LGS'de konu eksiğim yok gibi hissetmeme rağmen düşük not alıyorum

Bende geçen yıl Lgs'ye girdim.Tabi daha fazla soru çözmen iyi olacaktır ama sana tavsiyem çok soru çözeceğine farklı soru türleri çözmen ve kitap okuman .Yardımcı olduysam ne mutlu bana

Şuan da günde 4 ila 6 saat arası matematik çalışıyorum ,başından beri tüm dersleri yürütmeme rağmen matematiği salmıştım ve şuan pişmanım.

Şuan da günde 4 ila 6 saat arası matematik çalışıyorum ,başından beri tüm dersleri yürütmeme rağmen matematiği salmıştım ve şuan pişmanım.
Bence ne yap ne et matematiğe çok ağırlık ver, matematik olmadan sınavda başarılı olma ihtimalin çok düşük, diğer bütün dersleri fullesen ve matematikten 5-6 net yaparsan anca, belki de kurtarmaz. Ama matematik netlerini 15+ yaparsan diğerlerinden de ortalama yaparsan kurtarırsın.

Bende denemelerde çok zorlanıyordum puanım düşük oluyordu hatta bazen sıralamada sonlara yakın bile oldum ve %9'luk dilime girdim yani demek istediğim düzgünce çalışırsan paragraf çözersen ve matematiğe çalışırsan bence istediğin notu alabilirsin

Bence ne yap ne et matematiğe çok ağırlık ver, matematik olmadan sınavda başarılı olma ihtimalin çok düşük, diğer bütün dersleri fullesen ve matematikten 5-6 net yaparsan anca, belki de kurtarmaz. Ama matematik netlerini 15+ yaparsan diğerlerinden de ortalama yaparsan kurtarırsın.

Matematik hariç diğer derslerim güzel Türkçe'den denemelerde 18 veya 19 hatta bazen 20 yapıyorum, fen de buna yakın ama matematik 4, 5 net.

Matematik hariç diğer derslerim güzel Türkçe'den denemelerde 18 veya 19 hatta bazen 20 yapıyorum, fen de buna yakın ama matematik 4, 5 net.
Eğer konu eksiğin varsa zaten Youtube tan falan bakıyorsundur diye düşünüyorum ama konu eksiğin yoksa ve hâlâ kötüyse notların eski yaptığın testlere ve denemelere bak, neden o soruları yanlış yaptığını anlamaya çalış, sil yeniden çöz, olabildiğince çok farklı soru tipinde soru çöz ( zor veya kolay ne bulursan çöz bence sınavda her şey çıkabilir), bir de bence en önemlisi kendini kasma denemelerde işte matematik yine mi düşük olucak diye

Eğer konu eksiğin varsa zaten YouTube'tan falan bakıyorsundur diye düşünüyorum ama konu eksiğin yoksa ve hâlâ kötüyse notların eski yaptığın testlere ve denemelere bak, neden o soruları yanlış yaptığını anlamaya çalış, sil yeniden çöz, olabildiğince çok farklı soru tipinde soru çöz ( zor veya kolay ne bulursan çöz bence sınavda her şey çıkabilir), bir de bence en önemlisi kendini kasma denemelerde işte matematik yine mi düşük olacak diye

Matematik te konu eksiği var ama hızlıca toparlarım gibi geliyor bir de denemelere girerken matematiğe sıra gelince kağıdı yırtasım geliyor.

Matematik te konu eksiği var ama hızlıca toparlarım gibi geliyor bir de denemelere girerken matematiğe sıra gelince kağıdı yırtasım geliyor.
Konular için bence hızlı ol baya az zamanınız kaldı, matematik lisede de olucak üni sınavında da matematikten kurtulmanın çaresi yok en mantıklısı ona ayak uydurmak maalesef ülkemiz matematikle arası iyi olmayanlar için kabus gibi ama yapacak bir şey yok

Konular için bence hızlı ol baya az zamanınız kaldı, matematik lisede de olucak üni sınavında da matematikten kurtulmanın çaresi yok en mantıklısı ona ayak uydurmak maalesef ülkemiz matematikle arası iyi olmayanlar için kabus gibi ama yapacak bir şey yok
Sence matematik konularını bitirmek için kaç günüm olmalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı