LG G5 Alınmalı mı?

UĞURLUUUUUU

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Yeni telefon alacağım ve yaptığım bir sürü araştırmalar sonucu Xiaomi Mi 5'ten tutun iPhone 7'ye kadar baktım. En iyi olarak F/P ürününün G5 olduğunu düşünüyorum. Gerek marka güvencesi olsun vs... Beni üzmeyeceğini düşündüm. Tabii ki teknoloji şans işidir bildiğiniz üzere. Kendim 2 yıldır bir G3 kullanıcısı olarak Android 6.0 güncellemesini daha 1 ay önce yapmış olmama rağmen o zamana kadar ne bir kasma ne de başka bir sorun yaşadım. Güncellemeden sonra telefon eski performansına geri döndü. (son zamanlarda biraz yavaşlamalar olmaya başlamıştı.) Fakat diğer bir çoğu kullanıcı G3'ten çok şikayetçiydi. Gerek ısınması gerekse kapanıp açılması gibi. Isınma konusunda haklılar, ben şahsen elle tutulmayacak kadar çok ısındığını hatırlıyorum ama bir kasma ya da bir donma yaşamadım asla.

Yeni telefon alma sebebim kullandığım telefonda bir problem yaşadığım için değil, eve yeni bir telefon alınması gerektiği için. Ben yeni telefon alacağım, benimkini babam alacak.

Öncelikle varsa G5 kullanıcılarına sorularım; kasa kenarlarında soyulma oluyormuş, bir de batarya portatif olduğu için düşürme gibi durumlarında yerine tam takılmıyormuş. Bu durumlarla karşılaşan var mı? Telefonu alsam bu gibi durumlar bana büyük sıkıntı yaşatır mı?

Şimdiden teşekkürler. Biraz uzun oldu ama açıklamalı şekilde olsun istedim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben kullanmıyorum fakat bir video da telefon yere düştüğünde modüler batarya tam oturmadığını gördüm. Tabiiki insanların kendi görüşü ama sanki bana çin malı oyuncaklara batarya tak çıkar yapıyormuşum gibi hissettiriyor. Zaten yıllık telefon satışlarınada bakarsan LG G5 çok çok az satıldı. Tabi sen beğenmişsen bize bir şey demek düşmez ama bana sen alır mısın desen almam. S7 bence çok daha iyi bir seçenek.

Güzel telefon, tasarımı beğendiysen alabilirsin. Şahsen tasarımını beğenmiyorum.
Evet tasarımı hoş fakat o bataryası beni çok endişelendiriyor :(

Dostum ben kullanmıyorum fakat bir video da telefon yere düştüğünde modüler batarya tam oturmadığını gördüm. Tabiiki insanların kendi görüşü ama sanki bana çin malı oyuncaklara batarya tak çıkar yapıyormuşum gibi hissettiriyor. Zaten yıllık telefon satışlarınada bakarsan LG G5 çok çok az satıldı. Tabi sen beğenmişsen bize bir şey demek düşmez ama bana sen alır mısın desen almam. S7 bence çok daha iyi bir seçenek.
Evet endişe uyandırıyor batarya kısmı fakat S7 ile cok fiyat farkları var

Telefon iyi hoş tamam da metal kullandık dedikleri metal hangi geri dönüşüm fabrikasından anlamış değilim. Magnezyum falandır anca. Diğer türlü benim de aklımda olan telefon, şuanki G2 bozulduğu için gözüm G5'te. Batarya çıkarılabilir evet, iyi fakat bilerek tuşa darbe gelmesini sağlarsan evet tam oturmaz. Sonuçta arkası açılmayan telefonların da arkası açılabiliyor, bükülüyor falan.(extreme denemelerde) Kılıf ile kullanacaksan ki tavsiye ederim çıkarılabilir mekanizma olması sorun olmaz. Alternatif olarak s6 edge plus var aklımda onu söyleyebilirim.

Telefon iyi hoş tamam da metal kullandık dedikleri metal hangi geri dönüşüm fabrikasından anlamış değilim. Magnezyum falandır anca. Diğer türlü benim de aklımda olan telefon, şuanki G2 bozulduğu için gözüm G5'te. Batarya çıkarılabilir evet, iyi fakat bilerek tuşa darbe gelmesini sağlarsan evet tam oturmaz. Sonuçta arkası açılmayan telefonların da arkası açılabiliyor, bükülüyor falan.(extreme denemelerde) Kılıf ile kullanacaksan ki tavsiye ederim çıkarılabilir mekanizma olması sorun olmaz. Alternatif olarak s6 edge plus var aklımda onu söyleyebilirim.
Tavsiyen için teşekkürler değerlendireceğim.

Batarya performansı rakiplerinin gerisinde. Telefon düştüğünde de alt kısımdan bataryanın açıldığı oluyor. Eğer telefonu güzel kullanırsan sorun çıkartacağını sanmam. LG'ye de güvenmekte yürek ister, umarım sıkıntı yaşamazsın.
İnşallah diyelim hocam :) Başka aklıma yatan alternatif bulamazsam tercihim G5 olacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı