Lenovo Legion 5 Pro nasıl?

WatBranchi

Kilopat
Geçtiğimiz günlerde amazon.de üzerinden bu laptopu sipariş ettim. Gelmesi 1-2 ayı bulacak gibi çünkü siparişle satılıyor ve benim laptopa sıranın gelmesi oldukça uzun sürecek gibi.

Az önce bir arkadaş bu laptopu paylaşmış. Kafam biraz karıştı açıkcası.

Bilgisayardan çok fazla beklentim yok sadece arada oyun oynamak istersem istediğim oyunu açsın ağız tadıyla oynayayım istiyorum. Yazılım falan yazmıyorum. Bilgisayarda yapacağım işlemler oyun oynamak, mailleşmek, film ve araştırma yapmak ve belli başlı çevirmen programları kullanmakla sınırlı olacaktır. İki bilgisayar arasında yaklaşık 2.000 - 3.000 TL fark var. Sizce hangisini almalıyım? Birde Acer markasıyla ilgili biraz tereddütlerim var. Yıllar öncesinde Acer'i kötülemeyen kalmamıştı. Siz değerli arkadaşlar fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Legion 5 Pro'nun artıları:
  • 3070
  • 8/16 olan R7 5800h.
  • 2K 165Hz ekran.
  • MUX Switch.
  • 1 TB SSD.
  • 16" olması (Sanırım bu biraz zevk meselesi.)
Acer Predator Helios 300'ün artıları:
  • Qwerty klavye.
  • Global garantisi de var sanırım.
  • Daha ucuz olması 😀
Legion 5 Pro'nun diğer eksileri:
  • Zamanının belli olmaması.
  • Bunların klavyesi qwertz düzeninde geliyor diye biliyorum.
Helios 300'ün diğer eksileri:
  • 144Hz 3ms ekran.
  • "128 GB hard Drive" diye bir yazı var, emin olamadım.
Kendimce hazırladığım liste bu. Sizin yerinizde olsam aklımı kurcalayacak iki şey olurdu:
  1. Geleceği zamanın belli olmaması.
  2. Klavye durumu.
Tabii bu sizin beklentilerinize ve oynayacağınız oyunlara göre değişecektir. İncelemelerini izlemizi de öneririm. Markadan ziyade model bazlı gitmek daha sağlıklı olur.

Hocam bize bir şey bırakmamışsın 😄.
  • 3070
  • 8/16 olan R7 5800h.
  • 2K 165Hz ekran.
  • MUX Switch.
  • 1 TB SSD.
  • Qwerty klavye.
  • Daha ucuz olması 😀
  • 144Hz 3ms ekran.
Kendimce hazırladığım liste bu. Sizin yerinizde olsam aklımı kurcalayacak iki şey olurdu:
  2. Klavye durumu.
Tabii bu sizin beklentilerinize ve oynayacağınız oyunlara göre değişecektir. İncelemelerini izlemenizi de öneririm. Markadan ziyade model bazlı gitmek daha sağlıklı olur.

• 3070
  • 8/16 olan R7 5800h.
  • 2K 165Hz ekran.
  • MUX Switch.
  • 1 TB SSD.
  • Qwerty klavye.
  • Daha ucuz olması 😀
  • 144Hz 3ms ekran.
  2. Klavye durumu.
Tabii bu sizin beklentilerinize ve oynayacağınız oyunlara göre değişecektir. İncelemelerini izlemizi de öneririm. Markadan ziyade model bazlı gitmek daha sağlıklı olur.
  2. Klavye durumu.

Bu iki durumda benim için problem teşkil etmiyor. Bilgisayar kullanırken klavyeye zaten hiç bakmıyorum. Yerlerini artık bildiğim için sadece monitöre bakıyorum. Klavyeyi seçeneklerden türkçe klavye yapıp kullanırım diye düşünüyorum. Teşekkür ederim oldukça açıklayıcı olmuş. Lenovo 5 Proyu beklemeye devam ediyim ben.

Son düzenleme:
  2. Klavye durumu.

Bu iki durum da benim için problem teşkil etmiyor. Bilgisayar kullanırken klavyeye zaten hiç bakmıyorum. Yerlerini artık bildiğim için sadece monitöre bakıyorum. Klavyeyi seçeneklerden Türkçe klavye yapıp kullanırım diye düşünüyorum. Teşekkür ederim oldukça açıklayıcı olmuş. Lenovo 5 Proyu beklemeye devam ediyim ben.

Önemli değil hocam :)

Bu süre zarfında İsterseniz ve bulabilirseniz sıcaklık değerleri için videoları izleyebilirsiniz. Bu da sizin için faydalı olabilir.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, güle güle sağlıklı ve mutlu günlerde kullanın :)

Önemli değil hocam :)

Bu süre zarfında İsterseniz ve bulabilirseniz sıcaklık değerleri için videoları izleyebilirsiniz. Bu da sizin için faydalı olabilir.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, güle güle sağlıklı ve mutlu günlerde kullanın :)
Teşekkür ederim çok daha iyileri sizin olsun inşallah.

Legion 5 Prolarla ilgili şöyle bir şey duydum; Bu bilgisayarlar kuru termal macunla geliyorlarmış ve işlemciye termal macun sürünce ısı değerleri çok daha aza düşüyormuş.
Hayırlı olsun hocam. Diğer hocalarım çok güzel açıklamış.
Teşekkür ederim daha iyileri sizin olsun inşallah.

Legion 5 Prolarla ilgili şöyle bir şey duydum; Bu bilgisayarlar kuru termal macunla geliyorlarmış ve işlemciye termal macun sürünce ısı değerleri çok daha aza düşüyormuş.
Evet hocam, ısınma söylentilerini ben de duymuştum fakat konuyu vakit sıkıntımdan dolayı pek takip edememiştim.

Bu durum hakkında bu konuya yazabilirsiniz, benden çok daha fazla bilgili hocalarım var orada. Onlar videoları da izlemişti diye biliyorum, yardımcı olacaklardır :)

Geri
Yukarı