LGS sınavından 480 puan almak için ders programı önerisi

Kimileri 5. sınıftan başlayarak günde en az 3 buçuk saat çalışarak 500 tam puan yapıyor. Sen ise daha çalışma programını bile hazırlamadan 6 ay içinde bu diğerleriyle denk olmaya çalışıyorsun. Üzülerek söylüyorum ki yapamazsın.
Yapar,ben hiç çalışmadan sınav ile girdiğim okulda günde 2-3 saat çalışanları geçiyorum.
Teşekkür ederim hocam bir de ne kadar konu çalışmalıyım?
Her gün işlediğiniz konuyu kafanıza yatıcak kadar çalışsanız yeter.Bir günde en fazla 2 ders çalış.

Ortada 6 ayın kalmış aldığın puan belli epey düşük ve bunu 400 üzerine çıkarmak istiyosun hevesini kırmak istemem ama imkansız gibi bir şey daha gerçekçi hedefler koy kendine iyi çalışmalar.
O kadar da abartılacak bir sınav değil. 6 ayda gayet gayet halledilebilir ama doğrusu ders programını bile başkalarına yaptırmak isteyen biri bunu ne kadar başarabilir bilmiyorum. Ama hedef koymuş olması ve hevesli olması gayet güzel bence şimdilik.

O kadar da abartılacak bir sınav değil. 6 ayda gayet gayet halledilebilir ama doğrusu ders programını bile başkalarına yaptırmak isteyen biri bunu ne kadar başarabilir bilmiyorum.
Ben de ondan bahsediyorum. Belli bir düzeni yok belli ki. Ders programı hazırlama işini bile başkalarına yaptırmak istiyor. Bu programa ise ne kadar uyabileceği bile muamma.

Kimileri 5. sınıftan başlayarak günde en az 3 buçuk saat çalışarak 500 tam puan yapıyor. Sen ise daha çalışma programını bile hazırlamadan 6 ay içinde bu diğerleriyle denk olmaya çalışıyorsun. Üzülerek söylüyorum ki yapamazsın.
LGS'de sadece 8. sınıftan sorumlusun nasıl 5. sınıftan beri çalışabilesin.

Hedefini yüksek tutman güzel kardeşim. Konu eksikliğin var mı? Günde 30 sayfa kesin kitap oku. Ben %9 dilim yaptım şu an köpek gibi pişmanım, kitap okumadım, testleri cevap anahtarından bakarak çözdüm sonra sınav anı emin olmadıklarımı boş bırakmadım matematikten 2 netim gitti ve hedefimdeki liseyi kaçırdım.

Her gün 10 sayfa kitap.
30 matematik.
30 Türkçe.
20 inkılap.
20 din.
20 İngilizce.
25 fen.

Her ay her dersten 5 soru arttır.

Günde 150 soru ile 480puanmı :D komikmiş o puanlar için rakipleriniz günlük 400 soru civarı çözüyor bir temelleri var üzgünüm ama imkansıza yakın ama günde 300 soru ile başlayın her gün önce tekrar sonra soru her hafta 20 soru arttırın 6 ayda ne kadar olursa 400 üstüne çıkarsınız bu şekilde.

Günde 150 soru ile 480puanmı :D komikmiş o puanlar için rakipleriniz günlük 400 soru civarı çözüyor bir temelleri var üzgünüm ama imkansıza yakın ama günde 300 soru ile başlayın her gün önce tekrar sonra soru her hafta 20 soru arttırın 6 ayda ne kadar olursa 400 üstüne çıkarsınız bu şekilde.
Alacağı puanı çözdüğü soruyla oranlamak hangi mantık?

Denemede kötü olduğun konuları bir kağıda not al ve o konuları YouTube'den konu anlatımlarını dinle, daha sonrasında testlerini çöz. Testler başlangıçta zor olmasın, sonra seviyeyi arttırırsın.

LGS'de sadece 8. sınıftan sorumlusun nasıl 5. sınıftan beri çalışabilesin.

Hedefini yüksek tutman güzel kardeşim. Konu eksikliğin var mı? Günde 30 sayfa kesin kitap oku. Ben %9 dilim yaptım şu an köpek gibi pişmanım, kitap okumadım, testleri cevap anahtarından bakarak çözdüm sonra sınav anı emin olmadıklarımı boş bırakmadım matematikten 2 netim gitti ve hedefimdeki liseyi kaçırdım.
Temelini sağlam tutuyorlar. 8. sınıfta rahat ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı