LGS sonuçları hakkında neler düşünüyorsunuz?

Oğlum bu yüzdelik dilimler ne ya. Ben 341 puanla %10'a girmiştim 2018'de. Matematik 8D 8y dı. Ya herkes çok zeki ya da sınav cidden kolaymış. Giren arkadaşlar umarım istediği yerlere girebilir.
Sayısal kısmı çok kolaydı.

Oğlum bu yüzdelik dilimler ne ya. Ben 341 puanla %10'a girmiştim 2018'de. Matematik 8D 8y dı. Ya herkes çok zeki ya da sınav cidden kolaymış. Giren arkadaşlar umarım istediği yerlere girebilir.
İnşallah fakat muhtemelen fen liseleri sözelcilerle dolacak.

Olması gereken sonuçlar oldu hem 1. Dönem konuları yoktu hemde normale göre çok çok kolaydı geçen sene giren biri olarak hem arkadaşlarım hemde ben sınavın aşırı kolay olduğunu ve sonuçların 2019'da ki ile aynı olacağını anlamıştık beklenen sonuçlardı. Sorulabilecek en kolay kazanımlar soruldu üstüne 2. Dönem de olmayınca normal bu sonuçlar.

evet malesef peki
2022 438.7809 4.13
2021 418.9183 3.42
2020 423.8607 4.31
2019 458.0017 3.35
2018 385.2786 3.82 olan lise ye bu yıl 3.43 ile girebilir myim

Daha önce LGS'ye giren biriyim ve sınav birçok seneye oranla daha basit bir düzeyde idi. Onun için daha önce de burada belirtmiştim, çok iyi bir puan almanıza rağmen yüzdelik düşecek diye. Beklediğim şey de oldu. Tabii bu senenin getirdikleri vs. daha yıkıcı olduğu için sizin durumunuza göre bu normal. Herkes istediğini alamadı. Bu her sene vardır ama bu sene daha fazla kişi olacak. Çünkü 470-80 yapan kişiler 0.xx'li dilimlere girmeli iken 1-2'lerde takılı kaldı. Onun için çoğu kişi gitmesi gereken okulun 1-2 altına gidecek ama üzülmeyin. Sizinle aynı kişiler yine karşınıza çıkacak. Bir iki kaydırma, yanlış yüzünden nasıl bu oldu diye kendinizi yemeyin. İyi bir lise tabii ki önemli ama her şey de lise demek değil. Biraz daha gayret ederek sizden daha iyi lisede olanları bile geçebilirsiniz. Sadece sizin azminiz ve ne yapmak istediğinize bağlı bir durum. Onun haricinde hepinize ileriki zamanlar için başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun. Bu yaz eğlenin, dolaşın, ne isterseniz onu yapın. :)

Umut verdin hocam, sağ ol.
Yine de ben bu kadar kişinin bu kadar iyi yapacağını beklemiyordum.

Kanka o standart sapma değil. Mesela normalde büyük dersler 4 puan küçük dersler 1 ama mesela zor sorular 5.5 puana kadar çıkabiliyor.

Sizin dediğiniz PISA tarzı sapma.

Gelecek sene umarım matematiğe yüklenirler. Matematik bu seneki gibi yapamazlar veya sınavı iptal etmezler. Eğer yaparlarsa yandık. Aptallarla aynı sıraya düşeriz.

Gelecek sene umarım matematiğe yüklenirler. Matematik bu seneki gibi yapamazlar veya sınavı iptal etmezler. Eğer yaparlarsa yandık. Aptallarla aynı sıraya düşeriz.
Geometri görmeden birinin fen lisesine gelmesi asıl daha tehlikeli 2. Dönem konuları olmayınca çoğu kişi 1. Dönem konularını 2. Dönem tekrar etti. Çoğu kişi 2.Dönem konularını bile öğrenmedi.

Geri
Yukarı