LGS/YKS YouTube kanalı açılmalı mı?

Soru çözümü için alınır, konu anlatımını sözelde akılda kalıcı olmak için kavramları başka şeylere benzetmiş (örnek: Terakkiperver değil de taraklı pergel) fakat gereksiz ve aşırı fazla yapılmış bu yüzden de videolar maksimum 15-20 dk olacak iken 30-40 dk olmuş. Sayısalı beğendim doğru söylemek gerekirse özellikle animasyonlu anlatımı konunun hem kısa hem akılda kalıcı olmasını sağlamış. Test çözümünde yanlışlıkla başka şıkka tıklayıp yanlış yapabiliyordun onu düzelttiler sanırım. Sözelde testlerde zorluk ayrımı yok direk her konudan 100-150 soru yapmışlar. Sayısalda hepsine teker teker ayırıp her konuya toplam 150-200 soru yapmışlar. Arayüz eskiden dikey ve kırmızı temalıyken şu an mavi ve yatay yapmışlar bayağı hoş olmuş. Sorular 8'de yaklaşık bir 10-15 test kitabı büyüklüğünde ve denemeler 20 tane (biz 10'lu denemeyi 75'e soru bankasını 50'ye alıyorduk şu an ne oldu Allah bilir) bilgisayardan test çözmek öyle IPad'den kalemle çözmek gibi fantezilere gerek yok bence konu eksiğin varsa alırsın. Annem kuzenimin kullandığını duyunca 1750'ye 2.dönem apar topar aldı. Sırf soru için aldım. Dediğim gibi iliğine kadar kullanacaksan başarı kesin öyle olsaydı herkes zaten Türkiye'de 20 bin birinci çıkardı her sene.

Bunu yazarken arkada Doping Hafıza'dan yazılıya çalışmam ayrı konu da :D
Konu eksiğim yok iyi gidiyorum ama denemelerim yavaş yükseliyor. Soru çözüyorum fakat çözdüğüm soru sayısını yükseltmem lazım. Kaynak alma tarafında bir sıkıntım yok. Yani konu eksiği olmayan biri için tek artısı kaynak bolluğu mu? Önerir misin?

Soru çözümü için alınır, konu anlatımını sözelde akılda kalıcı olmak için kavramları başka şeylere benzetmiş (örnek: Terakkiperver değil de taraklı pergel) fakat gereksiz ve aşırı fazla yapılmış bu yüzden de videolar maksimum 15-20 dk olacak iken 30-40 dk olmuş. Sayısalı beğendim doğru söylemek gerekirse özellikle animasyonlu anlatımı konunun hem kısa hem akılda kalıcı olmasını sağlamış. Test çözümünde yanlışlıkla başka şıkka tıklayıp yanlış yapabiliyordun onu düzelttiler sanırım. Sözelde testlerde zorluk ayrımı yok direk her konudan 100-150 soru yapmışlar. Sayısalda hepsine teker teker ayırıp her konuya toplam 150-200 soru yapmışlar. Arayüz eskiden dikey ve kırmızı temalıyken şu an mavi ve yatay yapmışlar bayağı hoş olmuş. Sorular 8'de yaklaşık bir 10-15 test kitabı büyüklüğünde ve denemeler 20 tane (biz 10'lu denemeyi 75'e soru bankasını 50'ye alıyorduk şu an ne oldu Allah bilir) bilgisayardan test çözmek öyle IPad'den kalemle çözmek gibi fantezilere gerek yok bence konu eksiğin varsa alırsın. Annem kuzenimin kullandığını duyunca 1750'ye 2.dönem apar topar aldı. Sırf soru için aldım. Dediğim gibi iliğine kadar kullanacaksan başarı kesin öyle olsaydı herkes zaten Türkiye'de 20 bin birinci çıkardı her sene.

Bunu yazarken arkada Doping Hafıza'dan yazılıya çalışmam ayrı konu da :D
Bir de soru çözerken dikkatim dağılıyor. Bu dikkat dağınıklığı oyun, sosyal medya vb. değil genelde çok fazla araştırma yaparım ve test çözerken aklıma gelen bir şeyi ya da soruda geçen şeyi araştırma ihtiyacı duyuyorum. Bu durum bir tek bende mi var? Ne önerirsin? Sende de bu durum var mıydı?

Konu eksiğim yok iyi gidiyorum ama denemelerim yavaş yükseliyor. Soru çözüyorum fakat çözdüğüm soru sayısını yükseltmem lazım. Kaynak alma tarafında bir sıkıntım yok. Yani konu eksiği olmayan biri için tek artısı kaynak bolluğu mu? Önerir misin?

Bir de soru çözerken dikkatim dağılıyor. Bu dikkat dağınıklığı oyun, sosyal medya vb. değil genelde çok fazla araştırma yaparım ve test çözerken aklıma gelen bir şeyi ya da soruda geçen şeyi araştırma ihtiyacı duyuyorum. Bu durum bir tek bende mi var? Ne önerirsin? Sende de bu durum var mıydı?

Kankam beynimde 55 tane düşünce olduğundan ara sıra dikkatim dağılıyordu önerim 60 dk pomodro ya da 40 dk pomodro yapmak ve 10-15 dk ara vermek bu şekilde hem arkada doğa sesleri açarak test çözmeye motivasyonum artıyordu ve Doping Hafıza'yı konu eksiğin yoksa dediğin gibi tek artısı kaynak bolluğu.

500 tam puan alan, Galatasaraya giden, derslerin ağırlığı bir yana YouTube'a video çekerken aynı zamanda arkadaşları ve ailesiyle gezmeye vakit ayıranlar var. İlayda Çavdar gibi. Sen neden yapamayasın? Her şeyi geç, kaybedeceğin bir şey yokken neden yapmıyorsun? Zararın yok ki. Ben olsam şimdi değil de 10. Sınıfta başlar, 11ve12'de devam ederdim.

500 tam puan alan, galatasaraya giden, derslerin ağırlığı bir yana YouTube'a video çekerken aynı zamanda arkadaşları ve ailesiyle gezmeye vakit ayıranlar var. İlayda çavdar gibi. Sen neden yapamayasın? Her şeyi geç, kaybedeceğin bir şey yokken neden yapmıyorsun? Zararın yok ki. Ben olsam şimdi değil de 10. sınıfta başlar, 11ve12'de devam ederdim.

Dostum ben denemelerde zaten 490-495 alıyordum sınavda nazar mı değdi bilmiyorum matta ve fende yanlış okuduğumdan sayısalda 2 yanlışım oldu.

Merhaba, geçen sene LGS sınavına girdim ve 480puan aldım ve Doping Hafıza reklamlarına çıktığım da olmuştu, internette çok görüyorum Tonguç Akademi gibi yerlerden sponsor alıp sonra YouTube kanalı açan. Açmamı öneriyor musunuz? Amacım para kazanmak değil ayrıca.

Zor olur hocam hem okul hem kanal.

1. 470-480 olur bence.

2. yok be açmadım daha, 1,5 aya falan belki.
Hocam LGS'ye girdim. 1,6 yüzdelik geldi. Haydarpaşa Lisesinin hem kontenjanı artacağından hem de okulun taşınma durumu söz konusu olduğundan gelme ihtimali var. Siz memnun musunuz? Birde yatılı kalacağım.

Ayrıca taşınma, yıkılma vs. 1,5 yıl sürecek deniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Çünkü yorumlarda bu sürenin uzayacağı söyleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı