LGS'de başarılı olamadım, ailem baskı yapıyor

Zaten yoğun bir ders çalışma evresinden çıktınız. Biraz dinlenmelisiniz kafanızı dağıtın ve mantıklı şeyler düşünün. Kitap okuyabilirseniz çok faydalı olur ufkunuz açılır. Ve onlar hayata sizin başaramayacağınız neyi başarmışta size böyle laf söylüyorlar.

İyi bir liseyi tutturunca otomatik olarak iyi bir üniversite sahibi olmuyorsun. Ablam şehrin en kötü liselerinden İzmir Ege Üniversitesindee mezun oldu 2. sınav denemesinde :)

Şu ana kadar ağzımdan onlara karşı hiç kötü kelime çıkmadı hep başım öne eğik durdum

Bu kötü bir şey. Senin zayıf olduğunu düşünerek daha çok baskı yapabilirler.Asla susma,susarsan daha kötü olur.Sakın kötü söz söyleme gereksiz.Sadece istediklerini yerine getirirsen onlar susar aynı şeyi yaşadım.Başarabilirsin.

Ah dostum, üzücü bir durum kesinlikle siz de bir şekilde üste çıkmalısınız, mesela konuşun onlar ile bağırmaya başlarlar ise lafınızı devam ettirin ve sesinizi yavaş yavaş yükseltin onlar yükseldikçe.

Şu ana kadar ağzımdan onlara karşı hiç kötü kelime çıkmadı hep başım öne eğik durdum

Rahatlayın ve yaşananları enine boyuna düşünün. Tabii ki onlara karşı kötü bir şey söylemeyin ama artık siz birey oluyorsunuz ben buradayım deyin. Hayatınızdaki radikal kararları sakın onlara bırakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı