LGS 2021 nasıl geçti?

Çok hatalı bir yazım. LGS açılımı zaten liseye giriş sınavı dediğiniz cümle liseye giriş sınavı sınavı oluyor.
Bence değil.

O mesaja gittiğiniz zaman başka birinin mesajını cevapladığını görebilirsiniz. Bu kişi "Boğaziçi" Üniversitesinin bir bölümünü kazanmayı planlıyor.

Ama bu liseye geçiş sınavı olduğu için üniversiteye giriş ile alakası yok. Bunu belirtmek istemiş.

Bence değil.

O mesaja gittiğiniz zaman başka birinin mesajını cevapladığını görebilirsiniz. Bu kişi "Boğaziçi" Üniversitesinin bir bölümünü kazanmayı planlıyor.

Ama bu liseye geçiş sınavı olduğu için üniversiteye giriş ile alakası yok. Bunu belirtmek istemiş.
Ben LGS sınavı demesine dedim bunu anlamadığını varsayıyorum.

Arkadaşlar 2 sene önce LGS'ye giren bir öğrenci olarak konuşuyorum. Matematik soruları abarttığınız kadar zor değil. A kitapçığına göre söylüyorum. İlk 2 soru aşırı kolay. 3 orta . 4 kolay. 5 ve 6 orta. 7 - 8-9 kolay. 10 orta. 11. Soru 2018de aynısı çıktı. 12 zor. 13 kolay. 14 aslında kolay ama akla gelmemiş olabilir o yüzden orta. 15 orta. 16 zor. 17 orta. 18 kolay. 19 orta. 20 kolay. Yani en az 10 soru çalışanın yapabileceği sorular. 8 soru orta derece. 2 soru da ayırt edici soru olmuş. 2020'den zordu diyemiyorum.

Arkadaşlar 2 sene önce LGS'ye giren bir öğrenci olarak konuşuyorum. Matematik soruları abarttığınız kadar zor değil. A kitapçığına göre söylüyorum. İlk 2 soru aşırı kolay. 3 orta. 4 kolay. 5 ve 6 orta. 7 - 8-9 kolay. 10 orta. 11. soru 2018'de aynısı çıktı. 12 zor. 13 kolay. 14 aslında kolay ama akla gelmemiş olabilir o yüzden orta. 15 orta. 16 zor. 17 orta. 18 kolay. 19 orta. 20 kolay. Yani en az 10 soru çalışanın yapabileceği sorular. 8 soru orta derece. 2 soru da ayırt edici soru olmuş. 2020'den zordu diyemiyorum.

10. sınıf olduğun için kolay gelmiş olabilir mi?

Geçen sene LGS'ye girmiştim, hepsi doğruydu. Tam puan aldım. Bu sene tamamen uzaktan olması dolayısıyla zor bir serüven oldu. Matematik geçen seneye göre biraz daha zor gibi gözüküyor, geçen sene 181 kişi tam puan yaptı. Bu sene daha az çıkmasını bekliyorum.

10. sınıf olduğun için kolay gelmiş olabilir mi?
Geçen senenin sınavına da bu sene baktım. Sizin eksiğiniz uzaktan eğitim olması.
Geçen sene LGS'ye girmiştim, hepsi doğruydu. Tam puan aldım. Bu sene tamamen uzaktan olması dolayısıyla zor bir serüven oldu. Matematik geçen seneye göre biraz daha zor gibi gözüküyor, geçen sene 181 kişi tam puan yaptı. Bu sene daha az çıkmasını bekliyorum.
Sınava giren de daha az. Ayrıca okulların da kontenjanları düştü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı