"LGS" Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Veorra

Decapat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ben bu sene gireceğim geçen sene sınav çok zormuş özellikle Matematik ve Fen girenlerin çoğu düzgün bir lise tutturamamış.

Peki siz Liselere Geçiş Sınavı (LGS) hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce "TEOG" kaldırılmalı mıydı?

Sınava giren öğrencilerden biriyim. Matematik ve Fen konusunda haklısın. Sözel bölümden çok rahat hepsini net yapabiliyorsun. Fen, Matematik kadar olmasa da zor. Matematik ise bambaşka bir şey. TEOG kaldırılmalıydı ama bu kadar saçma ve zor sistem getirilmemeliydi.
Süre sıkıntısı da ayrı bir saçmalık zaten ama sanırsam bu sene süre eklemesi yapılmış.
Not: Genel olarak başarılı bir öğrenciyim bu mesajı yazınca aklınızda ''Bu çocuk salak yapamayıp sisteme sallıyor.'' düşüncesi oluşmasın lütfen.

Gayet güzel, eleyici bir sınav. TEOG eleyici bir sınav değildi.
Matematiği yapabilende ne biliyim yani...
Normalin bir tık altı bir ortaokulda okudum temel matematiğim yok denecek kadar az, gidip zengin zübbe özel hocalarla temel matematik alıp o sınava girmeye bile gerek duymuyor, neden mi? Onların her sınavlarında bir torpil olduğu için özel okulda okuyan arkadaşlarım burslu olanlar hariç emek sarf etmeden en iyi liselere gidiyor şuan 😒
Sınava giren öğrencilerden biriyim. Matematik ve Fen konusunda haklısın. Sözel bölümden çok rahat hepsini net yapabiliyorsun. Fen, Matematik kadar olmasa da zor. Matematik ise bambaşka bir şey. TEOG kaldırılmalıydı ama bu kadar saçma ve zor sistem getirilmemeliydi.
Süre sıkıntısı da ayrı bir saçmalık zaten ama sanırsam bu sene süre eklemesi yapılmış.
Allah aşkına matta soruyu okumak sözele göre daha zordu :p Ayh ne ağladım.

Matematiği yapabilende ne biliyim yani...
Normalin bir tık altı bir ortaokulda okudum temel matematiğim yok denecek kadar az, gidip zengin zübbe özel hocalarla temel matematik alıp o sınava girmeye bile gerek duymuyor, neden mi? Onların her sınavlarında bir torpil olduğu için özel okulda okuyan arkadaşlarım burslu olanlar hariç emek sarf etmeden en iyi liselere gidiyor şuan 😒

Allah aşkına matta soruyu okumak sözele göre daha zordu :p Ayh ne ağladım.
Kesinlikle. :D

Geri
Yukarı