LGS sınavı için tavsiyeler

İlk öncelik yazılı notlarınızı yüksek tutmaya çalışın. OBP puanın yüksek olsun. Sonra sadece matematik çalış hiç yapamadığın , anlamadığın konulara daha fazla çalış. Dershaneye gidiyorsan matematik hocandan bu konuyu anlatmasını isteyebilirsin. Diğer dersleri sınav yaklaştığı zaman genel tekrar yaparsınız. İlk önceliğiniz matematik olsun.

Liseyi çok gözünde büyütmemen lazım. Sadece arkadaş çevreni belirleyen bir sınav olarak düşünebilirsin. Fen lisesi öğrencisi olduğum için rahat konuşabiliyorum. Matematik tarafında yeni nesil sorulara ağırlık verip türkçe için de paragraf çözersen kolay olur herhalde. Ben son 1.5 ay kala paso deneme çözüp yanlış sayımı 3-5'e düşürmüştüm.

Bu sene LGS'ye gireceğim ve her türlü tavsiye yazabilirsiniz, kaynak veya sizin deneyimleriniz vs.
Fen lisesindeyim, hocaların sana LGS'yi güzelce anlatacak fakat bazen öyle hocalar geliyor ki hayatının sınavı sanıyorsun. Bu sınavın başarı sınavı yanında bir stres sınavı olduğunu da unutma. Sakin kalman çok önemli, sana yan gel yat demiyorum ama sınav ortasında elin titremesin, sınav başında ne çalıştıysam umarım onu hak edecek bir sonuç alırım demeye gayret et.

Liseyi çok gözünde büyütmemen lazım. Sadece arkadaş çevreni belirleyen bir sınav olarak düşünebilirsin. Fen lisesi öğrencisi olduğum için rahat konuşabiliyorum. Matematik tarafında yeni nesil sorulara ağırlık verip türkçe için de paragraf çözersen kolay olur herhalde. Ben son 1.5 ay kala paso deneme çözüp yanlış sayımı 3-5'e düşürmüştüm.
Bence önemli. Sınıfımdaki saygısız, bilgisiz, cahil insanlarla aynı okulda okumak istemiyorum.

Sonucun nasıldı?

Yeni konular

Geri
Yukarı