Lenovo V155-15API vs HP Pavilion 15-CW1002NT

pilavyer

Kilopat
Yer
Bursa

Hangisini tavsiye edersiniz? Lenovo olan modelde 256 GB SSD var ama FreeDOS, HP olan modelde ise 512 GB SSD ve Windows 10 var hangisini almak daha mantıklıdır? Aradaki fiyat farkına değer mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Eğer 2500-3500 TL aralığında daha iyi laptop varsa önerirseniz sevinirim.
Bu arada eklemeyi unutmuşum CS oynayan birisiyim orta ayarlarda rahat oynatması tercihimdir.

Son düzenleme:
bence lenovayı al, hem aradaki fark ssd onun içinde 700 tl fazla vermene gerek yok kaldı ki lenovanun kasa yapısı hp ye oranlı daha iyidir.
cs go orta ayarlada rahatlıkla oynayabilirsin ama belki çok ufak drop yiyebilirsin önerim düşük ayarlarda kullanman.(lenova için)

bence lenovayı al, hem aradaki fark ssd onun içinde 700 tl fazla vermene gerek yok kaldı ki lenovanun kasa yapısı hp ye oranlı daha iyidir.
cs go orta ayarlada rahatlıkla oynayabilirsin ama belki çok ufak drop yiyebilirsin önerim düşük ayarlarda kullanman.(lenova için)
Mediamarkt'a gittik ve çalışanlarla konuştuk, çalışanlar Ryzen mobilenin güçlü olmadığını söyledi ve i5 8265u+mx110 laptop satın aldık sizce bu ne kadar doğrudur

Yanlış tercih hocam. Ben MediaMarkt ve Teknosa gibi yerlerde çalışanlar gelmiyor yanıma. Ben anlatınca adamlar bakıyor ne diyor bu çocuk diye. :) MX110 temel oyunlarda zorlanacak kart. Vega 10 ve Vega 8 daha kaliteli ekran kartları. Oyunlar işlemci değil ekran kartını sever. İşlemcide güçlü ekran kartın varsa onu besleyecek işlemciyi ister. Zaten senin oynayacağın oyunlar temel olacağı için bu fiyatta çok güçlü bir U serisi işlemciye bakılmamalı. Zaten çoklu çekirdekte yine U serilerinde mobil Ryzen yine güçlü. Harici ekran kartı olarak "Radeon 540, MX130, MX150, MX230 ve MX250" ekran kartları varken sen gidip işlemcisi iyi olup ekran kartı kötü olanı tercih etmişsin. Oradakiler satış yapıp kendileri kazanıyorlar seni ve beni düşünmezler. İsim bile alıyorlar kim ilgilendi falan diye.

Karşılaştırma yaptım. İşlemcide fark azken ekran kartında fark çok. Bu durumda sana en çok CS gibi temel oyunlar için ekran kart önemli oluyor.

İşlemcide fark %18 Intel

Ekran kartında %40 AMD

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı