LGS çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Benim denemeler zorluğa da bağlı olarak 440-460 geliyor ortalama denmelerde sizce kaça yükselirim? Bir de şuan da düzenli bir yükselişim yok maalesef, bazen yükseliyorum bazen düşüyorum. Siz netleri yükseltmek için ne önerirsiniz?
İlk olarak LGS girdiğin o ortalama denemelerden çok zor değil. Yanlışların konu eksiğinden dolayı mı yoksa yeni nesil sorularda mı sıkıntı yaşıyorsun?

En son girdiğim deneme netlerim
Türkçe 15D 5Y inklap 10D din 9D 1 y ing 10D matematik 12D 1Y fen 18D 2Y
Emeklerimin karşılığını alamıyormuşum gibi geliyor ne yapmam lazım.

Konu eksiğim yok. Yeni nesil soruların bazılarında zorlanıyorum.
O zaman soru tarzlarını öğrenmekten başka çaren yok, ben daha çok konu eksiği olan taraftaydım o yüzden o instagramda gördükleriniz gibi boyum kadar falan kitap çözmedim. Anlayacağın hocaların, ailelerin dediği ne kadar soru o kadar net imajından çıkıp yararına olan çalışmaları yap. Kendini iyi hissettiğin konulara daha az zaman harca.

Hocam hatalarınıza baktınız mı ne gibi sorular ve nasıl yanlışlar çıkmış?

Türkçede sözel mantık çıktı 2 yanlışım 3 tanede paragraf çok şaşırmışdım matematik çözümleme fende ise 1 soru hatalıydı diğeride sıvı basıncı. Şimdi o konuları Full tekrar edip üzerine soru çözmeyi planlıyorum.

Türkçede sözel mantık çıktı 2 yanlışım 3 tanede paragraf çok şaşırmışdım matematik çözümleme fende ise 1 soru hatalıydı diğeride sıvı basıncı. Şimdi o konuları Full tekrar edip üzerine soru çözmeyi planlıyorum.

Sözel mantık için pratik lazım, çözümleme için biraz dikkat gerekiyor, fen hakkında yorum yapamayacağım sıvı basıncı soruları çok çeşitli. Peki boşlarınız hangi konulardan? Süre nedeniyle mi boş bıraktınız?

Geri
Yukarı