LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman neden ortalıkta "Sevgi duymak zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız" diye geziyorlar? Ayrıca insanları rahatsız ettikleri zamanlar da oluyor. Dostum bu gruplar aşırı düzensiz birinin dediğini biri tutmuyor eğer böyle bir yöneliminiz varsa bile bu gruplardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.
Saygı kavramını mecburi gören eş cinseller olabilir ki birçok insan da aynı şekilde bu kavramı mecburi görüyor ilişkilerinde. Ben saygıyı mecburi görmüyorum, kendi düşüncem.

Fakat, otorite tarafından kişinin kimliğine saygı duyulması mecburidir. Aslında kazanılması gereken saygı otoriteden, toplumdan değil. Tabii toplum da hedefleniyordur da bu protestolarda, bence asıl önemli olan otoritenin kendisi.

Ben lgbtq-i vs (daha farklı hafrlerde muhtemelen eklenecektir) çok temel olarak düşünmem gerekirse şöyle bir durum var yönemil ve/veya doğalsa bu neden tartışılıyor? en basiti "su içmek" su içmenin miktarı tartışılabilir fakat "su içmek doğrumu" gibi bir konu heralde açılmaz. demek ki "doğal" olup olmadığı hakkında şüpheler var bu çok net. bana göre insanın en büyük sorusun "zihinsel" olmasıdır. bu bana göre "tanrıyı -allahı" ret ediştir. yani bir hayvandan farklı olarak birşeyleri sorgulaması ve yaşamı istedği gibi yönetebilmesi bir bakıma tanrıyı ret ediş "kendi yoluma gideceğim" demektir. tabi tanrı aklını ret ettiğinde bir bakıma tanrı sen oluyorsun ve neyin doğru, neyin yanlış - neyin doğal-neyin doğal olmadığını tanımlamak zorundasın. tabi bunu bir insanın kendi ömrü boyunca yapması olası bile değil. o zaman ne olacak bu bilgi birikimi nesilden nesile aktarılması gerekmekte yani her dünya ya gelen canlı önceki nesillerin bilgi birikiminden yararlanıyor. tıpkı bir otomobil üretimi gibi yeni doğan çocuğa "yarattığımız dünya bu" deniyor. çocukta bunlar arasından tercih yapıyor. bana göre net olarak bir insanın lgbt ye doğal-yönelim demesi için zihinsel kabiliyetinin olmaması lazım yani tıpkı hayvanlardaki gibi eğer eşcinsellik varsa bunu yaşar ama tanımlayamaz doğru mu -yanlışmı diye sorgulayamaz bunun farkına vardığında doğallıktan çıkmış olur. insan denilen canlı doğallığı zihniyle yaşayan bir canlıdır. buda yaşadığının mutlak doğal olmadığı sonucuna ulaştırır. ben lgbtq-i vs çoğu durumda tamamen zihinsel olduğunu düşünüyorum. her mm2 sinden testesteron fışkıran bir erkek bana göre transexsuel tercihi yapamaz doğal yanı bunu engeller. ama zihin işin içine girdiğinde herşey mümkün.
Not: İnsanın aslında zihinsel kapasitesinin yetersizliği değil "kötülüğü hatta adiliği" sokakta yatan ve/veya birşekilde normal cinsel ilişki bile yaşayamayan (bunun psikolojik sıkıntısını çeken) yaşayamadığı için ölmeyi isteyen (insan zihninin ötekileştirmesi yüzünden) bunlar varken lgbt hakları çok faza abes be kanka? bırakın bu ayakları (bilim vs)
Bunun tartışılmasının sebebi belli, din tarafından yasaklanıyor bu tarz ilişkiler. Alkolü tartışıyorsun, zinayı tartışıyorsun, domuz etini vs tartışıyorsun. Neden? Bunlar din tarafından yasak ve sen de bunlara sorgulamadan karşısın.

Çünkü yürüyüşleri kimseyi ilgilendirmeyen bir konu hakkında bana ne kardeşim senin cinsel yöneliminden kendi içinde yaşayabilirsin bu durumu.

Eğer cinsel yönelimlerinden dolayı onları bir şeylere mahkûm eden bir toplumun içindelerse bu konu herkesi ilgilendiriyor olmalı.

Bu durum bu kadar tartışılan bir şey çünkü dünya hâlâ eski bir yer. Hemen herkes sadece heteroseksüelliğin normal sayıldığı bir toplum ve sözlü-görsel kültür içinde büyüdü, doğal olarak buna alıştı. Milyarlarca insanı farklı cinsel yönelimlerin "su içmek" kadar doğal bir şey olduğuna bir anda ikna etmenin bir yolu yok ne yazık ki. Alışılan düzenin "bozulması" insanları huzursuz ediyor.

İnsanlar bu hareketin bir parçası, insanlar sokaklarda yürüyor çünkü toplumsal kabul ve saygıyı herkes kadar hak ediyorlar.

Son düzenleme:
Ben lgbtq-i vs (daha farklı hafrlerde muhtemelen eklenecektir) çok temel olarak düşünmem gerekirse şöyle bir durum var yönemil ve/veya doğalsa bu neden tartışılıyor? en basiti "su içmek" su içmenin miktarı tartışılabilir fakat "su içmek doğrumu" gibi bir konu heralde açılmaz. demek ki "doğal" olup olmadığı hakkında şüpheler var bu çok net. bana göre insanın en büyük sorusun "zihinsel" olmasıdır. bu bana göre "tanrıyı -allahı" ret ediştir. yani bir hayvandan farklı olarak birşeyleri sorgulaması ve yaşamı istedği gibi yönetebilmesi bir bakıma tanrıyı ret ediş "kendi yoluma gideceğim" demektir. tabi tanrı aklını ret ettiğinde bir bakıma tanrı sen oluyorsun ve neyin doğru, neyin yanlış - neyin doğal-neyin doğal olmadığını tanımlamak zorundasın. tabi bunu bir insanın kendi ömrü boyunca yapması olası bile değil. o zaman ne olacak bu bilgi birikimi nesilden nesile aktarılması gerekmekte yani her dünya ya gelen canlı önceki nesillerin bilgi birikiminden yararlanıyor. tıpkı bir otomobil üretimi gibi yeni doğan çocuğa "yarattığımız dünya bu" deniyor. çocukta bunlar arasından tercih yapıyor. bana göre net olarak bir insanın lgbt ye doğal-yönelim demesi için zihinsel kabiliyetinin olmaması lazım yani tıpkı hayvanlardaki gibi eğer eşcinsellik varsa bunu yaşar ama tanımlayamaz doğru mu -yanlışmı diye sorgulayamaz bunun farkına vardığında doğallıktan çıkmış olur. insan denilen canlı doğallığı zihniyle yaşayan bir canlıdır. buda yaşadığının mutlak doğal olmadığı sonucuna ulaştırır. ben lgbtq-i vs çoğu durumda tamamen zihinsel olduğunu düşünüyorum. her mm2 sinden testesteron fışkıran bir erkek bana göre transexsuel tercihi yapamaz doğal yanı bunu engeller. ama zihin işin içine girdiğinde herşey mümkün.
Not: İnsanın aslında zihinsel kapasitesinin yetersizliği değil "kötülüğü hatta adiliği" sokakta yatan ve/veya birşekilde normal cinsel ilişki bile yaşayamayan (bunun psikolojik sıkıntısını çeken) yaşayamadığı için ölmeyi isteyen (insan zihninin ötekileştirmesi yüzünden) bunlar varken lgbt hakları çok faza abes be kanka? bırakın bu ayakları (bilim vs)
Hayatı anlamlandırmada sorunlar yaşadığını farkettim. Hemen yardımcı olayım.
Bir şeyin tartışılması doğru olmadığı anlamına gelmiyor. Tartışanlar %99 dinci kesim. Kendiliğinden/doğal olamayacağı düşüncesine o kadar saplanıp kalmışlar ki tersi bir durum inançlarına zarar verir.
Allaha-tanrıya inanabilirsin. Müslüman-yahudi-hristiyan olabilirsin. Bu inandıkların senin düşüncelerini doğrulamaz. Bir müslümana göre 2 kadının şahitliği geçerliyken TCK ya göre 1 kadın yeterlidir. Bana kalırsa Tanrı-allah zaten reddediliyor fakat ismini koyamıyoruz.
Kendi kararlarını almadığını düşünen bir insanın zihinsel durumu şüphelidir benim için. "Tanrı aklı" diye bir şeyi ilk defa okudum.
Söylemem gerekiyor mu emin değilim ama evet tanrı benim, neyin doğru neyin yanlış olduğunu ben bilirim.
Çocuklar cinsel yönelimlerini SEÇMİYORLAR. Din gibi değil bu. Anne baba hangi dine mensupsa çocukta otomatik o dine inanıyor gibi değil. Bana biseksüelken çocuğu eşcinsel olabilir.
Bence lgbti ye hastalık diyenlerin zihinsel kabiliyetinin olmaması lazım. Sonuçta doğal/kendiliğinden seyreden bir süreç için saçma sapan tanımlar-açıklamalar yapmaya çalışıyorsunuz.
Cinsel yönelim zihinseldir diyerek sanki istersen kurtulabilirsin mesajı vermeye çalışmışsın. Senin için nasıl ki erkekle öpüşmek mide bulandırıcı ise bir gay için kadınla öpüşmek aynı duyguları hissettiriyor.
Sadece senin gibi düşünen insanlarla mutlu olabilmeyi seçen bencil bir insansın. Cahillik de var. Öğrenmeye çalışmıyorsun. Utanmasan "i*nelik yapmayın olm azıcık delikanlı olun" falan da diyeceksin. Bütün bu süreci zihinsel zannediyorsun. Valla kızsam mı üzülsem mi bilemedim. Üniversiteye gidersen farklı bakış açıları kazanman olası. Farklılığın bol olduğu yere git ama. Hayatı daha iyi öğrenirsin.

