LGS için tavsiyeler

wewe12212

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ailemle idaalaştık eğer 450 üzeri alırsam bana ödül verecekler 5000-20000 TL'lik LGS'ye nasıl hazırlanmalıyım sizce o bütçeyle ne yapılır?

Merhaba arkadaşlar ailemle idaalaştık eğer 450 üzeri alırsam bana ödül verecekler 5000-20000 TL'lik LGS'ye nasıl hazırlanmalıyım sizce o bütçeyle ne yapılır?
484 alan biri olarak sana tavsiyem konuyu ezberleme konuyu anla .
Ben konuları ezberlemedim mantığını çözdüm ve herşey çorap söküğü gibi geldi kendi kendine. Kendini cok zorlama öğrendiklerini pratiğe dök sana tavsiyem kendine bir kitap listesi yap matematik için kolay orta zor diye ayır her ders için böyle yap. Daha sonra ilk ogrendigin konu galiba çarpanlar olacak hocan konuya başladığı an kolay testlere başla o konularda daha sonra biraz pekisince orta zorluğa geç ve uzmanlarınca zor kaynaklara başla sana en baştan master al demiyorum. Sana kolaylarla başla diyorum . Bide irerlemeni kaydetmek istiyorsan her hafta sonu bir genel deneme yap sana çok faydası olacak .
Şuanda kendi LGS serüvenimi sana anlatmış bulunuyorum UYKUNU AL VE KİTAP OKUMAYİ UNUTMA.

Kanka LGS'ye daha 1 sene var o sınav olana kadar şu an o paraya alabileceğin bilgisayar 2.5 3 katına çıkar hiçbir şey belli değil yani.
RTE bir guzellik yaparda belki otvsiz PC alır. Hemen umut kesmeyelim.

Günlük verimli bir şekilde 1.5-2 saat çalışırsan istediğin puanı elde edersin ama çözdüğün sorular kaliteli olmalı.
Kim günde bir iki saat çalışarak LGS kazanmış öyle bir dünya yok malesef
Bir çok kişi sınav çok zor olacak diye zorlara abandi .
Daha sonra ışık görmüş tavşan gibi ortada kaldılar .
Benim fikrim Budur.

Kendine plan program hazırla, her gün Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi'nden 50 soru çöz. Diğer İngilizce, Din ve İnkılap dersleri için de hrr gün 15 soru çöz. Her gün 10 tane de Sözel mantık çöz ve ders tekrarı yap. Çözemediğin soruları öğretmenlerine sor. Teneffüste tüm vakti soru sorarak harcamak istemezsen hiç değilse matematiği sor. Telefon bilgisayar oynama, dersleri iyi dinle. O 20 bin TL ile de yapman gereken bugün dolar veya altın alıp seneye LGS açıklandıktan sonra bozdurup istediğini almak.

Kendine plan program hazırla, her gün Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi'nden 50 soru çöz. Diğer İngilizce, Din ve İnkılap dersleri için de hrr gün 15 soru çöz. Her gün 10 tane de Sözel mantık çöz ve ders tekrarı yap. Çözemediğin soruları öğretmenlerine sor. Teneffüste tüm vakti soru sorarak harcamak istemezsen hiç değilse matematiği sor. Telefon bilgisayar oynama, dersleri iyi dinle. O 20 bin TL ile de yapman gereken bugün dolar veya altın alıp seneye LGS açıklandıktan sonra bozdurup istediğini almak.
Sende 23 lumusun?

Bu sene girdim, puanım fena değildi (403..) Bu senenin ki biraz daha basitti, deprem dolayısıyla. Tavsiye olarak; uykunu iyi al, çok geç yatmanı tavsiye etmem, 7 saatlik uyku yeterli olur. Günlük minimum 2 saat çalışman yeterli olur + bolca paragraf çöz ya da kitap oku. Bolca deneme çöz, önceki senelerin LGS'lerini çözmen sana fayda sağlayacaktır. Konuyu ezberlemeye çalışma, anlaman yeterli olur. Bol tekrar + bol paragraf + günde minimum 2-3 saat arası çalışmayla 450 puana ulaşabilirsin bence.

Ayrıca aslında puan değil de yüzdelik daha önemli. Yani 450 altında alıp %1 falan içinde olursanız o sınavın zorluğundan olur, isterseniz bunu da söyleyebilirsiniz anne babanıza.

Sende 23 lumusun?
Ben 2022'de girdim. 475 puan ve 0,71 dilime girdim. Siz?

RTE bir guzellik yaparda belki otvsiz PC alır. Hemen umut kesmeyelim.
Hangi vaadini yaptı da onu yapsın? Mülakatı kaldıracağım dedi hâlâ ses seda yok.

Son düzenleme:
Ben bu sene girdim. 403 küsur puan ve yüzde 10-11'lik dilimin arasındayım diye hatırlıyorum. Bu sene yüzdelikler berbattı.
Kolay olduğu zaman böyle oluyor. Kolay olması aslında gerçekten çalışanlar için kötü bir şey. Kolay olduğu zaman herkes yapıyor, dikkat hatası yapmayanlar öne geçiyor. Zor olduğunda sadece iyi çalışanlar başarılı oluyor herkes hak ettiğini alıyor. Fakat neden kolay yapıyorlar hiç anlamıyorum.

Geri
Yukarı