Letgo iade isterse ne olur?

Hocam eğer sakladığınız bir kusuru varsa ürünün en fazla dayak veya küfür yersiniz onun dışında yasal bir hakkı bulunmuyor alıcının.

Mesela alıcı 10 gün içinde iade edebilir diye bir kanun var mı ikinci elde? Yok öyle bir şey. Belirtmediğin bir durum olmadığı sürece iade alınmamalı.
Mal başından beri ayıplıysa o zaman sorun olabilir. Bunun dışında evet eğer çalışır sattıysa bir sıkıntı yok.

Bu kayıtları eğer kullanırsa -savcı talimatı olmadan- gizlilik ihlaline giriyor ve ayrı bir cezası oluyor diye biliyorum. Ama savcı bizzat ister veya izin verirse o ayrı. Hocam bu arada ayıplı bir mal filan mı sattınız ne yaptınız? Yani eğer siz bozuk olmadan sattıysanız ve adam bozup geri iade filan etmeyi düşünürse öyle bir olay zor, ama siz başından bozuk sattıysanız sizi zorlayabilir.
Alıcı benden özelden Letgo üzerinden Satıldı olarak işaretlememi istedi bu durum beni işkillendirdi.

Yani çalıştığına dair bir kanıtım yok fakat alıcı aldığı zaman denedi inceledi ve gitti.

Hani mahkemeye vermek isterse başınızı ağrıtır ama çok pahalı bir ürün değilse ne bir satış sözleşmesi var ne noter kaydı bir şey çıkmayacaktır kısacası. Letgo'da yazılı olmayan ama herkesin uyguladığı bir kural var elektronik üründe iade olmaz diye satış yapan arkadaşlar bilir bu kuralı.

Geri
Yukarı