@453281 Söyledikleriniz tamamına katılıyorum ancak çok sert bir üslup. Yani bu toplum için. Bu tarz söylemler LGBT'yi inançlı bir kişinin gözünde daha da şeytani birşey yapar. Çünkü kendi kutsallarına laf edildiğini düşünecekler. Elbette ifade özgürlügü var ancak konuyu dine vurarak "Din/Tanrı bu konuda hata yapıyor" diyerek insanları bilinçlendiremeyiz. Mümkün olduğunca kutsallara dokunmadan bilim ile,ahlak ile bu sorunu çözebiliriz. En azından ben böyle düşünüyorum. Çünkü bu üslupla yaklaşmak bu toplumda hep ters etki yaptı ve konuyu anlayacaklarına daha da düşman kesildiler.

@453281 Söyledikleriniz tamamına katılıyorum ancak çok sert bir üslup. Yani bu toplum için. Bu tarz söylemler LGBT'yi inançlı bir kişinin gözünde daha da şeytani birşey yapar. Çünkü kendi kutsallarına laf edildiğini düşünecekler. Elbette ifade özgürlügü var ancak konuyu dine vurarak "Din/Tanrı bu konuda hata yapıyor" diyerek insanları bilinçlendiremeyiz. Mümkün olduğunca kutsallara dokunmadan bilim ile,ahlak ile bu sorunu çözebiliriz. En azından ben böyle düşünüyorum. Çünkü bu üslupla yaklaşmak bu toplumda hep ters etki yaptı ve konuyu anlayacaklarına daha da düşman kesildiler.
Bence gayet yerinde bir üslup. Yazan arkadaşın bir şey öğrenmeye niyeti yok zaten, doğrusunu defalarca konuya yazdık. 11 sayfa olmuş ve neredeyse bu sayfaların her birinde tekrar ve tekrar anlatıldı. Hâlâ bunun üstüne yalan yanlış bilgilerini konu üzerinde sunuyorsa aldığı tepkiye ağlamaması gerekir. Bir semavi dine inanan insan inancı gereği LGBT'yi kabullenemez, kabullenirse inancıyla ters düşer. LGBT üzerindeki en büyük engel bu yüzden dinlerdir. İnsanların tanrısını tanıması lazım.

Birkaç sayfa öncesinde eş cinselliğin bozukluk, hastalık olduğunu belirten insanlardan kanıt istedim. Hâlâ kendilerinden bir cevap gelmedi. Bu arkadaşlar ikna oldu mu? Hayır. Bir başka konu açılsa yine aynı yanlış bilgileri paylaşacaklar fakat kanıt istediğinizde uçup gidiyorlar işte. Amaçları öğrenmek değil, yanlış bilgiyi empoze etmek.

Semavi dinlerin hepsinde eşcinseller lanetlenmiştir/yasaklanmıştır. Eğer müslüman ve inançlı bir insansanız eşcinsellik sizin için kötü bir şeydir. Ve doğal olduğunu kesin bir dille yalanlamalısınız. İnsanlara şirin gözükmeye gerek yok. Sevmeyebilir, inancına göre çok kötü olabilir, evlatlarını eşcinsellikten korumaya! çalışıyor olabilirler ama yasalar çerçevesinde saygılı olmak zorundalar. Yok ben dayatılmasına karşıyyım, yok ben bu kadar dillendirilmesine karşıyım, yok ben bu kadar artmasına karşıyım. Bunun sonucu nedir söyleyeyim mi. Bana uygun olmayan hiçbir şeye izin vermiyorum demek. Bu eşcinsellik olur, bu alkol tüketimi olur, bu bir evde kızlı erkekli kalmak olur. İnanç kaynaklı dayatmalara karşıyım ben. Hiç şirinlik yapıp milletin gönlünü eylemeye de gerek yok.

• Beğen
İfadeler: nih
@nih @453281 Peki böyle yaparak nasıl toplumun bilinçlenmesini sağlayabiliriz? Oturupta insanların imanlarının zayıflamasını bekleyerek mi? Bana kalırsa doğru bilgi verilmeli karşı taraftaki bunu ister kabul ister etmesin sorun değil ancak direk imana laf edersek işte o zaman insanlar kin gütmeye başlıyor ve kutuplaşıyor. Ek olarak evrime yalan diyen insanlara böyle şeyleri anlatmak zaten deveye hendek atlatmak gibi birşey bir de işin içine din karıştırınca "heeeyt kafirler bizi kandırmaya çalışıyor, eeeee bu imansızlarda ne beklersiniz her türlü sapkınlık,fitne,fesat,pislik bunlardan değil midir" diyerek "zaten kâfirlerin verdiği bilgiye itibar edilmez" sonucuna varıp etrafa cahillik kusmaya devam edecekler. Bence kimseye koz vermeye gerek yok.

@nih @453281 Peki böyle yaparak nasıl toplumun bilinçlenmesini sağlayabiliriz? Oturupta insanların imanlarının zayıflamasını bekleyerek mi? Bana kalırsa doğru bilgi verilmeli karşı taraftaki bunu ister kabul ister etmesin sorun değil ancak direk imana laf edersek işte o zaman insanlar kin gütmeye başlıyor ve kutuplaşıyor. Ek olarak evrime yalan diyen insanlara böyle şeyleri anlatmak zaten deveye hendek atlatmak gibi birşey bir de işin içine din karıştırınca "heeeyt kafirler bizi kandırmaya çalışıyor, eeeee bu imansızlarda ne beklersiniz her türlü sapkınlık,fitne,fesat,pislik bunlardan değil midir" diyerek "zaten kâfirlerin verdiği bilgiye itibar edilmez" sonucuna varıp etrafa cahillik kusmaya devam edecekler. Bence kimseye koz vermeye gerek yok.
Arkadaşım zaten inançlarından ötürü eşcinselliğin karşısında duruyorlar. Kimse de bilinçlensin istemiyor zaten. Alkole karşı olmasının da, kadınların giyimine karışmasının da, ramazanda yemek yiyeni dövmesinin de altında yatan şey inanç zaten. İmanlarına laf etmiyorum. İnternet elinin altında gir google den kuran mealini aç oku. Hepsi yazıyor orada, ben uydurmuyorum. Etrafa cahillik kusmuyorlar ayrıca inançlarının gereklerini yerine getiriyorlar. Buna saygı duyuyorum. Ama dayatmaya saygı duymuyorum.

Arkadaşım zaten inançlarından ötürü eşcinselliğin karşısında duruyorlar. Kimse de bilinçlensin istemiyor zaten. Alkole karşı olmasının da, kadınların giyimine karışmasının da, ramazanda yemek yiyeni dövmesinin de altında yatan şey inanç zaten. İmanlarına laf etmiyorum. İnternet elinin altında gir google den kuran mealini aç oku. Hepsi yazıyor orada, ben uydurmuyorum. Etrafa cahillik kusmuyorlar ayrıca inançlarının gereklerini yerine getiriyorlar. Buna saygı duyuyorum. Ama dayatmaya saygı duymuyorum.
İroni yapacağım sonuna kadar bir göz atın lütfen.
"Sevgili Türk milleti biliyorsunuz ki günümüzde sapkınlıklar hatsafhaya çıkmaktadır. Bakım arkadaşlar bugün güzide ülkemizde taciz ve tecavüz olaylarının sonu gelmiyor niye hiç düşündünüz mü? Kadınını kapatmayan,onu koruyup kollamayan bir millete dönüşdük. Eskiden evlatlarımızıtemiz yetiştirirdik. Helali olmayana bırakın teni gözü bile değmezdi. Erkeklerimiz kızların yanında küfür etmez hatta bir kızla konuşmak için izin isterler ve çekinirlerdi. Saygıyı yitirdik arkadaşlar. "Günde 1 litre rakı içen insanların getirdiği bu zihniyet" evlatlarımızı mahvediyor. Oysa dostlar biz böyle bir millet miydik? Atamızın sözünün üstüne söz söyler miydik? Şimdi ise gençler atasının yolundan sapıp asi oluyor. Bizi bu hale getiren zihniyeti kınıyorum." (Benim fikirlerim olmadığı için çok garip cümleler yazdım ama anlasılıyor.) Şimdi bu üslupa tepki ne olur? "Hadi lan ordan aptal aptal konuşma" gibi birşey olur değil mi? Bir kere bazı insanların kutsalına veya saygı duyduğu şeylere açık bir saldırı mevcut. Eskileri işaret ederek kendi inancının propagandasını da yaptı. Bu paragrafı kimse ciddiye alamaz. Ama inanç ve ideolojiyi katmadan yalnızca ahlak ile insanlara birşeyler anlatmaya çalışsaydı. Evet, insanlar denileni yapmayabilirdi ancak karşıdakinin fikrine saygı duyarlardı. Eğer bir kişi bir kutsala saldırır ve kendi fikrinin propagandasını yaparsa "onun ile aynı görüşte olanlardan başka kimse onu ciddiye almaz." Böyle birşeyin anlamıda olmaz. Hiç konuşmasa belki de daha iyidir.

İroni yapacağım sonuna kadar bir göz atın lütfen.
"Sevgili Türk milleti biliyorsunuz ki günümüzde sapkınlıklar hatsafhaya çıkmaktadır. Bakım arkadaşlar bugün güzide ülkemizde taciz ve tecavüz olaylarının sonu gelmiyor niye hiç düşündünüz mü? Kadınını kapatmayan,onu koruyup kollamayan bir millete dönüşdük. Eskiden evlatlarımızıtemiz yetiştirirdik. Helali olmayana bırakın teni gözü bile değmezdi. Erkeklerimiz kızların yanında küfür etmez hatta bir kızla konuşmak için izin isterler ve çekinirlerdi. Saygıyı yitirdik arkadaşlar. "Günde 1 litre rakı içen insanların getirdiği bu zihniyet" evlatlarımızı mahvediyor. Oysa dostlar biz böyle bir millet miydik? Atamızın sözünün üstüne söz söyler miydik? Şimdi ise gençler atasının yolundan sapıp asi oluyor. Bizi bu hale getiren zihniyeti kınıyorum." (Benim fikirlerim olmadığı için çok garip cümleler yazdım ama anlasılıyor.) Şimdi bu üslupa tepki ne olur? "Hadi lan ordan aptal aptal konuşma" gibi birşey olur değil mi? Bir kere bazı insanların kutsalına veya saygı duyduğu şeylere açık bir saldırı mevcut. Eskileri işaret ederek kendi inancının propagandasını da yaptı. Bu paragrafı kimse ciddiye alamaz. Ama inanç ve ideolojiyi katmadan yalnızca ahlak ile insanlara birşeyler anlatmaya çalışsaydı. Evet, insanlar denileni yapmayabilirdi ancak karşıdakinin fikrine saygı duyarlardı. Eğer bir kişi bir kutsala saldırır ve kendi fikrinin propagandasını yaparsa "onun ile aynı görüşte olanlardan başka kimse onu ciddiye almaz." Böyle birşeyin anlamıda olmaz. Hiç konuşmasa belki de daha iyidir.
Katılmıyorum. Değişmeyen tek şey değişimdir. Dün yanlış olan şey yarın olağan olacak, insanlar alışacak. Hep böyle olmuştur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı