Lenovo Legion 5 Pro vs. ROG STRIX G16 vs. Tulpar T7 V20.56 vs. V21.9.1

Doğrudur hocam,yeni yaşadığım bir durum olduğu için paylaştım.
Teknoloji biraz şans işi açıkçası.
Son tercih sizindir.🙂

Sadece donanım olarak değil de cihazları gözünüzle görüp bir bakmanızı tavsiye ederim.
Çünkü Monster’lar kağıt üstünde oldukça güçlü fakat elinize aldığınızda o verdiğiniz paranın karşılığını sanki hissetmiyorsunuz.
Çünkü kasa kalitesi vs bunlar Rog ve Legion modellerine göre oldukça dandik kalıyor.
Karşılaştırdığınızda eminim hak vereceksinizdir.
Tabi ki sizin için kaliteden çok performans önemliyse takdir yine sizindir.
Kalite tabii ki de önemli ama ben uzun süre çalışacak ve istediğim zaman her şeyi açabilecek bir performans bekliyorum. Açıkçası linkde gönderdiğim Rog haricinde hepsini inceledim. Legion'u çok sevdiğimi söyleyebilirim ama malesef ki o bütçeyi zorlayan modellerden biri.

Evet fiyat konusunda Legion ve Rog ayrı bir dünya Tulpar ise apayrı bu da Monster’ı tercih edilebilir kılıyor.
Anlamadığım bir şey var şu anki cihazlar niyeyse gereksiz pahalı geliyor.
Örneğin bir ay önce 32.000’e satılan cihaz şu an 40.000 TL
Hani ne oldu da fiyatlar bu kadar arttı anlamış değilim 😅
Bazı ürünlerde volatilite çok yüksek.

Evet fiyat konusunda Legion ve ROG ayrı bir dünya Tulpar ise apayrı bu da Monster'ı tercih edilebilir kılıyor.
Anlamadığım bir şey var şu anki cihazlar niyeyse gereksiz pahalı geliyor.
Örneğin bir ay önce 32.000 satılan cihaz şu an 40.000 TL
Hani ne oldu da fiyatlar bu kadar arttı anlamış değilim 😅
Bazı ürünlerde volatilite çok yüksek.

Bu konu uzun uzadıya konuşulabilecek bir konu, siyaset, ekonomi vs. hepsini barındırıyor ancak fiyat artacak diye oluşan arz talep de fiyatları çok etkiliyor.
Örneğin, biraz bekleyeyim mi diye düşünüyorum ancak 1 ay beklesem fiyat ne olur diye de korkuyorum :/

Maalesef hocam şu an herkes ne alırsam kârdayım düşüncesinde olduğu için haliyle talep var ve fiyatlar artıyor.
Bir ay sonra ne olacağı ise tamamen bilinmezlik:)
Şimdiden iyi günlerde kullanmanız dileğiyle…

Ayrıca bugün 2 model daha kafamı karıştırmaya başladı ancak ikisi arasındaki farkı bir türlü kavrayamadım Crossfire da 300Hz ekran olmasına rağmen daha uygun.

Ayrıca bugün 2 model daha kafamı karıştırmaya başladı ancak ikisi arasındaki farkı bir türlü kavrayamadım CrossFire da 300Hz ekran olmasına rağmen daha uygun.

Crosshair daha performanslı bir model, 140W katana 105W. Fakat ikisi de pek mantıklı değil. Attığım slayer MSI Pulse kasa kullanıyor ve daha uygun.

Crosshair daha performanslı bir model, 140W katana 105W. Fakat ikisi de pek mantıklı değil. Attığım slayer MSI Pulse kasa kullanıyor ve daha uygun.
Eyvallah hocam.
Slayer öneriniz için teşekkür ediyorum. Dürüst olmam gerekirse çevremde hiç kullanan yok bir kaç inceleme gördüm ancak güvenemedim gibi hissediyorum.

Eyvallah hocam.
Slayer öneriniz için teşekkür ediyorum. Dürüst olmam gerekirse çevremde hiç kullanan yok birkaç inceleme gördüm ancak güvenemedim gibi hissediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Technopat incelemesini yaptı fakat 4070 modeli. Ekstra olarak bu cihazları direkt MSI yapabiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Technopat incelemesini yaptı fakat 4070 modeli. Ekstra olarak bu cihazları direkt MSI yapabiliyorsunuz.

İzlemiştim hocam. Tekrar izleyip, biraz daha ciddi değerlendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı