LGS çalışma planım nasıl?

Ben bayağı eksik yazmışım yazıyı. Yedili ilk dönem denemesi aldım, her hafta onları çözeceğim.

Bu arada hukuk okumak istiyorsan sosyal bilimler lisesi doktor veya mühendis mimar olmak (ya da diğer meslekler de olur) Anadolu veya fen lisesi olabilir

Ben şu an sosyal bilimlerdeyim günde 4 ders ing matematik haftada 2 ders falan haftada 2 ders bilgisayar (python dili öğretiyorlar) edebiyat var amaaa 5 yıl boyunca okuyacaksın +1 hazırlık +4 normal.

Yeter de artar reis üniversiteye hazırlanıyorum 12.sınıfım ben bile günde 30 paragraf çözmüyorum çok kasma sadece dershaneye giderek 461 yapmıştım sen böyle çalışıyorsan fen lisesine gidersin.
Yok dershaneye gitmiyorum. Hedefim fen lisesi değil. Köklü anadolu liselerinden birine gitmek istiyorum ben. Hazırlık yılı olan okullar.

Merhaba, LGS'ye az kaldı ve ben çalışmalarına bir hafta ara vermiştim. Bugün kendime yeni bir plan yaptım, plan şöyle;
1-) 6 gün boyunca günlük en az 20 yeni nesil matematik sorusu çözülecek.
2-) her gün 30 soru paragraf sorusu çözülecek.
3-) Her hafta deneme çözülecek.
4-) matematik hariç, Türkçe, fen ve inkılap derslerine 3 gün çalışılıp, İngilizce ve din derslerine 1 gün çalışılacak. Örnek olarak şöyle, pazartesi, salı ve çarşamba Türkçe ve matematik. Perşembe, cuma ve cumartesi fen ve inkılap. Pazar günü İngilizce ve din.
Sizce planım nasıl? Tavsiyeniz varsa yazın lütfen.

Hocam merhabalar. Ben de LGS girecek biri olarak şunu diyeyim, bir gün 40 kazanım+ tekrar ardından sonraki gün 20 yeni nesil soru çözüp eksiklerini fark etmen iyi olacaktır.

Kendini fazla yorma bazen müzik dinle, oyun oyna, kafanı rahat ettir. Yoksa benim gibi dibi boylarsın. Şimdiden tüm dileklerimle istediğin liseyi kazanırsın inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı