LGBT bireylerin toplumdaki yerleri nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim görüşümce hastalıktır ve tedavi edilmesi gerek. Ama bu ayrımcılık yapacağım anlamına gelmiyor.

Kimse kimseyi baskılamıyor sadece bunun bir hastalık olduğunu söyledim yoksa isteyen deveyle sevişsin bana ne.

Ben senin, bireysel olarak beni baskıladığını söylemiyorum ki. Bu toplumsal bir şey. Benim düşüncem, kendini LGBT birey olarak tanımlayan kişilerin devlette ve sosyal hayatta bir heteroseksüel kadar hakkı olmaması bir baskıdir. Şu anda devlet hakları tanısa bile, sosyal bakımdan bunun yer bulmamayacak olması gerçeği de bunu tetikler.

Twitter'da adının yanında LGBT bayrağı olan kişilerin amacı ne mesela? Onların LGBT ile alakası yok ama LGBT bireylerden çok bunlar savunuyor LGBT'yi.

Hz. Ali (r.a.) Buyurmuşlar ki;

Dünya'da amel var hesap yok,
Ahirette hesap var amel yok

Amma Allh'ın lanetlediği bu durumu bile bile kabullenmek ise kusura bakma ama gerçekten cehaletten başka birşey değildir.

Her ne ad altında olursa olsun buna olumlu bakılması ayrı bir cehalet göstergesi
Herkes Allah'a inanacak diye birşey yok yalnız.

Hz. Ali (r. A.) Buyurmuşlar ki;

Dünya'da amel var hesap yok,
Ahirette hesap var amel yok

Amma Allh'ın lanetlediği bu durumu bile bile kabullenmek ise kusura bakma ama gerçekten cehaletten başka bir şey değildir.

Her ne ad altında olursa olsun buna olumlu bakılması ayrı bir cehalet göstergesi

Allah'ın Kuran'da lanetlediği tek şey transseksüellik. Eşcinsellikten bahsedilmiyor.

Kabul görse de görmese de bu bireyler bizimle birlikte yaşıyorlar ötekileştirmek inkar etmek yobazlıktan başka birşey değil. Temel insan haklarından her insan kadar faydalanmalı ve özgürlükleri asla kısıtlanmamalıdır

İyi ve kötüyü de ayırmanız gerekecek, saçmalıyorsunuz. LGBT üyesi olan insan benim için "iyi insan" değildir mesela.
Lütfen raporlamayın, seviyeli bir şekilde tartışalım.

Peki siz nereden bu kanıya vardınız? Etrafınızdaki biri çok kötü işler mi yaptı mesela?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı