Lenovo Z580 dizüstü bilgisayarda VRAM'in kullanılmaması

Horseman

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
web dizayn - modcu
Beyler merhaba sorunun ne olduğunu veya ne olabileceğini anlamak için bu konuyu açtım maksadım öğrenmek.
Resimlerde ekran kartının durumları hakkında bilgileri mevcut kullandığım laptop Lenovo Z580 paylaşımlı ve paylaşımsız iki grafik kartı var biri Intel'in birisi NVIDIA'nın.
Oyunlarda NVIDIA kullanırken 2 GB'lık belleğini tam kullanmıyor? 300 ile 1248MB arası kullanıyor ve üste çıkmıyor. RAM bellek 6 GB. Ortalama 5500 MB kullanımda.
Hatta tam belleğini kullanıyor mu diye ağır oyunlarda yüksek grafik ayarlarında test ettim FPS 5'e kadar düştü fakat bellekler yine 1248MB.
Grafik ile ilgili tüm yazılımları kaldırıp tekrar yükledim sonuç aynı. Ve en son sürüm çalışıyor.
Ayrıca OCCT programı ile 3D testi yaparken otomatik olarak testi durduruyor.
Sorum şu;
1- Bir grafik kartı kendi belleğini değil de RAM kullanır mı? Kullanırsa neden kullanır?
2- Bellek yanması durumunda ekran kartı çalışır mı? Burada bazı ekran kartı belleklerin yanmış olasılığı var mıdır?
3- Olası ihtimaller nelerdir.

sensors only.jpg

summary only.png

başlık z580'e özel olarak değişmiş bu sorun bana özel değil çoğu paylaşımlı ve paylaşımsız grafik kartına sahip dizüstü pc'ler de yaşanabiliyordu :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı