"LGS" Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Zor olması kesinlikle daha iyidir. Ben geçen sene sınava girdim çok iyi geçtiğini söyleyemem ama ona rağmen 3.5 lik dilime girdim

ikiside iyi sınavlar değil
TEOG'da binlerce birinci çkıyordu ve de 100. ya da 200. sıradaki öğrencilere nitelikli okul kalmıyordu.
LGS ise bu sorunu ABARTILI bir şekilde "ÇÖZMÜŞ" olacak ki o karın ağrısı da çok zor sonuç olarak ben ikisini dee sevmiyorum.

Peki siz Liselere Geçiş Sınavı (LGS) hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce "TEOG" kaldırılmalı mıydı?
Sınava çalıştım sanmıştım. Bi girdim sınava Allah'ım bu ne dedim. 😆

LGS'ye geçen sene girdim. Duyguları bir kenara bırakmak lazım değerlendirirken. Gayet güzel eleyici bir sınav. Zaten böyle olması lazım. Teog gereksiz kolaydı iyi eleme yapılamıyordu. Bu sınav mantık ve yoruma dayalı bu da çok fazla test çözmektense genel kültür geliştirmeye itityor. Bu da çok güzel. Sınava girmenin zorunlu olmaması da çok güzel. Gelmiş geçmiş en iyi sistem olabilir.

Merhabalar, ben bu sene gireceğim geçen sene sınav çok zormuş özellikle Matematik ve Fen girenlerin çoğu düzgün bir lise tutturamamış.

Peki siz Liselere Geçiş Sınavı (LGS) hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce "TEOG" kaldırılmalı mıydı?
Ben de geçen sene girdim. Fen kolaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı