LGS'de İngilizceye çalışamıyorum

Farklı kaynaklardan öğrenmeyi dene. Öğretmeninden tekrar etmesini rica et. Kelime ezberinde sıkıntın varsa yatmadan önce her gün defalarca tekrar et, yazarak çalış. Olmuyorsa da çok zorlama. Zorla, ama gereğinden fazla çalışırsan diğer derslere özellikle Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine çalışacak zamanın kalmaz ve bu seni çok kötü etkiler. Bir de daha erken, hiçbir şey belli değil bu saatten böyle olmuyorlara başlama.

Farklı kaynaklardan öğrenmeyi dene. Öğretmeninden tekrar etmesini rica et. Kelime ezberinde sıkıntın varsa yatmadan önce her gün defalarca tekrar et, yazarak çalış. Olmuyorsa da çok zorlama. Zorla, ama gereğinden fazla çalışırsan diğer derslere özellikle Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine çalışacak zamanın kalmaz ve bu seni çok kötü etkiler. Bir de daha erken, hiçbir şey belli değil bu saatten böyle olmuyorlara başlama.

More more kullanıyorum şu an çok yanlışım çıkıyor kaynak önerebilir misin?

More more kullanıyorum şu an çok yanlışım çıkıyor kaynak önerebilir misin?
İngilizce öğretmenim More & More için basit bir kaynak demişti. Konu eksiğini giderdikten sonra More & More çöz, konu anlatımı olarak farklı kaynaklara yönelmeni söylemiştim. Sadece öğretmenden dinliyorsan çok az yanlış çıkarma ihtimalin zaten düşük. Konu tekrarı yapmalısın. Maalesef kanal olarak önerebileceğim bir kaynak yok çünkü bilmiyorum. Ama More & More gibi İngilizce kaynaklarının YouTube'de konu anlatımı videoları varsa onları izleyebilirsin.

Geri
Yukarı