LGS 2023 nasıl olur?

Zor olması daha iyi olur bence. Kolay sınavlarda nasıl yığılma oluyor görüyoruz. Ben 2018 de girmiştim, o senekinde biraz kolay olsa güzel bir sınav olabilir.

Hocam depremden çıkan adam zor bir sınava girse bu onun için bir travma olur diye düşünüyorum.

Travma olur mu orasını bilmem ama herkesten daha çok üzeceği ortada fakat dediğim gibi inşallah daha kolay olur ama ben şahsi fikrim tabii ki bu benim bir öğretmen olarak hiç kolay olacağını düşünmüyorum.

Zor olması mümkün değil.
Kesinlikle zor olacaktır.
Arkadaşlar LGS’nin amacı zaten belirleyici bir sınav olması. Yaklaşık 1,5 sene boyunca çalışan öğrencilerin bir şekilde emeğinin karşılığını alması lazım. Ancak emin olun MEB geçmişten ders çıkarıyor, 2021 ve öncesi sınavların zor olmasının sebebi sınavı hazırlayanların lise öğretmenleri olmasıydı. Baktılar böyle olmuyor 2022’de yeni bir şey denediler bu sefer ilkokul hocaları hazırladı. O yüzden geçen sene daha kolay oldu tabi bunun sonucunda liselerin taban puanları yükseldi. Bu sene hem konuların azalması hemde deprem nedeniyle çok zorlayacaklarını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı