LGS son 1 ay kala Anadolu lisesine girilebilir mi?

Okul başarı puanı ile alan Anadolu Liseleri var. Onlar bir ihtimal olabilir. Matematiğini düzeltebildiğin kadar düzeltip en az 400 puan alıp orta derece bir okula da gidebilirsin. Ama şu önündeki vakti iyi değerlendir. Hem bayram tatili var. Şu 3 günde (okula gitmezsen 1 hafta) eksiklerini gidermeye çalış. Önünde 35 günün var. Sen "Zaten bir ayım kalmış." deyip salmakla olmaz. Benim eskiden denemelerim en yüksek 400 geliyordu. Son denemelerde 430 üstü yapmaya başladım. Çalışırsan olur. Çalışmazsan emeğin boşa gider. Benim hocamın bir sözü var: "Bu maratonda her şeyi son 1 ay belirler. Ben başarılıyım deyip salanlar kaybeder, kendisini geliştirmeye çalışanlar kazanır." O yüzden elinden gelen her şeyi yap. Şu saatten sonra test kitabı alınmaz. Deneme al çöz. Kendini görürsün.

Okul başarı puanı ile alan Anadolu liseleri var. Onlar bir ihtimal olabilir. Matematiğini düzeltebildiğin kadar düzeltip en az 400 puan alıp orta derece bir okula da gidebilirsin. Ama şu önündeki vakti iyi değerlendir. Hem bayram tatili var. Şu 3 günde (okula gitmezsen 1 hafta) eksiklerini gidermeye çalış. Önünde 35 günün var. Sen "zaten bir ayım kalmış." deyip salmakla olmaz. Benim eskiden denemelerim en yüksek 400 geliyordu. Son denemelerde 430 üstü yapmaya başladım. Çalışırsan olur. Çalışmazsan emeğin boşa gider. Benim hocamın bir sözü var: "bu maratonda her şeyi son 1 ay belirler. Ben başarılıyım deyip salanlar kaybeder, kendisini geliştirmeye çalışanlar kazanır." o yüzden elinden gelen her şeyi yap. Şu saatten sonra test kitabı alınmaz. Deneme al çöz. Kendini görürsün.

Kendimi ne kadar daha yükseltebilirim? (350'den) kendi sınırlarımı zorlayıp en az Anadolu'ya yerleşmek istiyorum matematik hocası moralimi çok düşürüyor. Aynı şekilde ailemde öyle feci strese girdim.

Kendimi ne kadar daha yükseltebilirim? (350'den) kendi sınırlarımı zorlayıp en az Anadolu'ya yerleşmek istiyorum matematik hocası moralimi çok düşürüyor. Aynı şekilde ailemde öyle feci strese girdim.
Moralini düşürebilirler. Benim de hocam zamanında benimle konuşuyordu. Konuştuktan sonra moralim bozuluyordu. Ama ben şunu fark ettim ki o ben hırslanayım diye öyle konuşuyormuş. Hem şu dönemlerde stres normal. Çünkü sınav yaklaştı. Matematiğe de daha fazla özen gösterip netlerini yükseltmeye çalış. Benim de bu yıl ilk başlarda matematik netlerim çok düşüktü. Ortalama 3-4 net oluyordu. Şimdi 11-12 nete kadar çıktı. ( Bir de fende kaç net yapıyorsun söyler misin?).

Moralini düşürebilirler. Benim de hocam zamanında benimle konuşuyordu. Konuştuktan sonra moralim bozuluyordu. Ama ben şunu fark ettim ki o ben hırslanayım diye öyle konuşuyormuş. Hem şu dönemlerde stres normal. Çünkü sınav yaklaştı. Matematiğe de daha fazla özen gösterip netlerini yükseltmeye çalış. Benim de bu yıl ilk başlarda matematik netlerim çok düşüktü. Ortalama 3-4 net oluyordu. Şimdi 11-12 nete kadar çıktı. ( bir de fende kaç net yapıyorsun söyler misin?).

Fen 15-17 net arası yapıyorum, matematik 3-5 net arası çok kötü durumda.

1651429814050.png

Böyle bir sonuç yaparsan (yanlış sayılarını yazmadım. Netleri yazdım.) Güzel bir sonuç olabilir. Matematik sana bağlı. Temel şeyleri bilmiyorsan öğren ve en önemlisi sınav esnasında emin olmadığın soruları boş bırak.

Eki Görüntüle 1375511

Böyle bir sonuç yaparsan (yanlış sayılarını yazmadım. Netleri yazdım.) Güzel bir sonuç olabilir. Matematik sana bağlı. Temel şeyleri bilmiyorsan öğren ve en önemlisi sınav esnasında emin olmadığın soruları boş bırak.

Böyle sonuçlar çıkarabilirsem öpüp başıma koyarım ama matematikten hiç umudum kalmadı. En iyi 7 net yapabilirim diye düşünüyordum. Matematik temelim fena değil sadece yeni nesil soruları yapamıyorum.

Böyle sonuçlar çıkarabilirsem öpüp başıma koyarım ama matematikten hiç umudum kalmadı. En iyi 7 net yapabilirim diye düşünüyordum. Matematik temelim fena değil sadece yeni nesil soruları yapamıyorum.
Yapamadığın soruları hocana sor eğer video çözümü var ise onu izle. Diyelim bir soruyu yapmadın, hocana sor yine anlamadıysan tekrar anlatmasını rica et. Sen diyelim ki matematikte bir denklemi bilmiyordun. Hocana sordun öğrendin. Öğrendikten hemen sonra aç o konuyu soru çöz ki aklında kalsın.
Maalesef eğitim sistemi ezbere dayalı olduğundan çoğu şeyi ezberlemek gerekiyor.

Geri
Yukarı