LGS'de ne yapacağım?

Arkadaşlar okulda ders dinlioyrum ve anlıyorum ama eve gelince hiç ders çalışmıyorum bunun benim sonunu getireceğini ve kötü bir puan çıkarmaktan korkarım matematiği genel olarak biliyorum Türkçe de de fena değilim.

Kısaca şöyle diyeyim fenden 56 matematikten 66 türkçeden 72 aldım bunlar 2. yazılıydı 1. yazılı da da fenden 55 aldım matematikten 60 aldım Türkçe ise yine 72 aldım.
Ailem bana Doping Hafıza aldı ama düzgün kullanmıyorum çok dağınığım ne yapacağımı hiç bilmiyorum LGS de batacağımı biliyorum düzenli olmak istiyorum ne yapacağım evde ders hiç çalışmıyorum. Son denemededen 350 aldım.

Hedefimde şu anda 416 puanlık ve 420 puanlık liseler var.

2 yıl önce bende LGS'ye girdim şu an 10. Sınıfım

Öncelikle yazılı notların kötü özellikle fen 8. Sınıfta gerçekten çok basit deneme netlerini de artırman lazım bunları aşmanın tek yolu da düzenli çalışmak
İlk başta kendine bir plan hazırla kaçta ders çalışacaksın kaç soru çözeceksin ve hangi konuda eksiklerin var bunları belirledikten sonra o konularla ilgili ders anlatımlarını izleyip ardından o konu ile ilgili test çözersen bu iş olur
Ayrıca iyi bir net için günde en az 250 soru civarı çözmen gerekiyor

Son önerim bol bol paragraf sorusu çöz ki soruları anlama kabiliyetin gelişsin

2 yıl önce bende LGS'ye girdim şu an 10. sınıfım.

Öncelikle yazılı notların kötü özellikle fen 8. sınıfta gerçekten çok basit deneme netlerini de artırman lazım bunları aşmanın tek yolu da düzenli çalışmak.
İlk başta kendine bir plan hazırla kaçta ders çalışacaksın kaç soru çözeceksin ve hangi konuda eksiklerin var bunları belirledikten sonra o konularla ilgili ders anlatımlarını izleyip ardından o konu ile ilgili test çözersen bu iş olur.
Ayrıca iyi bir net için günde en az 250 soru civarı çözmen gerekiyor.

Son önerim bol bol paragraf sorusu çöz ki soruları anlama kabiliyetin gelişsin.

420 için 250 çok fazla hocam bir de arkadaşta hiç çalışma yok bence şimdilik 20 paragraf 30 matematik 20 fen 20'de diğerleri fazlasıyla yeterli.

Bu dönemde ne kadar çok soru çözer ne kadar soru tipi görürse o kadar faydasını göreceğini düşünüyorum.

Hocam bu konularda sonucumdanda belli olduğu gibi pek bilgili değilim ama simdi bunu yapsa bile son haftalarda sıkılır diye düşünüyorum.

Ben Lgs ye girerken hiç ciddiye alarak girmedim zaten 300e yakın bir puan aldım.Fakat yazılıma ilgim olduğundan dolayı puanımın yettiği bir meslek lisesine gittim.Memnun olmadığım bir konu yok derslerden çevremden oldukça memnunum.İlerdeki planlarına göre değişiklik gösterebilir tabiki.

Geri
Yukarı