LGBT'yi destekliyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bomboş, gereksiz bir üslup. Yine de cevap vereceğim. Sana laf anlatmak istedigimden degil, olur da farklı bir fikir görüp merak eden olur diye.

Kapitalist bir ürün olarak destekleyecegimi soylemedim. Sen konuyu buraya cekiyorsun ama hic alakasi yok. Tek ortak noktalari Amerika'dan ithal ediliyor olmaları, bu ortak noktaya parmak basıp bir şeyler deniyorsun. Gerek yok. Benim alıntıladığım mesaja bir bak. Türkiye'de yol ortasında sevişilmiş algısı var, ona cevaben "ithal etme" diyorum. Sen konuyu kapitalizme çekiyorsun. Bu konuda zaten net tavrım var, bu noktadan vurmaya calismana gerek yok.

Kakasının çıktığı falan yok. Amerika beni ilgilendirmiyor. Amerika kadar ılık bir noktaya gelebilmemiz için de daha çok yol var. O zaman ortaya tepkimizi koyarız ama şu an maalesef, olayın kapitalist çerçevesini eleştirmiyorum. Demek değildir ki farkında değilim.

Doğrudur, belirli bireylerin psikolojik durumları vardır lakin direkt trans tanıdığım var benim. Ailesi destekliyor. Beraberce başarılı bir süreç yürüttüler. Mutlular.

Hetero aile yapısı sanki çok düzgünmüş de LGBT bozuyormuş. :D Atatürk'ü bu konuya dahil etmezsen sevinirim, alakası yok çünkü.

Şiddet gören her kesim örgütlenme özgürlüğüne sahip. Belirli kesimler örgütlendiler diye nedir bu yangın anlamadım.

Bunu geçtim, insanları yakıyorlar yahu. Kadınları betona gömüyorlar. Kılıçla öldürüyorlar. Herkes şiddete maruz kalıyormuşmuş.
Nabzına göre verilen şerbeti hak ettiğini görmek çok güzel.

Konu "ithal" etme diyerek konuya giriyorsun, LGBT'nin başlangıcı orası, ki LGB olarak başlayıp T'yi eklemelerini bu bilgi dahiline koymadan ilerlememen gerekli eksiklik olmaması açısından.

TR'deki algının, kapitalin işine gelmeyen bir şey olsa destekleneceğini mi sanıyorsun? Son 70 yılda topraklarımızda kapitalin işine gelmeyecek şeyleri ortadan hızlıca kaldırmayı seçenleri hatırla.

Amerika değil orası, ABD, ılıklığına ulaşmamak için daha çok yol var derken? Tüm Gobbels yaklaşımını son 20 yıla yayarak kontrol etmen gerek - reality check. 20 yılda gelinen nokta bu iken.

"Lakin direkt trans tanıdığım var benim", aynen, hadi tanıdıklarımızı yarıştıralım - şimdi benim X arkadaşım var malumatına düşecek kadar toy olmana eminim üzülecek birileri vardır. Yoksa yaşın ve hayatın itibariyle, benim yaş ve hayatımı karşılaştırmak istediğinde "tanıdıklar" meselesi çok ilginç sayılara girecek. Kaç falovırın(!) var desen daha eğlenceli olurdu. (Evet anlamayanlar olabilir diye buraya açıklama giriyoruz, net dalga geçme cümlesidir.)

Hetero aile yapısı bir yapı taşıdır toplum için, diğeri ise sadece sıva malzemesi olabilir, taşlar olmazsa neyi sıvayacaksın? Konuyu bağlayamayacak kadar iğne deliğinden bakamıyor musun yani kendi dediğinle? Ki cımbızladığın cümlemin üst paragramında "varlardı, bazen önemsendiler, bazen önemsenmediler..." diye devam bir açıklama var.

Şiddet değil, herhangi bir şekilde kanun önünde eşitlik sağlandıktan sonra, toplumlar kendi dinamikleri çerçevelerinde konuya vakıf olurlar. Kanun işletilememesi veya işe yaramaması problemdir, ancak birini diğeri önünde ölçülerbilir psikolojik veya genetik hatalar haricinde eşit tutmanın neresi doğru olur. Pilot uygulama olarak Çin bölgesinden yüz tanıma sistemleriyle sosyal kredi sistemini verelim istersen - panoptikonun daniskası.

Herkes şiddete maruz kalıyor, mesela sen şu an benim üslubumu şiddet olarak bile algılıyor olabilirsin - ki duygu ve düşünceyi ayrıştırmadan bunu yapman bu topraklarda doğal bir sebep sonuç ilişkisi.

Eninde sonunda "dışarıda örgütlendiler, biz de burada örgütlenelim dışarıda yapalım", kendi fikri olmayan bir şeyi savunmak yeterince komik duruma düşürmez mi?

Yani sen istediğin yerden bak, "desteklicem de desteklicem, şiddet görmüşler, kabul görmemişler" cilik kısmında istediğin kadar kalabilirsin, net veriler ve sebep sonuç ilişkileri ışığında kapital kıyma makinesine malzeme olduğu anda bir şey ortamın kıymanın canına okuması normaldir.*

*Bkz: "Savaş yüksek oktanlı, gayet b*ktan bi şeydir."

LGBT'i yada bireylerini desteklemek gibi bir durumum yok. Kendi hayatları kendi seçeneklerini. İlerideki sevgilimin biseksüel olması yada farklı bir şekilde kendini tanımlaması (panseksüel vs.) umurumda olan bir durum değil, ilişkideki durum daha önemli.

Bu yürüyüşleri desteklemiyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir şeyi yapmanıza izin vermiyorum diyorsa iş bitmiştir. Bu iş tabii gezi yürüyüşü gibi şeyler değil. Devlet bitti diye bitmeyen şeyler elbette vardır, bitmeyen şeyler devletin güvenliğini yada halkın güvenliğini tehdit edecek şeylerdir.

Yani LGBT devletin kararları sonucu ezilen bir masum topluluk değildir. Masum kelimesi burada sizi şaşırtmasın, masumdan kastım evet LGBT masum bir topluluktur fakat PKK sempatizanları gibi devletin kararları ile ezilen bir topluluk değildir. Demek istediğim LGBT devlet tarafından ezilmez, halk tarafından ezilir. Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasasında zaten LGBT bireylerin hakları vardır, toplumdan ayrı görülmez.

Yapılan yürüyüşler devlet tarafından yasaklanmış durumdadır. Ek olarak yürüyüşlerin içerisindeki terör sempatizanları ya da sözde Kürdistan sempatizanları bu yürüyüşü ezik kılmaktadır. Kim bu devletin içerisinde teröre sempati kazandırmaya çalışırsa ve sözde Kürdistan'ı kabul ettirmeye çalışırsa bunun cezasını en ağır şekilde ödemelidir. Devletin polisine, askerine ve tüm devleti temsil eden personellere karşı en ufak bir hakaret olursa bunun cezasını da devlet kesmelidir. Ek olarak böyle şeyler oluyor diye tüm bireyler zarar görüyor biliyorum ve anlıyorum. Bu bireylerin zarar görmesi hükümetin suçudur, devlet ve hükümet ayrı şeylerdir. Devlet kalıcıdır hükümet geçicidir.

Ek olarak ben bir vatandaş olarak Taksim'e gittiğimde bu yürüyüşü görmek istemiyorum şahsen, çünkü pek bir anlamı yok. Eğer devlet yapabilirsin sıkıntı yok diyorsa istedikleri gibi yürüsünler ben buna karışamam ve rahatsızda olmam. Evet biliyorum LGBT bireyleri yüzyıllardır aşağılanıyor ve yargılanıyor hatta ve hatta öldürülüyor, fakat bu yürüyüşü hele ki Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapmak biraz absürt kaçıyor. Çünkü halkımız bunu anlayabilecek bir kapasitede değil. Umarım birbirimizi anlamışızdır.

Uzun lafın kısası, LGBT ile problemim yok. Fakat LGBT adı altında ortaya çıkan parazitler en ağır cezayı almalı. Yürüyüş yok deniyorsa yürüyüş yok arkadaşım, çünkü daha da fazla kötü etkileneceksiniz.

Hocam nasıl hiçbir şiddet, hak kısıtlaması yok anlatır mısınız? Gay ya da lezbiyen olduğu için öldürülen, işe alınmayan ayrımcılığa, zorbalığa uğrayan insanlar ne olacak? Ki bu dediklerim de öyle 10 kişiden biri değil eş cinsel bireylerin ikisinden birisi bu dediklerime maruz kalıyor zaten.

Şimdi güzel kardeşim, tabii ki her bireyin yaşama hakkı vardır, bunu ne olursa olsun elinden alamazsın. Ben eş cinsel olmalarını işin içine katmadan bunu söylüyorum. Eş cinsel olduklarını düşünürsem de yine bu iş böyle. Ama özgür olmaları, Allah'ın yarattığı düzeni bozabilme hakkını onlara vermez. Bu dünyada belli bir düzen vardır ve gün geçtikçe bu düzen daha bozuluyor. İğrenç bir yerde yaşıyoruz Allah yardımcımız olsun, onlara da bu saçma kararlarından dönmeleri için akıl versin. Bu arada benim sözüm herhangi bir hormon bozukluğu olmadan, sadece medyaya ve dönem modalarına ayak uydurmak, üzerlerine dikkat çekmek isteyen gerizekalılar için. Diğerlerinin işi gerçekten zor.

Ben ikiden fazla cinsiyet göremiyorum bu kromozomlarına. Sen görebiliyor musun?

Hocam insanların kendi cinsel tercihi zaten bunlar.
Benim umurumda değil diğer insanların tercihleri ama evet her yerde zorla göstermelerinden bende sıkıldım yani normal bir yaşam sürsek çok mu zor cidden dünya da.

Şimdi güzel kardeşim, tabii ki her bireyin yaşama hakkı vardır, bunu ne olursa olsun elinden alamazsın. Ben eş cinsel olmalarını işin içine katmadan bunu söylüyorum. Eş cinsel olduklarını düşünürsem de yine bu iş böyle. Ama özgür olmaları, Allah'ın yarattığı düzeni bozabilme hakkını onlara vermez. Bu dünyada belli bir düzen vardır ve gün geçtikçe bu düzen daha bozuluyor. İğrenç bir yerde yaşıyoruz Allah yardımcımız olsun, onlara da bu saçma kararlarından dönmeleri için akıl versin. Bu arada benim sözüm herhangi bir hormon bozukluğu olmadan, sadece medyaya ve dönem modalarına ayak uydurmak, üzerlerine dikkat çekmek isteyen gerizekalılar için. Diğerlerinin işi gerçekten zor.

Hocam insanların kendi inançları var biliyorsunuz?

Herkesin başka insanlara karışmadıkça veya özğürlüklerini kısıtlamadikça istediği gibi yaşama hakkı vardir. O yüzden saygı duyuyorum. Eş cinsel falan değilim.

Kardeşim Allah'ın verdiği düzeni sadece eş cinseller mi bozuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı