LGS matematik için tavsiyeler

-Düzenli kitap okuyun.
-Denemeler satın alıp onları çözün.
-Stresinizin sebebi matematik yapamamanız ise şimdilik kolay bir deneme alın ve önce özgüven kazanın.
-Yeni nesil soru çözmeye gayret edin, illa yapacaksınız.
Onerebileceginiz bir soru bankasi var mi

Merhaba arkakadaşlar 8.sınıf öğrencisiyim ve sınav gittikçe yaklaşıyor. Fakat ben çok stres yapmaya başladım matematik ve ingilizceyi yaparken çok zorlanıyorum. Diğer derslerim genellikle iyi ama matematik ve İngilizce sorularını çözerken yapamadığım için motivasyonum düşüyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Deneme çöz matematik te yapamadığın soruları işaretle hocalarına ya da varsa abin ablana sor çözümünü anlayana kadar uğraş. Sonra 1-2 gün sonra soruya tekrar dön ve yapmaya çalış yapamazsan bir daha sor ve öğrenmeye çalış. İngilizcede de bilmediğin kelimeleri yazdığın bir not defterin olsun yatmadan önce vs. okursan senin için çok faydalı olur. Son olarak bol soru çöz ki matematik te soru kalıplarını öğren. Geçen sene böyle yaptım %2'lik dilimle fen lisesindeyim.

Deneme çöz matematik te yapamadığın soruları işaretle hocalarına ya da varsa abin ablana sor çözümünü anlayana kadar uğraş. Sonra 1-2 gün sonra soruya tekrar dön ve yapmaya çalış yapamazsan bir daha sor ve öğrenmeye çalış. İngilizcede de bilmediğin kelimeleri yazdığın bir not defterin olsun yatmadan önce vs. okursan senin için çok faydalı olur. Son olarak bol soru çöz ki matematik te soru kalıplarını öğren. Geçen sene böyle yaptım %2'lik dilimle fen lisesindeyim.
@Emma Stone Kesinlikle şunu al, bunu al diyemem. Ben LGS için Okyanus Master kullanıyordum ama kaynak zor biraz. Kolay bir kaynak ile başlamanızı öneririm stres açısından. Biraz özgüven kazandıktan sonra Okyanus Master alabilirsiniz.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Rica ederim farklı bir sorun varsa cevaplayabilirim.

Hocam size bir sorum daha olacakti meb bakani Ziya Selçuk aciklama yapti bu sene LGS'deki sorular gecen seneki LGS'lere gore daha kisa olacak diye acaba bu soru kisaligi sorulardaki zorluk derecesini arttirabilir mi?

Hocam size bir sorum daha olacakti MEB bakani ziya Selçuk aciklama yapti bu sene LGS'deki sorular gecen seneki LGS'lere gore daha kisa olacak diye acaba bu soru kisaligi sorulardaki zorluk derecesini arttirabilir mi?

Açıkçası bana kalırsa bu yıl zor olmayacaktır. Aslında geçen sene de kolay olacak dendi ama en zor senelerden biriydi çalışma sorularından çıkacak dediler alakası yoktu soruların. Geçen sene ki sınavdan dolayı ve yaşadığımız salgından dolayı bu yıl bence kolay olacaktır ama kolay olması yanıltmasın önemli olan yüzdelik geçen sene 2,78 dilimle 438 alıyorken 2019'da tahminimce 460-465 puana eş değer yani kolay ya da zor olması aslında sonucu değiştirmez moral kısmı ayrı tabii sen dediğim gibi çalış kitabını oku bir tane paragraf testin olsun günde 5 soru çözsen bile yeterli olur. Unutma zor olursa herkese zor kolay olursa herkese kolay.

Geri
Yukarı