LGS için ders programı önerisi

757496

Picopat
LGS deneme sınavlarında.
Türkçe 12 doğru.
İnkılap 8 doğru.
Din 8 doğru.
İngilizce 0 doğru (zaman yetmiyor) sınavdan sonra kendim çözdüğümde 6 doğru çıkarıyorum.

Matematik 0 doğru.
Fen 14 doğru.

Genellikle bu sonuçları çıkarıyorum sizce hangi derslerden günlük kaç soru çözmeliyim?

LGS deneme sınavlarında.
Türkçe 12 doğru.
İnkılap 8 doğru.
Din 8 doğru.
İngilizce 0 doğru (zaman yetmiyor) sınavdan sonra kendim çözdüğümde 6 doğru çıkarıyorum.

Matematik 0 doğru.
Fen 14 doğru.

Genellikle bu sonuçları çıkarıyorum sizce hangi derslerden günlük kaç soru çözmeliyim?
Dostum dershaneye gidiyor musun?

Dershane gitmen lazım gitmiyorsan buradan ders programı yazamayız sana ha tek söylencek şey günün 4 saatini matematiğe ver haftada 1 kere olsa bile.

LGS deneme sınavlarında.
Türkçe 12 doğru.
İnkılap 8 doğru.
Din 8 doğru.

Matematik 0 doğru.
Fen 14 doğru.

3 ay kalmışken bu sonuçlar bayağı kötü ve nasıl ders programı yazalım ki eksiğini çalış belki 300 alırsın.

LGS deneme sınavlarında.
Türkçe 12 doğru.
İnkılap 8 doğru.
Din 8 doğru.

Matematik 0 doğru.
Fen 14 doğru.

Olumsuz konuşmak istemem ama bu saatten sonra artık sadece pazar günü teknolojiyle uğraş o da sınırlı olsun. Bir meslek lisesine gidipte kekolarla okumak istemezsin değil mi? Her yerin sigara koktuğu, maddeden geçilmeyen koridorlarda okumak isteyeceğini düşünmüyorum. Geleceğin için önemli bir adım olacak. Tabii ki normal lisede de başarılı olabilirsin ama bu ne kadar gerçekçi bilemem.
Sonuç olarak bu netler gerçekten kötü, özel ders veya iyi bir dershaneye başvur. Sinan Kuzucu'nun kitaplarını çöz, çözemezsen hocalarla beraber çöz tenefüste git soru sor. İnek olacaksın ama bu senin için.
Bir de liseye geçince daha kolay diyorlar, hayır aksine daha zor. Zaman nasıl geçiyor anlamazsın. Kendin için yapacaksın bütün bunları zaten 3 aydan az kalmış. Zorla kendini.

Kardeşim hangi ilde okuduğunu bilmem ama şu an birçok ildeki liselerin hepsi aynı, çevremde hayvan gibi uyumadan ders çalışan adamlarla aynı lisedeyim (Anadolu lisesi) ki ben LGS'ye 0 hazırlık 0 matematik doğrusu ile girdim ama şöyle bir nokta var 0 matematik doğrusu bana lisede 05,15 puanla geri döndü bu yüzden internetten video izleyerek çalış çok iyi hocalar var pişman olmazsın en azından 0 net yapmazsın.

Bulunduğum lisenin dibinde 1 meslek 1 tane sağlık meslek var ve dışarıdan bakınca Anadolu, meslek, sağlık hepsi aynı içi desen yine hepsi aynı. Türk eğitim sisteminden bir şey bekleme. Müdürlerin çoğu cebini düşünüyor hocalar desen zaten çoğu eğitim vermeye değilde ay başı gelsin paramı alayım kafasında. Ama dediğim gibi bu benim bulunduğum ilde böyle. Son bir şey olarak övülen okulları iyi araştır mezunlarıyla konuş sana gerçekten liseler hakkında bilgiyi onlar verir

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı