LGS zor olur mu?

Bizim girdiğimiz senede soru yoktu ortalıkta, kimse bilmiyordu nasıl soruların çıkacağını. Şu anda iki sınav olmuş ve tarz biliniyor, süre de verildi. Nereye gidebileceğinizi bilemem ama ben çok iyi bir yerdeyim şu anda. Çalışan kişi daima kazanır, bu sınavda kazanmasa bile hayatın bir yerinde kazanır.

LGS 2019 kitapçığını açıp çözdüğümde soruların zorluk derecesi bana göre böyle.

Türkçe:%60.
Inkılap:%50.
Din:%45.
İngilizce:%50.
Matematik:%70.
Fen bilimleri:%60.

LGS 2020'de tahminim her dersin zorluğunu %10 arttırırlar. Sizce LGS 2019 zorluk seviyesi nasıl? LGS 2020 ne kadar zorlaşır?

Farklı olmayacaktır. 2018 LGS soruları zor deniyor fakat sorular zor değildi kimse yeni nesile alışkın değildi, yeni nesil soru görmemişlerdi vs. ziya selçuk'un da dediği gibi alışkın olduğunuz tarzda soru tipi gelecek yani çok bir fark olmayacaktır. Sınav sorularına yakın sorular örnek sorular ve çalışma soruları onların hepsini çözersen çok sıkıntı çıkarmaz sınav senin için.
Farklı olmayacaktır. 2018 LGS soruları zor deniyor fakat sorular zor değildi kimse yeni nesile alışkın değildi, yeni nesil soru görmemişlerdi vs. ziya selçuk'un da dediği gibi alışkın olduğunuz tarzda soru tipi gelecek yani çok bir fark olmayacaktır. Sınav sorularına yakın sorular örnek sorular ve çalışma soruları onların hepsini çözersen çok sıkıntı çıkarmaz sınav senin için.

Bu arada ben de LGS öğrencisiyim :D

Yaşımı büyük göstermek içim öyle yaptım efendim.

Bu arada ben de LGS öğrencisiyim :D
Bende bir LGS öğrencisiyim hedeflerinizneler tma okul ismi yazar mısınız?

Size kolay olan başkasına da kolaydır size zor olan başkasına da zordur önemli olan zor olanı yapıp yüzdelik dilime girmek.Başkalarının yapamadığı soruları çözmeye çalış kolayları sınav sırasında yaparsın zaten.

Sözelden 0 yanlış, sayısaldan 1 yanlış yapmıştım. Sınavdan çıktıktan sonra ağlayan da vardı gülüp oynayan da. Yani şahsen değişken zorluk seviyesi. Sınav dünyanın sonu değil. Kafanız rahat girerseniz rahat çıkarsınız sınavdan. Emek verdiyseniz öyle yada böyle alıyorsunuz.

Geri
Yukarı