LGS Son 3 Gün ve Stresim Var

Hocaları.

Sakin ol bence. Ben ilk LGS'ye girmiştim. Günde 1 saat bile ders çalışmazdım. Tekrar falan yapmazdım. Günde 10 soru falan anca çözerdim ona rağmen %12'ye girdim. Sen düzenli çalışıp, bol bol soru çözmüşsen %2.5 imkansız değil.
Sınav sorularını çözerken dikkatli olman yeterli.

Hocam siz girebiliyorsanız inşallah ben de girerim annem çok istiyor kadını mutlu etmek için çok çalıştım beraber birçok çalışma yaptık inşallah değer diye düşünüyorum.

1 senedir sınava hazırlanıyorum. Okula gidemedim herhangi birisinden ders alamadım. Ancak bu yolda çok zorlansam da zorluklar yaşasam da artık 380-430 arası denemelerden puan alıyorum. Hedefim 440 puan yani %2.5 yüzdeliğe girmek. Ancak ailemin benden beklentisi var ve ben bunu yapamayacak stresine giriyorum. Okula göre ortalamam bayağı yüksek ancak sanki beni çoğunluk geçecek hissine kapılıyorum. Etrafımdaki veliler çocuklarını öve öve bitiremiyorlar. Benim de stresim artıyor bazen denemelerde yapabileceğim soruları bile dikkatimden dolayı kaçırıyorum. 380 puan ile gidebileceğim şehirdeki en iyi 3 fen lisesinden biri var ancak ailem oraya gitmemi istemiyor. Yani böylelikle yüküm artıyor yani Fen lisesi istersem yüksek bir yer olmalı diğer liseler içinde bu da benim stresimi arttırıyor. Bu stresi nasıl atlatabilirim?
Hocam kendinizi en kötüsüne hazırlamaya gerek yok.

Hocaları.

Hocam siz girebiliyorsanız inşallah ben de girerim annem çok istiyor kadını mutlu etmek için çok çalıştım beraber birçok çalışma yaptık inşallah değer diye düşünüyorum.

Çalışmışsanız ve sınav anında soruları dikkatli çözerseniz. %2.5'lik dilime girmemeniz için bir sebep yok.

1 senedir sınava hazırlanıyorum. Okula gidemedim herhangi birisinden ders alamadım. Ancak bu yolda çok zorlansam da zorluklar yaşasam da artık 380-430 arası denemelerden puan alıyorum. Hedefim 440 puan yani %2.5 yüzdeliğe girmek. Ancak ailemin benden beklentisi var ve ben bunu yapamayacak stresine giriyorum. Okula göre ortalamam bayağı yüksek ancak sanki beni çoğunluk geçecek hissine kapılıyorum. Etrafımdaki veliler çocuklarını öve öve bitiremiyorlar. Benim de stresim artıyor bazen denemelerde yapabileceğim soruları bile dikkatimden dolayı kaçırıyorum. 380 puan ile gidebileceğim şehirdeki en iyi 3 fen lisesinden biri var ancak ailem oraya gitmemi istemiyor. Yani böylelikle yüküm artıyor yani fen lisesi istersem yüksek bir yer olmalı diğer liseler içinde bu da benim stresimi arttırıyor. Bu stresi nasıl atlatabilirim?

Son günde kafanızı dağıtın oyun oynayın dışarı çıkın kitap okuyun ya da sevdiğiniz ne varsa onu yapın derslere bakmamaya ve LGS'yi hatırlamamaya çalışın sınava ne kadar rahat bir kafayla girerseniz o kadar iyi geçecek buna inanın.

1 senedir sınava hazırlanıyorum. Okula gidemedim herhangi birisinden ders alamadım. Ancak bu yolda çok zorlansam da zorluklar yaşasam da artık 380-430 arası denemelerden puan alıyorum. Hedefim 440 puan yani %2.5 yüzdeliğe girmek. Ancak ailemin benden beklentisi var ve ben bunu yapamayacak stresine giriyorum. Okula göre ortalamam bayağı yüksek ancak sanki beni çoğunluk geçecek hissine kapılıyorum. Etrafımdaki veliler çocuklarını öve öve bitiremiyorlar. Benim de stresim artıyor bazen denemelerde yapabileceğim soruları bile dikkatimden dolayı kaçırıyorum. 380 puan ile gidebileceğim şehirdeki en iyi 3 fen lisesinden biri var ancak ailem oraya gitmemi istemiyor. Yani böylelikle yüküm artıyor yani Fen lisesi istersem yüksek bir yer olmalı diğer liseler içinde bu da benim stresimi arttırıyor. Bu stresi nasıl atlatabilirim?
Son gün ders çalışma. Kafanı boşalt. Arkadaşlarınla takıl. Yoksa çok strese girersin.

İnternette sınava giren her öğrenci sınavı öyle bir zor anlatıyor ki. Panik yapıyorsunuz. Sınava zor kişilerin zaten şu an hangi liseye gittiği belli. Sadece geçen seneki sınav biraz zordu. Ama bu sene zor yapmazlar.

Geri
Yukarı