LGS sonuçları hakkında neler düşünüyorsunuz?

1687519385353.png

Hakkımı helal etmiyorum. Ben 470 puandım ya, bu ne hocam, adam 471'le 2,64 e girmiş bir de benim yüzdeliğe bak. Ben 470 alsaydım istediğim lise gelebilirdi. Ne desem bilemiyorum. Bu yolda Aynı amaç uğruna uğraştığımız herkese teşekkür ederim. Yine bir umut girebilirim ama.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1833001
Hakkımı helal etmiyorum. Ben 470 puandım ya, bu ne hocam, adam 471'le 2,64 e girmiş bir de benim yüzdeliğe bak. Ben 470 alsaydım istediğim lise gelebilirdi. Ne desem bilemiyorum. Bu yolda Aynı amaç uğruna uğraştığımız herkese teşekkür ederim. Yine bir umut girebilirim ama.

Kankim standart sapma var herkesin zorlandığı soruyu yaparsan daha çok puan alırsın, herkesin yaptığını yaparsan daha az.

Kankim standart sapma var herkesin zorlandığı soruyu yaparsan daha çok puan alırsın, herkesin yaptığını yaparsan daha az.
Hayır standart sapma soruya göre değil derse göre yapılıyor.

Eki Görüntüle 1833001
Üzülmeyin hocam. Önemli olan tek şey lise değil. Çoğu sayısalcı hedefine ulaşamadı.

Kanka o standart sapma değil. Mesela normalde büyük dersler 4 puan küçük dersler 1 ama mesela zor sorular 5.5 puana kadar çıkabiliyor.
LGS puanı hesaplanırken soru bazında değil test bazında ortalama ve standart sapma dikkate alındığı için bir testin içinde zor veya kolay tüm sorular eşit puan katkısına sahiptir.
Yok hocam.

Eki Görüntüle 1833001

İsim soyisim ve T.C.'niz gözüküyor. Kapatmanızı öneririm. :)

Hayır standart sapma soruya göre değil derse göre yapılıyor.

Üzülmeyin hocam. Önemli olan tek şey lise değil. Çoğu sayısalcı hedefine ulaşamadı.

Hocam size de çok teşekkür ederim. Beni hiç yalnız bırakmadınız, dediğiniz gibi sayısalcı olmak boş bir iş oldu. Hani matematik zordu ya. Ben boşu boşuna mı matematik çözdüm. Şu son yıllarda YKS olsun LGS olsun hepsini kolay sormaya başladılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı