LG 24GN650-B monitörü yorumum

Bu monitörü bugün itibarıyla aldım, elimde halihazırda kullandığım AOC 24G2U model monitörüm vardı. İkili monitör askı aparatım vardı bu yüzden 2. monitör arayışımda aynı monitörden almak istiyordum, buradaki yorumlar ilgimi çekti ve LG GN650b modelini aldım. 3-4 beğenmediğim durum var, açıkçası renk skalası beklediğimin altında, karşılaştırabileceğim AOC monitörle yan yana aynı tonda görsel açtığım da LG bariz bir şekilde soluk renk veriyor ayarlarıyla bayağı oynadım aslında değişen çok bir şey olmadı. Siyah renkler de de yine tam siyah renkler veremiyor bu tamamen benim düşüncem. LG'nin parlaklık seviyesi kağıt üstünde AOC modelden fazla olmasına rağmen, bu bilgi tamamen kağıt üstünde. AOC daha parlak. Tamamen renk ve parlaklık üstüne beklentimi karşılamadı diğer özellikleri olarak tazeleme hızı ufo testleri fena değil.
Beyaz renkte lg daha başarılı, ayrıca lg monitörün plastik parçaları aoc modele göre daha fazla güven veriyor. Alacak olanlara fikir amaçlı paylaştım bunları tamamen şahsi fikrim bunlar.
Ufo testinde LG olan nasıl ? 1 ms GTG iyi olması lazım diye düşünüyorum.Bende MSİ mag241cv var ve leş gibi ghosting mevcut.Bu durumdan şikayetçiyim.

@calwer75 alıntıladığın kısımda yazıyor, fena değil diye yazdım.
İkisi arasında soruyorsan, AOC ufo testinde daha başarılı.

Son düzenleme:
LG GN650-B siparişi vermiştim ancak @Kaslan hocamın yorumlarını okuduğumda piyasadaki en iyi 144Hz IPS panel için halen AOC 24G2U diyebilir miyiz?

Kağıt üzerinde LG daha iyi.Fakat anlamadığım nokta sanırım teknoloji tamamen şans işi. 1ms GTG vs 1ms mprt Ufo testinde GTG daha iyi olmalıydı diye biliyorum fakat Aoc daha iyi olduğunu söylüyor.Bilmiyorum neden böyle..

@calwer75 gerçekten inceleme yaptığıma pişman olmak üzereyim, bu konuda bu modelin övüldüğünü gördüğümde 2. monitör olarak satın aldım. Evet kağıt üstünde daha iyi, ama sadece kağıt üstünde. Çok basit bir örnek, AOC ilk seri için internette araştırma yapabilirsin, parlaklık olarak 250 cd/m2 fabrika verisi olmasına rağmen 350 değerine yakın aldığı sonuçlar var...
Elimde farklı monitör olduğundan burada benimle aynı durumda olan var mı bilemiyorum. LG ile karşılaştırma imkanı buldum. Bilgi olsun diye düşüncelerimi yazdım. Bu benim gözlem sonucum, ısrarla düşüncem sorgulanıyor, LG veya AOC ile bağım yok. Kullanıcıyım, elimde ölçüm cihazları yok, gözlemim ile fikrimi belirttim. Bu ürün için bilgi çok az, diğer forumlarda benim çektiğim resimler üzerine ürünler hakkında konuşulduğunu gördüm.
Ben iyiliğim dokunsun istedim, pişman olmaya yakınım. Yazdıklarım okunduğunda görünecektir, belirttim. Şahsi fikrim. Ben ölçüm cihazıyla veya ekipmanlar ile test etmedim.

Madem bu kadar sorgulanıyor, iki monitörü alıp bir inceleme yapan çıkarsa memnun olurum. Bu dediğim direk sana değil, arada kalan herkese.
İnceleyin, arkadaşlar bilgi alsın, belki düşüncem yanlıştır.
Ben kendime göre fikrimi belirttim, bu kesin doğrudur demedim.

Bu konuya daha fazla mesaj yazmayı düşünmüyorum, birilerinin işine yaradıysa ne mutlu. Yanlış yönlendirmemiz olduysa kusura bakmasınlar...

Son düzenleme:
@calwer75 gerçekten inceleme yaptığıma pişman olmak üzereyim, bu konuda bu modelin övüldüğünü gördüğümde 2. monitör olarak satın aldım. Evet kağıt üstünde daha iyi, ama sadece kağıt üstünde. Çok basit bir örnek, AOC ilk seri için internette araştırma yapabilirsin, parlaklık olarak 250 cd/m2 fabrika verisi olmasına rağmen 350 değerine yakın aldığı sonuçlar var...
Elimde farklı monitör olduğundan burada benimle aynı durumda olan var mı bilemiyorum. LG ile karşılaştırma imkanı buldum. Bilgi olsun diye düşüncelerimi yazdım. Bu benim gözlem sonucum, ısrarla düşüncem sorgulanıyor, LG veya AOC ile bağım yok. Kullanıcıyım, elimde ölçüm cihazları yok, gözlemim ile fikrimi belirttim. Bu ürün için bilgi çok az, diğer forumlarda benim çektiğim resimler üzerine ürünler hakkında konuşulduğunu gördüm.
Ben iyiliğim dokunsun istedim, pişman olmaya yakınım. Yazdıklarım okunduğunda görünecektir, belirttim. Şahsi fikrim. Ben ölçüm cihazıyla veya ekipmanlar ile test etmedim.

Madem bu kadar sorgulanıyor, iki monitörü alıp bir inceleme yapan çıkarsa memnun olurum. Bu dediğim direk sana değil, arada kalan herkese.
İnceleyin, arkadaşlar bilgi alsın, belki düşüncem yanlıştır.
Ben kendime göre fikrimi belirttim, bu kesin doğrudur demedim.

Bu konuya daha fazla mesaj yazmayı düşünmüyorum, birilerinin işine yaradıysa ne mutlu. Yanlış yönlendirmemiz olduysa kusura bakmasınlar...
Hocam ikisi de elinizde var ise ikisinin de ufo testini yükleyebilir misiniz ?

Geri
Yukarı