LGS matematik için tavsiyeler

Emma Stone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkakadaşlar 8.sınıf öğrencisiyim ve sınav gittikçe yaklaşıyor. Fakat ben çok stres yapmaya başladım matematik ve ingilizceyi yaparken çok zorlanıyorum. Diğer derslerim genellikle iyi ama matematik ve İngilizce sorularını çözerken yapamadığım için motivasyonum düşüyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınava hiç çalışmamıştım çok zor olur zaten kazanamam düşüncesine sahiptim, sınav kolay Matematik için bol soru çözmek yerine problemi anlamayı öneririm.

Matematiğe çok bir şey diyemem. İngilizcede cümle yapılarını ve kelimelerini ezberle. Daha sonra kendiniz cümleler kurun ki cümleleri anlamanız kolaylaşsın. Gerisi gelir. Ben şu anda bir sosyal bilimler lisesinde hazırlık okuyorum. Endişelenme, sınav kolay.

PRE-MATEMATİK diye bir kitap var.Ben kullanıyorum henüz bende matematik yapamıyorum.
Çözümlü yeni nesil video izleyebilirsiniz.İngilizce için ise sadece kelime çalışın.

-Düzenli kitap okuyun.
-Denemeler satın alıp onları çözün.
-Stresinizin sebebi matematik yapamamanız ise şimdilik kolay bir deneme alın ve önce özgüven kazanın.
-Yeni nesil soru çözmeye gayret edin, illa yapacaksınız.

Kardeşimden biliyorum. Bu yıl lise 1'e geçti. İngilizceye kelime ezberle yeter. Matematik her yıl değişik oluyor. İlk önce matematikte herkes zorlanıyor sadece siz değil. Matematiğin olayı şudur ilk önce en basit kitapları çözün etkinlikli falan olanları. Sonradan yavaş yavaş zor kitaplara geçin. Fakat bak burası önemli matematikte en önemli olay bolca soru çözmektir. Olay şu bir konuda 10 tane soru kalıbı var. Üniversite sınavı gibi değil. Bütün LGS kitapları birbirinin aynısı. Hepsi aynı soru kalıpları içerisinde aynı soruları soruyorlar. Ne çok soru çözerseniz matematikte o kadar çok soru kalıbı görüyorsunuz. Sonra bu kalıplara alışıp. Denemelerde falan artık soruları ezbere yapıp hızlıca geçiyorsunuz. LGS matematiğin olayı budur. Çözemediğin soruları falan kardeşim pandemi olmasına rağmen soruları hocalara gönderip çözümünü öğreniyordu.

Onerebileceginiz bir soru bankasi kitabii var mi?

O zaman okyanus - Master çözüyordum, hala var mı bilmiyorum. Nitelik yayınlarına falan bakabilirsin fakat zor ve yeni nesil soruları çözerken amacın çok fazla soru çözmek değil. Her çözdüğün soruyu anlamak ve o soru bir daha karşına gelirse yapabilecek hale gelmek olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı