LGS çalışma planım nasıl?

Akari

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, LGS'ye az kaldı ve ben çalışmalarına bir hafta ara vermiştim. Bugün kendime yeni bir plan yaptım, plan şöyle;
1-) 6 gün boyunca günlük en az 20 yeni nesil matematik sorusu çözülecek.
2-) her gün 30 soru paragraf sorusu çözülecek.
3-) Her hafta deneme çözülecek.
4-) matematik hariç, Türkçe, fen ve inkılap derslerine 3 gün çalışılıp, İngilizce ve din derslerine 1 gün çalışılacak. Örnek olarak şöyle, pazartesi, salı ve çarşamba Türkçe ve matematik. Perşembe, cuma ve cumartesi fen ve inkılap. Pazar günü İngilizce ve din.
Sizce planım nasıl? Tavsiyeniz varsa yazın lütfen.

Bende 8.sınıfım ve yetersiz bence. 6 günde en az 100 yeni nesile kademe kademe çıkarman gerekiyor.
Ayrıca 30 paragraf gereksiz fazla gibi geldi. Paragrafı düşürüp mat. yeni nesile ağırlık vermeni tercih ederim.

Matematik soru sayını artır. Hafta içi çalışmalarını seni sıkmayacak şekilde ayarla. Az soru çözersen kıl payı istediğin yeri kaçırabilirsin, yeterli soru çöz ki tecrübe ve görüşün artsın bu sayede rakiplerini elemelisin sınavda.

Matematik soru sayını artır. Hafta içi çalışmalarını seni sıkmayacak şekilde ayarla. Az soru çözersen kıl payı istediğin yeri kaçırabilirsin, yeterli soru çöz ki tecrübe ve görüşün artsın bu sayede rakiplerini elemelisin sınavda.
Anladım hocam. Bayadır 20 soru çözüyordum günde. 30-40 soru çözmeye çalışırım.

Anladım hocam. Bayadır 20 soru çözüyordum günde. 30-40 soru çözmeye çalışırım.
40 ideal, olmasa bile 30 35 çöz yani tecrübe istiyor soru çözmek, fazla çözmek fazla soru kalıbı demek, seni üst sıralara taşır demek. Misal ben zamanında üniversite sınavlarında, adam akıllı soru çözmediğim için pişmanım.

Merhaba, LGS'ye az kaldı ve ben çalışmalarına bir hafta ara vermiştim. Bugün kendime yeni bir plan yaptım, plan şöyle;
1-) 6 gün boyunca günlük en az 20 yeni nesil matematik sorusu çözülecek.
2-) her gün 30 soru paragraf sorusu çözülecek.
3-) matematik hariç, Türkçe, fen ve inkılap derslerine 3 gün çalışılıp, İngilizce ve din derslerine 1 gün çalışılacak. Örnek olarak şöyle, pazartesi, salı ve çarşamba Türkçe ve matematik. Perşembe, cuma ve cumartesi fen ve inkılap. Pazar günü İngilizce ve din.
Sizce planım nasıl? Tavsiyeniz varsa yazın lütfen.

Dostum LGS'ye pandemi sürecinde girdim ve kendini o ana hazırlaman ve o sınav anındaymış gibi denemeler çözmen haftada 1 bütcen az ise 2 haftada 1 deneme sınavı çözmeli ve mümkünse matematiğe iyice asılmanı isterim.

Dostum LGS'ye pandemi sürecinde girdim ve kendini o ana hazırlaman ve o sınav anındaymış gibi denemeler çözmen haftada 1 bütcen az ise 2 haftada 1 deneme sınavı çözmeli ve mümkünse matematiğe iyice asılmanı isterim.
Ben baya eksik yazmışım yazıyı. Yedili ilk dönem denemesi aldım, her hafta onları çözeceğim.

Yeter de artar reis üniversiteye hazırlanıyorum 12.sınıfım ben bile günde 30 paragraf çözmüyorum çok kasma sadece dershaneye giderek 461 yapmıştım sen böyle çalışıyorsan fen lisesine gidersin.

Geri
Yukarı