LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben lgbtq-i vs (daha farklı hafrlerde muhtemelen eklenecektir) çok temel olarak düşünmem gerekirse şöyle bir durum var yönemil ve/veya doğalsa bu neden tartışılıyor? en basiti "su içmek" su içmenin miktarı tartışılabilir fakat "su içmek doğrumu" gibi bir konu heralde açılmaz. demek ki "doğal" olup olmadığı hakkında şüpheler var bu çok net. bana göre insanın en büyük sorusun "zihinsel" olmasıdır. bu bana göre "tanrıyı -allahı" ret ediştir. yani bir hayvandan farklı olarak birşeyleri sorgulaması ve yaşamı istedği gibi yönetebilmesi bir bakıma tanrıyı ret ediş "kendi yoluma gideceğim" demektir. tabi tanrı aklını ret ettiğinde bir bakıma tanrı sen oluyorsun ve neyin doğru, neyin yanlış - neyin doğal-neyin doğal olmadığını tanımlamak zorundasın. tabi bunu bir insanın kendi ömrü boyunca yapması olası bile değil. o zaman ne olacak bu bilgi birikimi nesilden nesile aktarılması gerekmekte yani her dünya ya gelen canlı önceki nesillerin bilgi birikiminden yararlanıyor. tıpkı bir otomobil üretimi gibi yeni doğan çocuğa "yarattığımız dünya bu" deniyor. çocukta bunlar arasından tercih yapıyor. bana göre net olarak bir insanın lgbt ye doğal-yönelim demesi için zihinsel kabiliyetinin olmaması lazım yani tıpkı hayvanlardaki gibi eğer eşcinsellik varsa bunu yaşar ama tanımlayamaz doğru mu -yanlışmı diye sorgulayamaz bunun farkına vardığında doğallıktan çıkmış olur. insan denilen canlı doğallığı zihniyle yaşayan bir canlıdır. buda yaşadığının mutlak doğal olmadığı sonucuna ulaştırır. ben lgbtq-i vs çoğu durumda tamamen zihinsel olduğunu düşünüyorum. her mm2 sinden testesteron fışkıran bir erkek bana göre transexsuel tercihi yapamaz doğal yanı bunu engeller. ama zihin işin içine girdiğinde herşey mümkün.
Not: İnsanın aslında zihinsel kapasitesinin yetersizliği değil "kötülüğü hatta adiliği" sokakta yatan ve/veya birşekilde normal cinsel ilişki bile yaşayamayan (bunun psikolojik sıkıntısını çeken) yaşayamadığı için ölmeyi isteyen (insan zihninin ötekileştirmesi yüzünden) bunlar varken lgbt hakları çok faza abes be kanka? bırakın bu ayakları (bilim vs)

Son düzenleme:
@195353 Katılmıyorum. Elbette doğallık sorgulanabilir. Bilimde doğallığı sorguluyoruz zaten. Ayrıca ilk başta söylediğiniz "bu doğalsa insanlar bunu neden tartışsın ki?" düşüncesi çok hatalıdır. Geçmişte tartışmışlardır ve hala da tartışıyorlar. 100 yıl önce DNA'nın keşfine dek batıda Beyaz ırk üstün ırk,sarı ırk ikinci,siyah ırksa en aşağılık ırktı. Çünkü insan kendinden farklıyı kötü görmeye meyillidir. Akabinde bugün kadın cinsine ilgi duyan bir erkek "normal olan benim, farklı olan onlar" diyor. Aslında bir LGBT ye sorsak o da "normal olan benim,benim yaratılışım böyle derdi. Buradaki en büyük eksiklik ne biliyor musun dostum, ben az önce siyahi örneğı verdim değil mi? İnsanlar şöyle düşünüyor:"Ama senin verdiğin örnek geçersiz çünkü kimse bunu değiştiremez.(Yani bir beyaz istese de siyah olamaz)" Hah işte aynı şey onlar için de geçerli bunu anlamıyoruz. Bir lezbiyen istese de heteroseksüel olamaz. Yani burda Tanrıya inkar fakan yok. Zaten tanrı inkar edilebilen bir varlık olsa üstün olur muydu orasıda ayrı bir soru.

@195353 Katılmıyorum. Elbette doğallık sorgulanabilir. Bilimde doğallığı sorguluyoruz zaten. Ayrıca ilk başta söylediğiniz "bu doğalsa insanlar bunu neden tartışsın ki?" düşüncesi çok hatalıdır. Geçmişte tartışmışlardır ve hala da tartışıyorlar. 100 yıl önce DNA'nın keşfine dek batıda Beyaz ırk üstün ırk,sarı ırk ikinci,siyah ırksa en aşağılık ırktı. Çünkü insan kendinden farklıyı kötü görmeye meyillidir. Akabinde bugün kadın cinsine ilgi duyan bir erkek "normal olan benim, farklı olan onlar" diyor. Aslında bir LGBT ye sorsak o da "normal olan benim,benim yaratılışım böyle derdi. Buradaki en büyük eksiklik ne biliyor musun dostum, ben az önce siyahi örneğı verdim değil mi? İnsanlar şöyle düşünüyor:"Ama senin verdiğin örnek geçersiz çünkü kimse bunu değiştiremez.(Yani bir beyaz istese de siyah olamaz)" Hah işte aynı şey onlar için de geçerli bunu anlamıyoruz. Bir lezbiyen istese de heteroseksüel olamaz. Yani burda Tanrıya inkar fakan yok. Zaten tanrı inkar edilebilen bir varlık olsa üstün olur muydu orasıda ayrı bir soru.
İnsanın kendisini başkasından farklı görmesi zaten "zihinsel" bir olay tabi bunu siyah ırk-beyaz ırk anlamında söylüyorum. yani şöyle bir durum var insanın 300bin yıllık tarihi var düğmeye bastığında "zihinsele geçiş diyelim" doğallığından olabilecek en uzak notkaya ışınlanmış. ve öğrendikçe-bilgilendikçe doğallığına yaklaşabilir tabi insanın "kötü" tarafı bunu yanlış yönede rahatlıkla sürükleyebilir. siyah ırk-beyaz ırk sorununun çözümlenmesi insanlığın zihinsel olarak ta doğallığa bir adım daha yaklaştığını gösterir. ama lgbtq için bunun doğruluğu mutlak olamaz.. ben yine iddia ediyorum bir hayvan başka bir hayvanı öldürmesini nasıl tartırmıyorsak yada insanın tuvalete gitmesinin doğru olup olmadığını tartışmıyorsak mutlak doğru olabilecek hiçbirşey tartışılmaz. ben balkondaki kuş neden uçtu , neden ordan oraya sıçradı bunu sorgulamıyorum yaptığı bence doğal.

İnsanın kendisini başkasından farklı görmesi zaten "zihinsel" bir olay tabi bunu siyah ırk-beyaz ırk anlamında söylüyorum. yani şöyle bir durum var insanın 300bin yıllık tarihi var düğmeye bastığında "zihinsele geçiş diyelim" doğallığından olabilecek en uzak notkaya ışınlanmış. ve öğrendikçe-bilgilendikçe doğallığına yaklaşabilir tabi insanın "kötü" tarafı bunu yanlış yönede rahatlıkla sürükleyebilir. siyah ırk-beyaz ırk sorununun çözümlenmesi insanlığın zihinsel olarak ta doğallığa bir adım daha yaklaştığını gösterir. ama lgbtq için bunun doğruluğu mutlak olamaz.. ben yine iddia ediyorum bir hayvan başka bir hayvanı öldürmesini nasıl tartırmıyorsak yada insanın tuvalete gitmesinin doğru olup olmadığını tartışmıyorsak mutlak doğru olabilecek hiçbirşey tartışılmaz. ben balkondaki kuş neden uçtu , neden ordan oraya sıçradı bunu sorgulamıyorum yaptığı bence doğal.
Yani dostum sen sorgulamıyorsun diye tüm insanlık sorgulamıyor diye birşey yok. O balkondaki kuşun neden uçtuğunu,nasıl uçtuğunu,kanatlarının yapısını,anatomisini inceleyen adamlar da var. Bir hayvanın bir hayvanı hangi koşullarda neden öldürdüğünüde tartışıyoruz.

Ben lgbtq-i vs (daha farklı hafrlerde muhtemelen eklenecektir) çok temel olarak düşünmem gerekirse şöyle bir durum var yönemil ve/veya doğalsa bu neden tartışılıyor? en basiti "su içmek" su içmenin miktarı tartışılabilir fakat "su içmek doğrumu" gibi bir konu heralde açılmaz.
1900'lerin sonuna kadar hastalık olarak nitelendirilmiş, yüzyıllardır cinsel arzuları yüzünden işkenceler ve ölümlerle sonuçlanmış bir durumdan bahsediyoruz. Bu konuyu bu kadar indirgememek gerekiyor bence.

Sizin gibi cevap verenler oldu, onlara sorduğum soruyu size de sorayım.
Peki bu hastalık doğuştan yani biyolojik bir hastalık mıdır? Yoksa ilerideki süreçte gelişen piskolojik bir hastalık mıdır?

Çünkü yürüyüşleri kimseyi ilgilendirmeyen bir konu hakkında bana ne kardeşim senin cinsel yöneliminden kendi içinde yaşayabilirsin bu durumu.
O zaman heteroseksüel kişiler de evlenmesin, çocuk yapmasın sonuçta düğün yaparken benim de gözümün içine sokuluyor.

Hastalıktır diyen kişinin bu konuda olan görüşlerini biliyor musunuz peki? Bu konu hakkında binlerce makale yazmış profesörler var. Siz bence bu işleri basit zannediyorsunuz. Eğer bir şeyler öğrenmek isteseydiniz muhtemelen bunları yazmak yerine yıllar içinde süregelmiş bilimsel makaleleri okurdunuz.

Gayliğin doğuştan geldiğine dair herhangi bir kanıt yok.

:D :D
Attığın kanıta bak, insan aklıyla dalga geçiyorsunuz resmen. Keşke attığınız araştırmalar üzerinde biraz daha dursanız.

Aynı zamanda "heteroseksüel" geni de yok. O zaman sizin üstün zekanızla bunun da doğuştan olmadığını söyleyebiliriz.

Japonsexüel olmak beni bu gruba dahil etmez değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı