LGS için tavsiyeleriniz

Mesela türkçe 16-17 net geliyor inkılap full ingilizce full din full neredeyse hep fakat beni fen ve matematik düşürüyor
Ülkemizde olan bir saçmalık mesela bu. Sen matematik yapamıyorsun, diğer derslerin iyi olsa bile başarısız sayılıyorsun. Bu yüzden yapabileceğimiz tek şey paragraf mantık ve matematik çözmek. İlk hedefin bu olmalı. Fene de biraz zamanın kalırsa gibi bir şey oluyor ama yapacak bir şey yok, süren çok kısa. elinden geleni yapacağına inanıyorum.
Bunu düzeltmek için konu çalışıp kaç soru çözmemi önerirsiniz fen ve mat
Mat için günlük 50 sorudan , fen için de 50 sorudan başlayabilirsin. matematiği 200'e kadar arttırmanı öneriyorum. Feni de zorlayacak olursan 150 soru yeterli olacaktır.

Ülkemizde olan bir saçmalık mesela bu. Sen matematik yapamıyorsun, diğer derslerin iyi olsa bile başarısız sayılıyorsun. Bu yüzden yapabileceğimiz tek şey paragraf mantık ve matematik çözmek. İlk hedefin bu olmalı. Fene de biraz zamanın kalırsa gibi bir şey oluyor ama yapacak bir şey yok, süren çok kısa. Elinden geleni yapacağına inanıyorum.

Mat için günlük 50 sorudan, fen için de 50 sorudan başlayabilirsin. Matematiği 200'e kadar arttırmanı öneriyorum. Feni de zorlayacak olursan 150 soru yeterli olacaktır.

Tamamdır 50-50 paragraf da 50 mi? Ayrıca diğer derslere kaçar soru önerirsin? Boş zamanım çok var.

Tamamdır 50-50 paragraf da 50 mi? Ayrıca diğer derslere kaçar soru önerirsin? Boş zamanım çok var.
Paragraf günlük en az 25 sorun olsun. günlük 10 tane mantık sorusu başlangıç için yeterli olur. Diğer dersler için net bir şey söyleyemiyorum sistem 3 yılda bayağı bir değişmiş. Ama sana önerim her gün değil de iki günde bir çözebilirsin ara dersleri. bir gün inkılap çöz, diğer gün İngilizce ve din. Şu durumda sen zaten bu dersleri full yapıyorsan daha fazla çalışmak sana çok aşırı bir şey katmaz. Onun yerine mat ve mantık sorularına odaklanman daha iyi.

Bu sene LGS sınavına gireceğim fakat 3 ay kaldı ve dershanedeki deneme notlarım 300-360 arasında gidip geliyor en çok da matematikte zorlanıyorum. 3 ay içinde 420 puana çıkmam mümkün müdür? Günde kaç yeni nesil soru çözmem gerekir? Hafta sonu 4 saat boşum günlük ama hafta içi 14'den sonra 22.00'a kadar boşum. Ayrıca bilgisayarda günlük geçirdiğim 1-2 saati de kendim için başka şeylerde kullanmak istiyorum.

Doğru çalışırsan neler olmaz neler. Arkadaşların dediği gibi deneme çöz konu eksiğin yoksa ve bir yanlışın olduğunda mutlaka sor doğrusunu öğren asla sonraya bırakma.

Benim mantığım kötü bende bu sene LGS'ye gireceğim ama matematik ve fen beynimi durduruyor heleki şu son paragraf olayı iyice saçlarımı yolmama neden oldu artık sonumuz nereye bilmiyorum.

Aslında demek istediğim 420 puana 3 ay kala çıkmak için günde kaç yeni nesil çözmem gerekir en çok da matematikte soruyu görünce donup kalıyorum ve diğer derslerde bazen doğru yaptığıma emin olduklarım bile yanlış çıkıyor

3 ay kaldıyasa matematiğe odaklanmanı öneririm günde en az 500 soru iyidir daha fazla da olabilir diğer dersler 300 400 falan kazanacağına eminim bir de matematik insanı yoruyor
Durduk yere düşündüğüm oluyor nolacak bu notlar diye. /

Aileden azar yeme

Nartest, muba, işleyenzeka, hız yeni nesil soruları çözebilirsiniz. Bir de çevrende ne kadar eğitim kurumu varsa hepsinin denemelerine gir, iyi olur.

Dershane denemesinden 450 üzeri almalısın ki LGS'de 350 puan alabil. Yeni nesil sorular falan biraz hikaye geliyor bana. Bence daha çok kitap okumalısın. Ya da hızlı okuma ve okuduğunu anlama yeteneğini geliştir.
O nasıl saçmalık dershanede 500 çeken adam 400 mü alıyor? Önce dershane soruları incelenmeli öyle soruları görmeden böyle bir yorum yapmak atıp tutmaktan başka bir şey değil. Eğer dershane soruları gerçekten zor ve yeni nesil ise LGS puanı ile arada çok fark olmaz.
Ülkemizde olan bir saçmalık mesela bu. Sen matematik yapamıyorsun, diğer derslerin iyi olsa bile başarısız sayılıyorsun. Bu yüzden yapabileceğimiz tek şey paragraf mantık ve matematik çözmek. İlk hedefin bu olmalı. Fene de biraz zamanın kalırsa gibi bir şey oluyor ama yapacak bir şey yok, süren çok kısa. Elinden geleni yapacağına inanıyorum.

Mat için günlük 50 sorudan, fen için de 50 sorudan başlayabilirsin. Matematiği 200'e kadar arttırmanı öneriyorum. Feni de zorlayacak olursan 150 soru yeterli olacaktır.

Hocam eğer matematik için yeni nesil soruyu kastediyorsanız 200 çözülmez matematik günde. Yani 4 saatten uzun sürer sadece matematik. Eğer normal konu pekiştirme gibiyse olur tabii de.
Bu sene LGS sınavına gireceğim fakat 3 ay kaldı ve dershanedeki deneme notlarım 300-360 arasında gidip geliyor en çok da matematikte zorlanıyorum. 3 ay içinde 420 puana çıkmam mümkün müdür? Günde kaç yeni nesil soru çözmem gerekir? Hafta sonu 4 saat boşum günlük ama hafta içi 14'den sonra 22.00'a kadar boşum. Ayrıca bilgisayarda günlük geçirdiğim 1-2 saati de kendim için başka şeylerde kullanmak istiyorum.
Sana önerim bu Mart-Nisan ayları matematikte önce konularla ilgili konu pekiştirme çöz(Hız vb. kaynaklardan) sonra eğer iyisen beceri temelli sorular çöz 40-50 civarı yeterli olacaktır. Türkçe açısından 30-40 paragraf, 1 deneme ve 15-20 dil bilgisi çöz bana kalırsa. Fen dersinde ise eğer zorlanmıyorsan 60-70 çözmeyi dene(Ama yeni nesil yani Fenomen , Nitelik , Zeka küpü vb. kaynaklardan). İnkilap ve dinde iyisen haftada 100 soru ikisinden yeter onlardan kesin full çekmek istiyorsan riske atma bu iki dersten de çöz.
Mayıs ayında ise günde 2 deneme ve matematikte eksiklerini gider bana kalırsa.

Geri
Yukarı