LGS nasıl geçti?

Arkadaşlar bu sorunun cevabını bilen var mı? Okulum B etüt merkezim C diyor. Ben C dedim. Ben B zannediyordum ama C imiş galiba.Eki Görüntüle 400240
MEB'in yayınladığı cevaplara göre doğru cevap C. Ben, siz dahil çok az insan doğru yaptı bu soruyu. Sizi tebrik ediyorum.
Hocam biriniz a biriniz b diyorsunuz ama kitapçıklar aynı mı?
Kitapçık değişince cevap değişmiyor. A,B,C ve D'nin konumları tüm kitapçıklarda aynı ve evet, cevap A (MEB'e göre).
Lise puanları artar mı ?
Elbette artacak.
1 Türkçe yanlışıyla yüzde kaça girerim sizce?
Düşünmenize gerek bile yok, çok iyi bir yere girersiniz tebrikler.
Sizi de rahatsız ediyorum ama yüzdelik dilim nasıl hesaplanıyor? Birde Çorum Fen 2,8 ile almış.
Şu anda hesaplayamazsınız. Genele göre kaçlık dilimdesiniz öyle hesaplanıyor.

Ben sınava girmedim ama girenlere şunu söyleyeceğim istediği lise olmayanlar hiç üzülmesin. Okul okuldur öğretmen öğretmendir. Çok çok iyi bir lise olmadığı sürece eğitim her okulda aynı önemli olan üniversite sınavıdır. Zaten son sene dershaneye falan gidiyorsun lise eğitiminin önemi kalmıyor bana göre. Evinize en yakın lise en iyisidir bence. Bana katılmayanlar olabilir onlara da saygı duyarım.
Lise mahşer yeri gibi. En iyi lisedeki adam da üni sınavına giriyor, en kötü lisenin en kötü öğrenciside sınava giriyor. Aradaki farkı daha fazla çalışmak yaratıyor.

Umarım Milli Eğitim Bakanları sınavın adını değiştirmeyi değişiklik olarak sunmayı bırakıp mesleğe yönelik eğitime önem verirler. İşe yaramayan 9 dersten sorumlu tutulup bilgisayar bölümünde edebiyat ve inkilap gibi gereksiz dersler görüyorum.

inkilap gibi gereksiz dersler görüyorum.
Ayrıca lisede öğretilen temel matematik bilgisi olmadan nasıl mühendis olmayı düşünüyorsun. :D
REFSDF.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı