LG G3'ün Bitmeyen Sorunları

LenovaHD

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bugün LG G3'ü en sonunda gönderdiğim gündür. Öncelikle bu telefonun sıfırı halen satılıyor, 2. el piyasayı çok canlı ama telefon çok sorunlu.
  • Malzeme kalitesi berbat, her yerde çatlaklar var. Düşürdüğümden değil, neden oldu bende anlamadım.
  • Bazen o kadar çok ısınıyor ki artık bırakayım telefonu diyorum, tahmini 42 dereceyi buluyor.
  • Batarya şarj süresi o kadarda iyi olmadığı gibi birde kapanma sorunu var. Telefon bende %14'de falan pat diye kapanıp yeniden açıldığında yüzde 2 veya direkt şarja takın işareti geliyor. Kaç kere ihtiyacım olduğu zaman pat diye kapandı anlatamam sizlere.
  • Ekranındaki sarı lekeler son 2 ayda falan ortaya çıktı, telefonun sol üst köşesinde sararmalar meydana geldi. Özellikle çok fazla ısındığı zaman daha fazla belirgin oluyor.
  • Arkadaki tuşlar bir noktadan sonra daha zor algılamaya başladı.
Şimdi bana 2 senelik telefon, normaldir bunlar diyeceksiniz. Değil öyle, benle beraber arkadaşım iPhone 6 almıştı şu an taş gibi. Alacaklara, almayı düşünenlere duyurulur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben İphone 6s veya Asus Zenfone 3 deluxe düşünüyorum. İOS daha önceden kullanmadım. Şuan Note 3 kullanıyorum şarj konusunda vasat. LG v20 düşünüyordum ama fiyatı İphone 6s kadar onu baştan eledim. Arkadaşımda G4 var 1 yıldır şuan oyunlarda ısınma yapıyor başka bir sorunu yok. :)

Samsung Galaxy S6 pil konusunda vasat. 1 günü asla çıkaramaz ama çok inanılmaz hızlı şarj oluyor. İlk açıldığında yanıyor resmen. Hatta bir Antutu Benchmark testinde işlemci 61 dereceyi (!) görmüştü.
ll.png

O kenardaki alüminyum çerçeve adamın elini yakıyor.

Ben İphone 6s veya Asus Zenfone 3 deluxe düşünüyorum. İOS daha önceden kullanmadım. Şuan Note 3 kullanıyorum şarj konusunda vasat. LG v20 düşünüyordum ama fiyatı İphone 6s kadar onu baştan eledim. Arkadaşımda G4 var 1 yıldır şuan oyunlarda ısınma yapıyor başka bir sorunu yok. :)
Bende Note 3 kullanıcısıyım. Telefondan gına geldi. Normal kullanımda bile fazla gidiyor. Hele bide oyunda telefon ısınıyor şarj en az %10 %15 gidiyor. Bide ısınınca kasmalar başlıyor. Daha sayarımda neyse. Bende İOS'a geçmeyi planlıyorum ilerde ama bu fiyatlarla...

Bende Note 3 kullanıcısıyım. Telefondan gına geldi. Normal kullanımda bile fazla gidiyor. Hele bide oyunda telefon ısınıyor şarj en az %10 %15 gidiyor. Bide ısınınca kasmalar başlıyor. Daha sayarımda neyse. Bende İOS'a geçmeyi planlıyorum ilerde ama bu fiyatlarla...
İphone'a geçicem de çekingen davranıyorum. İOS'ta o Android'te aradığın özgürlük yok gibi. :D

Arkadaşlar bugün LG G3'ü en sonunda gönderdiğim gündür. Öncelikle bu telefonun sıfırı halen satılıyor, 2. el piyasayı çok canlı ama telefon çok sorunlu.
  • Malzeme kalitesi berbat, her yerde çatlaklar var. Düşürdüğümden değil, neden oldu bende anlamadım.
  • Bazen o kadar çok ısınıyor ki artık bırakayım telefonu diyorum, tahmini 42 dereceyi buluyor.
  • Batarya şarj süresi o kadarda iyi olmadığı gibi birde kapanma sorunu var. Telefon bende %14'de falan pat diye kapanıp yeniden açıldığında yüzde 2 veya direkt şarja takın işareti geliyor. Kaç kere ihtiyacım olduğu zaman pat diye kapandı anlatamam sizlere.
  • Ekranındaki sarı lekeler son 2 ayda falan ortaya çıktı, telefonun sol üst köşesinde sararmalar meydana geldi. Özellikle çok fazla ısındığı zaman daha fazla belirgin oluyor.
  • Arkadaki tuşlar bir noktadan sonra daha zor algılamaya başladı.
Şimdi bana 2 senelik telefon, normaldir bunlar diyeceksiniz. Değil öyle, benle beraber arkadaşım iPhone 6 almıştı şu an taş gibi. Alacaklara, almayı düşünenlere duyurulur.
Isınma sorununda sen şükret gene. Benim GM 5 Plus 45 dereceye çıkıyor. Ama LG G3 kadar belirgin değil.

