LGS Puanınızı, Yüzdelik Diliminizi ve Okuduğunuz Okulu Yazın

Seneye gireceğim. Sizce 7. sınıftan günde 120 soru çözerek başlamak iyi mi? (sorular %80 yeni nesil)

Sadece düzen oturttur yeter.
7. sınıftaki konular ile 8. sınıftaki konular %90 bağımsız ve sınavda sadece 8. sınıftan sorumlusun.

Sadece adamakıllı bir ders çalışma disiplini kazan yeterli.

Konuyu hem meraktan hem de önümüzdeki senelerde sınava girecek olanlar için okullar hakkında soru sorabilmeleri için açtım. (Ne de olsa az bakmadık biz de bu foruma. :D) Hem belki benim de merak ettiğim okullar olur.
Ben başlayayım.
  • LGS 2021 492 Puan
  • %0.03 İlk 300
  • İzmir Amerikan Koleji (%100 Burslu)
LGS 2021 422 Puan, %3,08. İki seçenek vardı, sayısal ve dil ağırlıklı okullardı. Taban puanı 405 küsür olan bir okula gittim çünkü mezunları sayısal ağırlıklıydı ve eğitimi de o yöndeydi. 1. olarak girdim ama bir anlam ifade etmiyor çünkü çoğu sınavda 1. değil sınıfta 2 veya 3. oluyorum.
Seneye gireceğim. Sizce 7. sınıftan günde 120 soru çözerek başlamak iyi mi? (Sorular %80 yeni nesil)
7'de CS'ye çalış bence :p Hiç çalışmadan %3 yaptım son sene asılmadan.

Seneye gireceğim. Sizce 7. sınıftan günde 120 soru çözerek başlamak iyi mi? (Sorular %80 yeni nesil)
Ben soruların tamamını cevap anahtarından bakıyodum 7'de. 8'de de ilk dönem 200, 2. dönem 300, son 1 ay 400 civarı çözdüm. O işler çok soru çözmekle olmuyor. (Not: Ben çok hızlı soru çözen bir insanım. Sözelden 40 dk, sayısaldan da 30 dk önce falan çıkıyordum.) Sınavı kafana çok takarsan maalesef çok başarılı olamıyorsun. Sınavı önemse ama 8. sınıftaki yegane problemin de olmasın, 1 seneni boşa harcama.

Yeni konular

Geri
Yukarı