LGS sınavından 480 puan almak için ders programı önerisi

Günde 150 soru ile 480puanmı :D komikmiş o puanlar için rakipleriniz günlük 400 soru civarı çözüyor bir temelleri var üzgünüm ama imkansıza yakın ama günde 300 soru ile başlayın her gün önce tekrar sonra soru her hafta 20 soru arttırın 6 ayda ne kadar olursa 400 üstüne çıkarsınız bu şekilde.
Arttırın dedim ? Ayrıca potansiyel var ise ben ders çalışmadan günde deli gibi ders çalışanları geçiyorum deneme sınavlarında ?

Günde 150 soru ile 480puanmı :D komikmiş o puanlar için rakipleriniz günlük 400 soru civarı çözüyor bir temelleri var üzgünüm ama imkansıza yakın ama günde 300 soru ile başlayın her gün önce tekrar sonra soru her hafta 20 soru arttırın 6 ayda ne kadar olursa 400 üstüne çıkarsınız bu şekilde.
Her hafta 20 soru arttırınca 800 soruya çıkıyor 😀.

Alacağı puanı çözdüğü soruyla oranlamak hangi mantık?

Fazla soru çözecek tüm soru tarzları ve yeni nesillere alışacak ve soru kaçırmayacak yapamadıklarını soracak siz böyle devam edin alırsınız 480.

Her hafta 20 soru arttırınca 800 soruya çıkıyor 😀.

Tamam o kadar değil kendini zorlayacak kadar arttırabilir yani.

Arttırın dedim? Ayrıca potansiyel var ise ben ders çalışmadan günde deli gibi ders çalışanları geçiyorum deneme sınavlarında?

Onların emin olun bir temeli var ya da tekrarları sağlam yapıp dersi iyi dinliyorlar 280'den öyle puanlara böyle zor çalışmak lazım hedefine ulaşması için.

Fazla soru çözecek tüm soru tarzları ve yeni nesillere alışacak ve soru kaçırmayacak yapamadıklarını soracak siz böyle devam edin alırsınız 480.
Soru sayısı önemli ama daha önemlileri var. Mesela verim. Çocuğa dayarsan 300 soru 250yi çözdü mü? 50sinde bayar gider cevap anahtarından bakar. Verim aldığı kadar soru çözecek. En önemlisi kitap okuma ve anlama. Nihal Atsız'ın kitabını okuyup analiz eden çocuğun zihni yayla gibidir. Bunu ben demiyorum, 30 yıldır öğretmenlik yapan edebiyat hocası söylüyor. Kitap okuyup analiz etmek çok önemli. O yaşta birine benim önereceğim eserler ağır gelir muhtemelen, bir eğitimci önerse daha iyi olur. Çok soru çözmek soruyu ezberletir. Onun yerine zihnini açıp konuyu anladıktan sonra pekiştirmek için soru çözmesi en sağlıklısı.

Soru sayısı önemli ama daha önemlileri var. Mesela verim. Çocuğa dayarsan 300 soru 250'yi çözdü mü? 50'sinde bayar gider cevap anahtarından bakar. Verim aldığı kadar soru çözecek. En önemlisi kitap okuma ve anlama. Nihal atsız'ın kitabını okuyup analiz eden çocuğun zihni yayla gibidir. Bunu ben demiyorum, 30 yıldır öğretmenlik yapan edebiyat hocası söylüyor. Kitap okuyup analiz etmek çok önemli. O yaşta birine benim önereceğim eserler ağır gelir muhtemelen, bir eğitimci önerse daha iyi olur. Çok soru çözmek soruyu ezberletir. Onun yerine zihnini açıp konuyu anladıktan sonra pekiştirmek için soru çözmesi en sağlıklısı.

Evet haklısınız 300 fazla oldu ancak kendisi bu kadar büyük bir hedef koymuş ve günlük 300 olmasa da 200 soru hatta 250 rahat çözülebilir motivasyonu olduktan sonra soru tarzlarını anladıktan ve yeni nesillerde hatalarını sorup öğrendikten sonra soru arttırmasına gerek kalmayacak ve güzel bir liseye gidecek kitap okumak gibi şeyler zaten onun birinin söylemeden yapması gereken şeyler birisi oku dedi diye kitaba başladıysa hata baştan yapılmış demektir.(bir sınav öğrencisi için konuşuyorum)

Tamam o kadar değil kendini zorlayacak kadar arttırabilir yani.

Onların emin olun bir temeli var ya da tekrarları sağlam yapıp dersi iyi dinliyorlar 280'den öyle puanlara böyle zor çalışmak lazım hedefine ulaşması için.
O dediniz,kendimden bahsediyorum,ders çalışmıyorum sadece dersi dinliyorum.

Tamam temelin iyi ve dersi iyi dinleyip tekrarları aksatmazsan iyi sonuçlar alırsın ama bu arkadaşın o tip çalışma stiline ihtiyacı var.
Size dediğim gibi,5.Sınıftan itibaren günde 2-3 saat deli gibi çalışan çocukları tekrar dahi yapmadan solluyorum.Önemli olan insanın kendini tanıması.

Moralinizi düşürmek istemem ama 480 puan kolay bir şey değil. Yazın başından beri düzenli çalışmanız gerekir bu puanı almak için. Okul ya da -varsa- dershane rehberlik hocanızla görüşün. Ayrıca soru sayısı değil çözülen sorunun kalitesi önemli. Şu sıralar ortalamanız 300 puan civarıysa 400 e çıkarabilirsiniz ama dediğim gibi 480 zor.

Size dediğim gibi,5.sınıftan itibaren günde 2-3 saat deli gibi çalışan çocukları tekrar dahi yapmadan solluyorum. Önemli olan insanın kendini tanıması.

Bu dediğinize lafım yok inanırım ama teknik olarak imkansız gibi 5. sınıftan beri 3 saat deli gibi çalışan demişsiniz öyle bir çocuğu geçmeniz çalışmadan mantıksız değil mi sizce de demek ki onlar düzgün çalışmıyor ya da siz dersi iyi dinliyorsunuz düzgün çalışan birisi için bu imkansıza yakın denilebilir bence.

Geri
Yukarı