LGS denemesinin sonucunun berbat gelmesi

• Konuyu başlatan Kckc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 47
  • Görüntüleme 3B
Bu arada beni geçen bir tane arkadaş vardı denemede bu önümüzdeki cumartesi yine bir deneme var ve o arkadaş beni denemede geçince bir yerleri kalktı. Afedersiniz o arkadaşa okkalı bir kapak yapmak istiyorum bir sonraki denemede. terbiyesizlik ettiysem kusura bakmayın biraz içimi dökeyim dedim çünkü emeğimin karşılığını alamadım kusura bakmayın tekrardan
Dökün ve rahatlayın! Yanınızdayım.

"Çocuğum sen gel de sana bi ders programı yazayım, bütün dertlerin şıp diye geçer" Cümlesi kulağımda yankılandı.
Garip bir şekilde bizim rehber öğretmeni öyle değil :)
Bu arada beni geçen bir tane arkadaş vardı denemede bu önümüzdeki cumartesi yine bir deneme var ve o arkadaş beni denemede geçince bir yerleri kalktı. Affedersiniz o arkadaşa okkalı bir kapak yapmak istiyorum bir sonraki denemede. terbiyesizlik ettiysem kusura bakmayın biraz içimi dökeyim dedim çünkü emeğimin karşılığını alamadım kusura bakmayın tekrardan
Sorun değil. Başarısızlıklarının sana hırs vermesi çok güzel bir şey. Umarım böyle devam edersin.

İlk denemelerinde matematikte 11 yanlış yapan arkadaşım %1'lik dilime girdi. Bende 10 yanlıştan az bir şey çalışmayla 6 yanlışa indirdim. Çalışın olmuyorsa destek alın baktınız yine olmuyor üzülmeyin en azından emek verdiniz. Ayrıca kötü lise dünyanın sonu değil.

Annen babanla konuşabilecek yaştasın. Seni sürekli darlamalarına ve sürekli üzerine gelmeleri hakkında konuşabilirsin. Annen baban sana sürekli baskı yaptığı sürece netlerin artmaz aksine düşer. Netler düştükçe ailen daha fazla üzerine gelecek ve sen sesini çıkarmadığın sürece bu döngü hayatın boyunca devam edecek.

Annen babanla konuşabilecek yaştasın. Seni sürekli darlamalarına ve sürekli üzerine gelmeleri hakkında konuşabilirsin. Annen baban sana sürekli baskı yaptığı sürece netlerin artmaz aksine düşer. Netler düştükçe ailen daha fazla üzerine gelecek ve sen sesini çıkarmadığın sürece bu döngü hayatın boyunca devam edecek.

Aynen hocam zincirleme oluyor dediğiniz gibi başarısız olunca da bak ne oldu gördün mü yapıyorlar zaten sırf bu yüzden sınava 2 0 yenik başlıyorum

İlk denemelerinde matematikte 11 yanlış yapan arkadaşım %1'lik dilime girdi. Bende 10 yanlıştan az bir şey çalışmayla 6 yanlışa indirdim. Çalışın olmuyorsa destek alın baktınız yine olmuyor üzülmeyin en azından emek verdiniz. Ayrıca kötü lise dünyanın sonu değil.
Arkadaşın sorunu bence psikolojik, başarı ile alakası yok. Bana ailesinin tatmini için başarılı olmak istiyor gibi geldi. Yanlış anladıysam düzeltebilir.

Aynen hocam zincirleme oluyor dediğiniz gibi başarısız olunca da bak ne oldu gördün mü yapıyorlar zaten sırf bu yüzden sınava 2 0 yenik başlıyorum

Zamanın çok geçmeden ailenle konuşman lazım. Sen 2 gün sustukça onlar 5 gün boyunca üstüne gelecekler. Hem psikolojik hem de mental olarak çöküntü yaşarsın. Ben yaşadım bazen hala yaşıyorum ama sesim yükselince o muhabbet kapanıyor. Ailene karşı sesini yükseltme ama seni anlayabilecekleri dilden rahat rahat, gerekirse 2 gün 3 gün boyunca konuş. Aynı şekilde devam mı, konuşmaya devam. Çözüm yok mu, okuldaki rehber öğretmeninin yanına git durumunu anlat, illa aileni çağırıp konuşacaktır.

Evet hocam biraz öyle

Açık konuşmak istiyorum. Bu düşünce ile güzel bir lise tuttursan bile üniversitede çuvallarsın. Aile tatmini için değil, kendi başarıların için çalışmalısın. Böyle düşündüğün zaman çoğu insandan sıyrılırsın ve toplumda bir yer senin için otomatik olarak açılır. Emin ol, daha güzel ve zevkli çalışırsın. Dene bence ;)
Zamanın çok geçmeden ailenle konuşman lazım. Sen 2 gün sustukça onlar 5 gün boyunca üstüne gelecekler. Hem psikolojik hem de mental olarak çöküntü yaşarsın. Ben yaşadım bazen hala yaşıyorum ama sesim yükselince o muhabbet kapanıyor. Ailene karşı sesini yükseltme ama seni anlayabilecekleri dilden rahat rahat, gerekirse 2 gün 3 gün boyunca konuş. Aynı şekilde devam mı, konuşmaya devam. Çözüm yok mu, okuldaki rehber öğretmeninin yanına git durumunu anlat, illa aileni çağırıp konuşacaktır.

Psikoloğa gitsin bence. Daha profesyonel bir desteğe ihtiyacı var. Psikolog ailesini içeri çağırdığı zaman, desin ki "Aileme bir şey anlatmayın". Hasta gizliliğinden de bahsedebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı