LGS son 1 ay kala Anadolu lisesine girilebilir mi?

Yapamadığın soruları hocana sor eğer video çözümü var ise onu izle. Diyelim bir soruyu yapmadın, hocana sor yine anlamadıysan tekrar anlatmasını rica et. Sen diyelim ki matematikte bir denklemi bilmiyordun. Hocana sordun öğrendin. Öğrendikten hemen sonra aç o konuyu soru çöz ki aklında kalsın.

Matematikte son 1 ayda hangi konuları çalışmalıyım? Çoğu konuyu yetiştirmem. (ezberim küçüklüğümden beri çok çok iyi)

Böyle sonuçlar çıkarabilirsem öpüp başıma koyarım ama matematikten hiç umudum kalmadı. En iyi 7 net yapabilirim diye düşünüyordum. Matematik temelim fena değil sadece yeni nesil soruları yapamıyorum.

6 net 0 yanlış yapmıştım LGS de matematikten sözelim iyiydi fen batırmıştım ve 346 almıştım.

Matematikte son 1 ayda hangi konuları çalışmalıyım? Çoğu konuyu yetiştirmem. (ezberim küçüklüğümden beri çok çok iyi)
Özellikle sana kolay gelen konulara çalış. Örneğin çarpanlar katlar, veri analizi, kareköklü ifadeler, olasılık üçgenler gibi konular çok zor değil.

Anadolu berbat bir lise türü bu bir. İkinci olarak en kotu mahalle okuluna gidersin. En yakında hangi okul var?

Öncelikle sözelci değil sözel. İkincisi noktalama işaretlerinde kendini çok fazla kas demiyorum ama en azından virgülleri doğru koy. Üçüncü olarak buradaki 3 5 kişinin demesine göre hayatını devam ettireceksen benim de senin yapmanı isteyeceğim şeyler olacak. Mesela okuma, LGS'ye girme. Ha, yok, bu benim hayatım, ben kendim aklım ve zekamla yolumu çizerim, neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edebilir ona göre hareket ederim diyorsan bu konuyu niye açıyorsun LGS öğrencisi?

Geri
Yukarı