Lenovo V155-15API Nasıldır?

cccemalccc

Hectopat
Mühendislik için kullanacağım ve ara sıra da LOL oynayabileceğim uygun fiyatlı laptop arıyordum. Bu cihaz beni 4 sene götürür mü? Tasarımı ve yeni nesil işlemcisiyle beni cezbetti.

Boştayken kucakta kullanılabilir mi ? Alttan dokununca sıcak hissediliyor mu ? Ve sizce alınır mı cihaz ? Ve ekran IPS mi TN mi ?
Ekran TN. Alttan sanki biraz ısı hissediliyor ama üstten normal kullanımda ısı hissetmiyorum bile. Bence parasına değer bir cihaz ve gayet hızlı. Ara sıra da oyun oynarım dersen işini görür.
Ekran parlaklığı az diyorlar sizce nasıl? Yüksek ışık altında ekran gözükmüyor mu?
Parlaklık bana da az geldi. Işık altında ekrana bakarken bir sıkıntı yaşamadım ama parlaklık biraz daha iyi olabilirmiş. Rahatsız edici derecede değil.
Veok önemli bir konu daha, şarj kaç saat dayanıyor günlük kullanımda?
Full açık kalsın chrome takılayım falan diyorsan 5 saat götürür. Ara sıra girerim diyorsan 12-13 saat garantisi verebilirim sana.

Ekran TN. Alttan sanki biraz ısı hissediliyor ama üstten normal kullanımda ısı hissetmiyorum bile. Bence parasına değer bir cihaz ve gayet hızlı. Ara sıra da oyun oynarım dersen işini görür.

Parlaklık bana da az geldi. Işık altında ekrana bakarken bir sıkıntı yaşamadım ama parlaklık biraz daha iyi olabilirmiş. Rahatsız edici derecede değil.

Full açık kalsın chrome takılayım falan diyorsan 5 saat götürür. Ara sıra girerim diyorsan 12-13 saat garantisi verebilirim sana.
Sitede agirligi 2-4Kg yazmis. Tam agirligi nedir? 2'den fazla olacak bir laptop gibi durmuyor.

Memnun musun AMD sıkıntı çıkıyor mu?
Memnunum. Amd bugüne kadar hiç sıkıntı çıkarmadı bana. 5 yılı geçti FX 8350 kullanıyorum. Nerdeyse termal macun yok üstünde boşta 31 derece de çalışıyor. 4850 ekran kartını da yıllarca kullandım ve şuanda da RX 480 kullanıyorum hepsinden memnunum. Laptop da iyi yani ısınma sorunu yok. Ssd olduğu için çok çok hızlı. Ben film ve nette gezinmek için kullanıyorum oyun filan denemedim. Ekranı kötü değil ama çok iyi de değil bence daha kaliteli olabilirdi. Siyahlarda bazen rahatsız olabiliyorum. Malzeme kalitesi de güzel. Bu fiyata daha iyisini bulamadım.

Geri
Yukarı