Lenovo'nun müşteri "ilgisi"

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Arkadaşıma İtopya'dan 5 ay önce aldığımız Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6'da yaşadığımız sıkıntıyı anlatmak istiyorum.

Arkadaşım bilgisayarı aldı ve bilgisayar ilk geldiğinde temiz bir şekilde Windows kurulumu yaptık, bütün driverları Lenovo'nun kendi sitesinden güncelledik. Arkadaşım sonraki günlerde oyun oynarken, bilgisayarın şarjda olmasına rağmen şarjının geriye düştüğünü fark ettik. İnternette ve Technopat Sosyal'de araştırdık. Bilgisayarın adaptörünün 135W olmasından dolayı kronik bir sıkıntı olduğunu (Ekran kartı 3050 olan model), 160W adaptör ile değiştirilerek sorunun giderildiğini öğrendik. Ardından Lenovo'yu aradık.

Lenovo müşteri hizmetlerindeki kadın uzaktan bilgisayara bağlandı ve sorunu "bilgisayarı formatlerken yani Windows kurulum esnasında disk biçimlendirme ekranında C veya D sürücüsü oluşturmadan, ayrılmamış alana tıklayarak ileri demediğimize" bağladı. Biz de bunu hiçbir şekilde akla yatkın bulmadık. Ardından müşteri hizmetlerine yollamak istediğimizi ve bu modellerde kronik sıkıntılar olabileceğine dair söylediğimizde "öyle bir durum olmaz" gibisinden cevap aldık. Sinir olduğumuz ve hiçbir şekilde çözüm bulamadığımız için İtopya'yı aradık.

İtopya'ya durumu izah ettiğimizde, "Ürünü bize gönderin, biz kendimiz Lenovo'ya gönderebiliriz" dedi. Mutlu olduk ve bir kağıda gayet açık açık, "her tür insanın" anlayabileceği şekilde A4 kağıdına yazdık ve gönderdik.

40 günün ardından bilgisayar geldi, mutlu bir şekilde paketi açtık ve Lenovo'nun arıza kayıt formunda arızanın "batarya şarj olmuyor" olarak tanımlanmasını anlamsız bulduk. Ardından çözüm ise çok daha anlamsız geldi. "Lenovo Vantage üzerinden tasarruf kipi kapatıldı ve bilgisayar kendi adaptörü ile sorunsuz şarj oldu"

Koskoca Lenovo, bilgisayarın arızasının, şarjının gerilemesinin sebebini, "tasarruf modu" ve çözümü ise "tasarruf modunun kapatılması" ile bulmuş. Şimdi burada İtopya mı Lenovo mu suçlu bilmiyorum.

Herhangi bir öneriniz veya fikriniz varsa belirtmeniz bizim bakış açımız içinde gerçekten iyi olur.

*Bu yazı yarın bir gün aynı model bilgisayar almak isteyen arkadaşlar olursa diye, bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
2020 başında İtopyadan güç kaynağı almıştım jelatinsiz, açılmış, etiket üstüne etiket atılmış, kabloları sararmış... adamları aradığımda bize öyle geliyor diye büyük ihtimal teşhir ürünü kakaladılar bana. Kısaca ITOPYA PİŞMANLIKTIR!

Başlık hatalı olmuş. İtopya gönderin biz gönderelim servise diyerek zaten yapacağını yapmış. Hatalı olan Lenovo burada.

İtopya'nin burada yapacağı bir şey yok zaten, sizin servise bunu düzgünce anlatıp göndermeniz lazımdı. Çoğu kişiye de o şekilde verildi zaten sizin şansınıza kötü biri gelmis muhtemelen.

Arkadaşlar Lenovo ile irtibata geçtik. Aylardır yaşadığımız durumu anlatınca adaptör değiştirme talebinde bulunduk onaylandı. 135W olanı gönderdik ve yerine 170W adaptör geldi. Sıkıntı çözüldü. :)

Geri
Yukarı