durun, ileride sıkıntı daha fazla yaşarsınız.
Merhaba, yorumunuzu gördüm de doğrusu çok tuhafıma gitti. Üniversite eğitimi için ben de bir cihaz arayışındayım ve malum bu işler için bir sistem almak gerekiyor. Gönül ister ki 20.000 Lira verdiğimiz sistem bizi tam manasıyla tatmin etsin kasalı bilgisayar performansı alalım ama maalesef eldeki imkanlar bu şekilde. Kasalı sistemi de her an yanımızda taşıyamayacağımıza göre bilemiyorum ne yapmak gerekir?

Yeni konular

Geri
Yukarı