Olmayan sorunlardır. Bazı cihaz hataları ya da kullanıcı hataları bu kadar kolay nasıl genelleniyor anlam vermek zor. 2 yıldır ben de kullanıyorum. Android versiyonu 5'ken yaşadığım tek sorun ana sayfa durdu gibi bir hataydı. 6'ya güncellediğimde o sorun da ortadan kalktı. Stabilite şu an hatasız. 2-3 aydır bu şekilde kullanıyorum. Çok uğraşmadığım zamanlarda telefon pil ömrü 2 gün. %10 ya da 15lerde kapanma gibi bir şey asla yaşamadım. Dediğim gibi ya ürün hatalıdır ya da kullanıcı. Kalkıp bunu genele vurmak yanlış olur.

@fullmetal Bu sorunları yaşamadığınıza şaşırdım.Dediğim çatlaklar tanıdığım herkes de oldu.Sararma sorununu intarnet te arattığım zaman birçok kullanıcı bu sorunla ilgili konu paylaşmış.Isınma sorununu nasıl yaşamadığınızı da merak ediyorum ? Bu donanımsal bir şey incelemeler birçok kişi bu sorunu dile getiriyor.Kulandığım ürüne bende süper diyordum zamanında sizin gibi...Ama malesef görünen köy kılavuz istemez her LG kullanıcısının ağızın da bir daha bulaşmam lafı var

Şahsen ben tekrar alsam alırım :) Isınma sorunu her telefonda belli ölçülerde yaşanır. Telefonla ne yaptığımız önemli bu mevzuda. Dakikalarca oyun oynamak, uygulama kurulumları vb. şeyler ısınmaya yol açar ama bu her cihazda olan şeylerden.

Herkes görüşünü belirtmiş ben de yazayım bari bir şeyler. Bundan yaklaşık 2 ay önce 2 yaşındaki Sony Xperia Z1'i elimden düşürmek suretiyle kırdım. Ekranına 300tl gibi bir şey istediler. Bunu yapmak yerine onun üstüne 300tl daha ekleyip ikinci elden daha iyisini alayım dedim. Xperia Z2 ve G3 arasında kaldım, ikinci el cihazları sürekli araştırdım ve belki inanmayacaksınız ama her girdiğim dükkanda en az 2 adet LG G3 satıştaydı ve bunlardan çoğusunun çıtasında çatlak vardı. Sony'den sıkılmıştım aslında sorun yaşamamama rağmen, Z1'den önce de 2.5 sene Sony kullanmıştım. Bu sefer değişiklik olsun diye özellikle G3 arıyordum.

En nihayetinde temiz bir 16gb G3(2gb ram'e sahip) buldum, satın aldım. Öncelikle söylemem lazım ki Z1'in ekranından G3'ün ekranına geçtiğimde gözlerim bayram etmişti. Ekranı gerçekten muazzamdı. Zaten ekranı ve gold rengi beni benden almıştı satın alırken. Cazibesine oradan kandım. Telefona çok fazla uygulama kurarım, her biri elbet bir gün işime yarar. Telefonu genelde yoğun kullanırım, yani şarjı ve kullanım esnasındaki performansı çok önemlidir benim için. Sürümü 6.0'a güncelledim.

Fakat telefonun harbiden sıkıntılı olduğunu hissetmeye başladım uygulamaları kurduktan sonra. Facebook, Twitter ya da Instagram'da dolaşırken üst çekmeceyi indirdiğimde ciddi şekilde göze batan FPS düşmeleri vardı. Oyun falan demiyorum bakın, üst çekmeceyi indirirken takılıyordu telefon. İlk gördüğümde anlık takılma olduğunu umdum. Fakat hayır, her zaman yapmasa da çoğunlukla telefonda animasyonlar kasıyor, arayüz takılıyor ve acayip derecede ısınıyordu, bataryası da daha günün yarısını görmeden bitiyordu Bunları yaşadıkça kafaya takmamaya çalışıyordum. En sonunda bu böyle olmayacak deyip telefonu iade ettim. İkinci el olduğundan iade etmem gayet zor oldu ama ettim yine de. Sonrasında ise 2 yaşında Sony Xperia Z2 satın aldım. Ve evet gerçekten sıçrama oldu hayatımda. Pil süresi mükemmel, (zaten adam yeni değiştirmiş pili) performansı ise harika. Tek bir takılma dahi olmuyor. Isınma sorunu var evet, ama ısınması için 3G veya LTE açıkken tam parlaklıkta sosyal medyada gezinmeniz ya da oyuna girmeniz gerekiyor. Zaten oyun oynayan bir insan değilim telefonda. Anca sokoban falan oynarım :) G3'de ise ısınma aniden sebepsiz gerçekleşiyordu.

Daha yazacak şeyler vardı kafamda fakat çok uzadı yazı. Belki de bazı G3'lerde var bu sorun, sorunlu olanı da bana denk geldi bilemiyorum. Ama Sony'nin açık ara daha iyi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Alacaksanız Z2 alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı