LGS 2023'e nasıl hazırlanılmalıdır?

535977

Centipat
Evet, yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun ben direkt konuya gireyim. Ben 8'e yeni geçtim abilerimden tavsiye almak istiyorum ne yapmalıyım? Benim sadece matematikte eksiğim var ve ne kadar da çalışsam anlamıyorum matematiği. Tavsiyede bulunur musunuz rica etsem?

Hiç bir zaman erteleme, sakın salma! Çok fena pişman olursun, mesela bana öyle oldu. Son ay aklım başıma geldi ama çok geçti. Okul olarak güzel ama ortam olarak çöp okuldayım şu an. Nakil bekliyorum. Sen de bu durumda kalmamak için çok çalış. Kötü olduğun derslerde kolay kaynaklardan başlayarak zor kaynaklara geç. Son aylarda bir sürü deneme çöz. Gerilme ayrıca sınav öyle zor değil, bazı denemelerden bile kolay.

Demek ki 30-50 soru yeterli olmuyormuş. Bu soru sayısını 80-100 arasına çıkartabilirsin konu başı ve herkesin anlama kapasitesi farklı. Örneğin sen bir konuyu 20 soruda anlıyorsundur, arkadaşın 5-10 soru çözerek kavrıyor da olabilir. Başkalarıyla kıyaslama kendini bu konuda ve soruları nasıl çözüyorsun? Ezbere çözmüyorsun, değil mi?

Demek ki 30-50 soru yeterli olmuyormuş. Bu soru sayısını 80-100 arasına çıkartabilirsin konu başı ve herkesin anlama kapasitesi farklı. Örneğin sen bir konuyu 20 soruda anlıyorsundur, arkadaşın 5-10 soru çözerek kavrıyor da olabilir. Başkalarıyla kıyaslama kendini bu konuda ve soruları nasıl çözüyorsun? Ezbere çözmüyorsun, değil mi?

Ezbere çözmüyorum.

Hiçbir zaman erteleme, sakın salma! Çok fena pişman olursun, mesela bana öyle oldu. Son ay aklım başıma geldi ama çok geçti. Okul olarak güzel ama ortam olarak çöp okuldayım şu an. Nakil bekliyorum. Sen de bu durumda kalmamak için çok çalış. Kötü olduğun derslerde kolay kaynaklardan başlayarak zor kaynaklara geç. Son aylarda bir sürü deneme çöz. Gerilme ayrıca sınav öyle zor değil, bazı denemelerden bile kolay.

Teşekkür ederim hocam adamsınız.

Geri
Yukarı