LGS'de soruların zorluğu hangi seneye benzerse liselerin yüzdelik dilimleri o seneye mi benzer?

o seneye mi benzer?
Bilemeyiz, her sene liseyi tercih eden öğrencilerin puanları farklı oluyor. Net bir yorumda bulunmak zor o yüzden ama bir lise %1'lik yüzdelik dilimle alıyorsa taş çatlasın o lisenin düşeceği yüzdelik dilimi %5'tir. Daha da düşmez olağanüstü bir durum olmadığı sürece.

Bilemeyiz, her sene liseyi tercih eden öğrencilerin puanları farklı oluyor. Net bir yorumda bulunmak zor o yüzden ama bir lise %1'lik yüzdelik dilimle alıyorsa taş çatlasın o lisenin düşeceği yüzdelik dilimi %5'tir. Daha da düşmez olağanüstü bir durum olmadığı sürece.
Hocam ama o tarz okullarda oynama çok az oluyormuş yani 2 bile olamaz bence o tarz okullar

benim gitmek istediğim okulun bütün lgs lerdeki yüzdelik dilimi şöyle:

2021 4.51

2020 3.81

2019 3.53

2018 3.87

Kontenjanları ise:

2022 204

2021 204

2020 320

2019 180

2018 180

Hocam bu verilere dayanarak geçen sene taban yüzdelik dilimi 4.51 olan okula gider miyim?

Genel yüzdelik 6.94

İl yüzdelik 6.77

İstanbul'da yaşıyorum. İstediğim okul da İstanbulda.

Evet hocam şans meselesi ama her okulun bir kriteri var mesela size attığım okulun bütün LGS'lerdeki yüzdelik dilimlerini attım hiçbir zaman yüzdelik dilimi 5 bile olmamış. Yüzdelik dilimin 6 olması bence imkansız ki benim il yüzdelik 6.77 genel 6.94 yine yetmiyor. Sizce de öyle değil mi hocam?

@Álvaro Morte

Evet doğrudur.

Hocam OBP ile gideceğim OBP'si 95 olan bir lise Anadolu lisesi.

Önce kendine bir hedef koy ne olmak istiyorsun üniversite de hangi bölümü okumak istiyorsun. Bu bölüm için eşit ağırlık mı, sayısal mı yoksa sözel mi hangisi gerekiyor bunların araştırmalarını yap. O bölüm hangi üniversite de en son kaç bin sıralama ve kaç puanla almış bunları öğren. Ve çalışmaya başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı